sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

"Bajeczna" młodzież z PG 2

Czy młodzież jest naprawdę taka zła, jak mówią wszyscy dokoła? Przekonacie się Państwo, że nie. Grajewskie szkoły dbają o kształtowanie w dzieciach i młodzieży wrażliwości, umiejętności komunikowania się.

W roku szkolnym 2010/2011 Publiczne Gimnazjum nr 2 przystąpiło do programu "Poczytaj mi przyjacielu”. Gimnazjaliści pod opieką p. Anny Charmułowicz każdego miesiąca prezentują maluchom z Przedszkola Miejskiego nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 bajki:

- październik – "Czerwony kapturek”
- listopad – "Kopciuszek”
- grudzień – "Martynka i osiołek wesołek”
- marzec – "Kot w butach”

Uczniowie PG nr 2 przygotowują do każdej czytanej bajki prezentację multimedialną i przebierają się za bohaterów. Atrakcją dla maluchów są wspólnie śpiewane piosenki, tańce i kolorowanki. Tytuły czytanych bajek proponują dzieci. Udział w programie jest dla młodzieży gimnazjalnej zabawą i nauką. Motywacją do dalszego działania były prośby przedszkolaków: "Wrócicie do nas jeszcze?”  - Obiecali, że tak!

Widzimy zatem, że nieprawdą jest, iż młodzież jest zdemoralizowana i zapatrzona w siebie, jak mówią stereotypy. Przykład grajewskiego gimnazjum nr 2 pokazuje, że  jest wręcz przeciwnie – młodzi ludzie poświęcają swój czas i umiejętności, by sprawić radość maluchom.

Gratulujemy,

e-Grajewo.pl

piątek, 27 maja 2022

Wieści z Niećkowa

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.