• 5 komentarzy
  • 9836 wyświetleń

Przegrali z honorem!

W sobotę o godzinie 16:00 w Grajewie WARMIA rozegra kolejny mecz w ramach rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie znakomicie spisujący się w tym sezonie, niezwykle silny zespół MRĄGOWII Mrągowo. Nasi sobotni rywale po środowym zwycięstwie w Łomży nad ŁKS 1926 aż 3:0 awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek, choć mają rozegrany o jeden mecz mniej niż zespoły z miejsc 3 i 4. Wydaje się, że tak wysoka pozycja w tabeli mrągowian nie byłaby możliwa bez udziału ich najlepszego zawodnika – Mariusza Machniaka. Ten niemal 36-letni zawodnik przeżywa w Mrągowie drugą młodość.
Wydawało się, że piłkarz, który w sezonie 1995/96 w barwach STOMILU Olsztyn rozegrał jeden mecz w Ekstraklasie przeciwko GÓRNIKOWI Zabrze resztę piłkarskiej przygody spędzi w Węgorzewie, gdzie przez kilka lat występował w tamtejszej VĘGORII. Wiosną ubiegłego roku przeszedł jednak do MRĄGOWII i błyszczy w III lidze. Machniak jest zawodnikiem potrafiącym praktycznie w pojedynkę wygrać mecz. W tym sezonie zdobył dla mrągowian aż 17 bramek. W ostatnim czasie do rodzinnego Mrągowa powrócił inny znany z Ekstraklasy zawodnik. Obrońca Przemysław Kulig jeszcze kilka sezonów temu nieźle spisywał się w barwach JAGIELLONII, GÓRNIKA Łęczna, CRACOVII i GÓRNIKA Zabrze. Wystąpił w 90 meczach Ekstraklasy zdobywając 6 bramek. Po ciężkiej kontuzji Kulig miał dłuższą przerwę w grze i w rundzie wiosennej zdecydował się powrócić do Mrągowa stanowiąc wielkie wzmocnienie naszego sobotniego rywala. Oprócz tych dwóch wymienionych graczy warto zwrócić uwagę na Tomasza Aziewicza. Urodzony w Biskupcu wychowanek STOMILU Olsztyn jest trzecim z doświadczonych zawodników grających w MRĄGOWII. W środowym meczu przeciwko ŁKS 1926 to właśnie wymieniona trójka zdobyła bramki dla mrągowian.
W naszym zespole do dyspozycji trenera Speichlera są wszyscy zawodnicy z kadry na mecz ze STARTEM. Nikt nie musi pauzować za kartki.

29.08.2009 MRĄGOVIA Mrągowo - WARMIA Grajewo 2:1

Bramki: Tomasz Osenkowski 63’, Łukasz Kuśnierz 75’(karny) – Michał Pierowicz 26’ (samobójcza)

19.05.2010 WARMIA Grajewo – MRĄGOVIA Mrągowo 2:2

Bramki: Marcin Strzeliński 54’, Maksym Mirva 90’ – Łukasz Kuśnierz 42’(karny), 48’

Razem: 9 meczów, 2 zwycięstwa WARMII, 3 remisy i 4 porażki. Bramki: 9 – 11

Nie ma co ukrywać, że zdecydowanym faworytem sobotniego meczu jest MRĄGOWIA i każdy inny wynik niż zwycięstwo gości będzie sukcesem naszych piłkarzy. W środowym meczu ze STARTEM Działdowo grajewianie pokazali jednak, że przy dużej woli walki i ambicji można w tej lidze skutecznie walczyć z silniejszymi zespołami. Przy maksymalnym zaangażowaniu i dużym wsparciu grajewskich kibiców WARMIA nie stoi na straconej pozycji. Dlatego szczególnie gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzenia grajewskiego stadionu w sobotnie popołudnie. Przypominamy, że ceny biletów to 10 zł – normalny i 6 zł – ulgowy (studenci, uczniowie, emeryci i renciści). Kobiety i dzieci do lat 15 mają wstęp wolny na mecze WARMII. Na stadionie podczas meczów do dyspozycji kibiców jest catering – można nabyć napoje zimne i gorące (w tym piwo o zmniejszonej zawartości alkoholu), przekąski oraz dania z grilla.

