Sport

  • 4 komentarzy
  • 9537 wyświetleń

Bieg Wilka 2014

JUŻ NIEDŁUGO BIEG WILKA


    W sobotę 10 maja br. po raz XVI odbędzie się w Grajewie Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. Impreza ta  wrosła się w życie nie tylko naszego miasta. I mimo, że mamy trochę czasu, to trwają już intensywne prace organizacyjne. Wtajemniczeni wiedzą, że chodzi o przygotowanie trasy, zapewnienie odpowiednich środków finansowych od sponsorów, zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom czy atrakcji dla kibiców. A najwięcej pracy mają działacze Klubu Sportowego Maratonka, bo to na nich spada najwięcej pracy w okresie przygotowania Biegu Wilka. Na czele Komitetu Organizacyjnego stoi Adam Kiełczewski burmistrz Grajewa. Tradycyjnie Patronat Honorowy sprawuje Jarosław Dworzański Marszałek Województwa Podlaskiego


    Przed dwoma laty organizatorzy podjęli ważną decyzję dotyczącą biegów uczniów szkół podstawowych i każdy ciąg klasowy biega osobno. To sprawia, że powiększyła się liczba biegów i było więcej zwycięzców. Nieco zmniejszono dystanse dla uczniów szkół gimnazjalnych i dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, co znacznie podniosło frekwencję.  W tegorocznym Biegu Głównym organizatorzy ponownie po rocznej przerwie przygotowali dystans 10 000 m  co ma zwiększyć udział prawdziwych amatorów biegania z Grajewa i okolic. Dla nich przewidziano nagrody dla najlepszych z powiatu grajewskiego. Tu nagrody funduje Oddział Grajewo NSZZ Solidarność. Po raz kolejny będzie też marsz Nordic Walking. Tradycyjnie odbędzie się bieg integracyjny i otwarty dla wszystkich chętnych. Przed tym biegami odbędzie się pokaz rozgrzewki przygotowany przez trenerów zapewnionych przez bank, który promuje akcję „Biegajmy Razem”. Ponadto Bieg Wilka od początku znajduje się w akcji promocji biegania „Polska Biega” . Wszystkie regulaminowe nowości znajdują się na stronie www.maratonka.pl  Elektroniczne zgłoszenia do Biegu Głównego prowadzone są na stronie WWW.elektronicznezapisy.pl.


   Taka impreza wymaga wielu ludzi do społecznej pracy. Organizatorzy liczą na wsparcie wolontariuszy. Mogą się oni zgłaszać do pomocy. Pracy nikomu nie zabraknie. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 604 55-08-60 (wieczorem) lub pod adresem emailowym: wieje@wp.pl Można też wesprzeć Bieg Wilka finansowo przekazując wpłaty na konto: Bank Spółdzielczy w Szczuczynie Filia w Grajewie 43876810131310499720000010 z dopiskiem XVI Bieg Wilka. W zamian organizatorzy zapewniają promocję osób, firm i instytucji, a każda nawet niewielka wpłata pomoże w organizacji imprezy.
     Organizatorzy już dziś przepraszają za utrudnienia dla mieszkańców osiedli i ulic na których odbywa się Bieg Wilka. Jednocześnie zapraszają wszystkich do kibicowania, bowiem emocji jak zwykle nie zabraknie.


     Początek „Wilczego Biegania” ok. godz. 9.oo na parkingu przed Urzędem Miasta.
                                                                                                                                               WJ
     
    

Komentarze (4)

żeby zapisać się na bieg wilka trzeba płacić !!!!!!????

Drogi mieszkańcu! Wpisowe do biegu było zawsze. Dla porównania z innymi imprezami tego typu pod względem wielkości wpisowego i jakości oferowanego pakietu startowego proponuję odwiedzić stronę www.maratonypolskie.pl (zakładka kalendarz imprez i dalej regulaminy poszczególnych biegów)
pozdrawiam

Na jakim dystansie biegną zawodniczki klas gimnazjalnych?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.