czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 2986 wyświetleń

Akcja "Trzeźwy poranek" (28.11)

Trzeźwy poniedziałek jednak nie dla wszystkich kierowców. Podlascy policjanci zatrzymali 31 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. To bilans wczorajszych kontroli trzeźwości podlaskiej drogówki. Przypominamy, że hasło "Piłeś - Nie jedź" jest zawsze aktualne!
Wczoraj 173 policjantów, głównie z drogówki, sprawdzało stan trzeźwości kierowców w całym województwie. W różnych punktach, skontrolowano ponad 9900 kierowców.

 

Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 11 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po użyciu alkoholu, a 20 znajdowało się w stanie nietrzeźwości.

Każdy z nich to potencjalny sprawca ludzkiej tragedii. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego. Staje się on niebezpieczny nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Od stycznia do października tego roku podlascy policjanci zatrzymali ponad 1700 kierowców pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 27 wypadków drogowych, dlatego hasło "Piłeś - nie jedź" jest zawsze aktualne.

 

KWP w Białymstoku

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (7)

To jest propaganda, alkohol wcale nie jest przyczyną największej ilości wypadków. Są miejsca w których przyczyną wypadków jest brawura niedoświadczonych kierowców wozów policyjnych i SOP wjeżdżających na czerwonym świetle na skrzyżowanie bez upewnienia się, że droga jest wolna. Nie podaje się przyczyn wynikających ze złego stanu technicznego drogi, oznakowania, oświetlenia, itd. Ile wniosków policja wystosowała do służb odpowiedzialnych za stan techniczny drogi w sprawie usunięcia dziur w jezdni lub poprawy oznakowania, lub wycięcia gałęzi zasłaniających znaki? Policja drogowa pełni służbę na drodze przez okrągły rok widzi dziurę w jezdni i nikomu nie reaguje na czynniki obniżające bezpieczeństwo.

Największej czy nie największej mimo to uważam że największej ilości wypadków przyczyną jest alkohol . Temat zamknięty. Nie podoba się to się popłacz ze nachlany jechac nie mozesz i się zabij z tego powodu

Todd > bardzo mądry komentarz trafione w 10-tkę sama prawda Pozdrawiam

Weź pomyśl czasami co piszesz. Brawo redakcjo za dopuszczanie komentarzy życzących śmierci. Todd miał na myśli, że jest masa czynników, które powodują niebezpieczeństwo na drodze i wpływ na nie mają osoby zarządzające drogami i nic z tym nie robią. Za to próbują wyłapywać pijanych kierowców, na których wpływu nie mają i niejednokrotnie o zatrzymaniu takiego decyduje przypadek, nic więcej. Wystarczy mieć IQ wyższe niż ameba, żeby wywnioskować coś więcej, ale lepiej się spłakać w komentarzu.

"Todd" - bardzo głupi komentarz,
"Grajewo01" - jeszcze głupszy

Statystyki:
Rok 2021
23.000 wypadków
:w tym po alkoholu 1.920 wypadków
-czyli 8,3 % po spożyciu alkoholu
-czyli 91,7 % to sprawcy trzeźwi

We wszystkich wypadkach
2.245 osób zginęło.
26.415 rannych.
Oczywiście każda osoba, która zginęła to o jedną za dużo...

Do "Do Todd" bardzo dobrze wyjaśnione po ludzku brawo , (kierowca costam..) Jeszcze głupszy to ty jestes , sam sobie odpowiedziałes w swoim sondazyku '' ...

Todd zgadzam się tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko kasę co widać po mandatach a statystyki też mówią prawdę że samochody powinno zabierać się trzeźwym taka sobie dygresja

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.