Kraj

  • 1 komentarzy
  • 1113 wyświetleń

Akcja PSP z Ełku

23 lipca br. około godziny 3-ciej rano PSP w Ełku odebrała zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w zabudowie zwartej w miejscowości Dorsze, gm.Kalinowo. Zostały zadysponowane dwa zastępy gaśnicze i jeden operacyjny z JRG Ełk, dwa zastępy OSP Kalinowo, jeden zastęp OSP Milewo i jeden zastęp OSP Borzymy. Łącznie 7 zastępów gaśniczych i 27 strażaków. Po dojeździe na miejsce, okazało się że budynek – obora cały objęty jest ogniem. W pierwszej fazie działań przystąpiono do obrony budynku mieszkalnego. Po dojeździe pozostałych zastępów gaśniczych wprowadzano kolejne prądy wody na palące się elementy. Budynek murowany, kryty blachą.

Sapleniu uległo drewniane wyposażenie obory, słoma i siano w niewielkiej ilości jak również drobne maszyny rolnicze. Straty materialne wstępnie oszacowane przez właściciela to 30 tys. w budynku + wyposażenie i 16 tys. w zwierzętach (cielaki, jałówki, świnie). Uratowane mienie wstępnie oszcowano na 300 tys. zł. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było wyładowanie atmosferyczne, szczegółowe dochodzenie prowadzi KP Policji w Ełku. Dogaszanie trwało do wczesnych godzin porannych.

Oprócz w/w pożaru strażacy interweniowali jeszcze dwukrotnie do połamanych drzew tarasujących drogi i raz do zalanej piwnicy na terenie miasta Ełk. Wszystkie zdarzenia były konsekwenjcą burzy i ulewy jaka przeszła dzisiejszej nocy nad naszym powiatem.
Rzecznik KP PSP w Ełku – asp. Jarosław Pieszko.

Komentarze (1)

prawdopodobnie szczątki pochodziły z 2 wojny światowej

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.