Szczuczyn

Biegi Papieskie w Szczuczynie

„Sport ujawnia bowiem nie tylko możliwości fizyczne człowieka, ale i zdolności intelektualne i duchowe. Ma nie tylko siłę fizyczną i wydolność mięśni, ale ma także duszę i dlatego musi w pełni okazywać swe oblicze”.

Jan Paweł II

 

 

20 maja br. w Starym Parku w Szczuczynie dla uczczenia 104. rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Parafia pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie i Urząd Miejski w Szczuczynie zorganizowali Biegi Papieskie (XV edycja) oraz Otwarty Bieg Świętego Jana Pawła II o Puchar Proboszcza Parafii p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie (X edycja).

 

W biegach uczestniczyły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie i Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, z Zespołu Szkół w Niećkowie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie i w Szczuczynie.

 

Biegi Papieskie oficjalnie otworzyli: ksiądz wikary Grzegorz Kosiorek parafii pw. Imienia NMP w Szczuczynie, Pani Marta Łynko - dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, Pan Janusz Marcinkiewicz - kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie. Słodkie upominki dla wszystkich biegaczy przygotowała Pani Barbara Marcinkiewicz – radna Gminy Szczuczyn obecnej kadencji.

 

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali kadeci z Policyjnej Klasy Mundurowej z Zespołu Szkół w Niećkowie na czele z Komendantem PKM nadinstruktorem Dariuszem Koniecko oraz instruktorem sztabowym PKM Elwirą Kołaczyńską Bogdan.

 

Biegi odbywały się dookoła Starego Parku w Szczuczynie, a dystans był ustalony adekwatnie do wieku uczestników.

 

WYNIKI BIEGÓW PAPIESKICH

znajdziecie na naszym Facebooku:

https://www.facebook.com/share/p/GbKiqvxHDntuECtN/

 

 

Serdecznie dziękujemy za wspólny aktywny dzień!

 

Andrzej Kosmowski 

Biblioteka- Centrum Kultury w Szczuczynie 

poniedziałek, 10 czerwca 2024

III Bieg Szczuków 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.