------------------------------

Piłkarze WARMII Grajewo przegrali w sobotnie popołudnie przed własną publicznością z wiceliderem rozgrywek MRĄGOWIĄ Mrągowo 2:3. W fatalnych warunkach atmosferycznych, przy nieustannie padającym deszczu nasz zespół zagrał bardzo dobry i emocjonujący mecz. Grajewianie walczyli ambitnie dwukrotnie doprowadzając do wyrównania po bramkach zdobywanych przez mrągowian, lecz w końcówce meczu przydarzył się im błąd po którym Konrad Rusiecki zdobył zwycięskiego gola dla gości. Wcześniej niezorientowani kibice mogli mieć problem z właściwym wskazaniem zespołu, który zajmuje drugie miejsce w tabeli III ligi. To WARMIA przeważała długimi fragmentami meczu tworząc ciekawe akcje a także walcząc na całej długości i szerokości boiska. Niestety, nasz zespół miał w sobotę “pod górkę” tracąc gola na 0:1 po okresie swojej przewagi i po niespełna pół godzinie gry kapitana zespołu Marcina Arciszewskiego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Znakomity strzał z rzutu wolnego zanotował w 36 minucie Rafał Kozikowski i do przerwy był remis 1:1. W drugiej połowie na bramkę Czornieja odpowiedział trafieniem Robert Speichler. Po zdobyciu wyrównania nasz zespół zaciekle atakował i kiedy wydawało się, że uda się jeszcze zdobyć zwycięskiego gola, zdobyli go... goście.
Porażka w takim stylu jak przeciw MRĄGOWII nie przynosi ujmy naszym piłkarzom, ale sytuacja w tabeli staje się wręcz beznadziejna. Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek. Będzie bardzo ciężko odrobić straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. Jednak nawet zajęcie miejsca spadkowego nie będzie oznaczać tego, że nasz zespół zagra w IV lidze. Ze względu na procedury z przyznawaniem licencji lista spadkowiczów znana będzie zapewne dopiero kilka tygodni po zakończeniu rozgrywek.
Póki to nastąpi trzeba grać i starać się o punkty. W nowym tygodniu WARMIĘ czekają dwa mecze. W środę 29 maja o 19:00 nasi piłkarze zagrają w Łomży z ŁKS 1926 a w sobotę 1 czerwca o 16:00 na własnym boisku z MKS Korsze.

25.05.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - MRĄGOWIA Mrągowo 2:3 (1:1)

0:1 Mateusz Czorniej 18', 1:1 Rafał Kozikowski (rzut wolny) 36', 1:2 Mateusz Czorniej 54', 2:2 Robert Speichler 75', 2:3 Konrad Rusiecki 87'

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 17. Arciszewski (Kpt) (27' 21. Koszczuk), 20. M.Tuzinowski, 10. Kowalko - 6. Chyliński, 18. Speichler, 15. Kosiński, 7. Kozikowski, 16. Sypytkowski - 11. Gutowski (58' 9. Baczewski)

REZERWA: 12. Boufał - 2. Grochowski, 8. Lekenta, 4. Mikucki, 9. Baczewski, 21. Koszczuk, 19. Golubiewski

MRĄGOWIA: 1. Osmański (Kpt) - 2. Bartycha, 7. Grala, 4. Kulig, 3. Borowski - 10. Aziewicz, 8. Sobótka, 15. Rusiecki, 11. Rokicki (62' 17. Niedźwiecki) - 14. Czorniej (90' 6. Skrzęta), 9. Machniak

REZERWA: 12. Piankowski - 16. Bladosz, 17. Niedźwiecki, 18. Weituschat, 5. Suchodolski, 6. Skrzęta

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Żółte kartki: Koszczuk (WARMIA), Rusiecki, Bartycha (MRĄGOWIA)

Widzów: 70

1' Rozpoczęła WARMIA

2' Grajewianie pierwszy raz na polu karnym gości - Chyliński zagrał do Randzio a ten szukał podaniem Kosińskiego, lecz naszego piłkarza ubiegł Osmański

3' Bardzo nieudane dośrodkowanie Borowskiego - piłka poza boiskiem

4' Przejęcie piłki przez WARMIĘ - Kowalko mija jednego zawodnika MRĄGOWII i strzela wysoko ponad bramką z 25 metrów

6' Akcja WARMII - w dobrej sytuacji Kosiński, ale sędzia dostrzegł pozycję spaloną naszego piłkarza

8' Strzał Chylińskiego z lewej strony boiska - piłka mija słupek bramki

9' Bardzo trudne warunki dla zawodników. Gra toczy się przy nieustannie padającym od kilku godzin deszczu

10' Dobry przechwyt piłki przez Arciszewskiego i rajd naszego kapitana, który podaje do Kosińskiego. W ostatniej chwili naszego zawodnika ubiegł jednak obrońca gości

12' Pierwszy rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Kozikowskiego ale obrońca wybija piłkę głową

17' Groźna akcja MRĄGOWII i pierwszy rzut rożny dla gości

18' GOL. Po dośrodkowaniu spore zamieszanie pod naszą bramką - największą przytomnością wykazał się Czorniej, który z bliska skierował piłkę do bramki. Przegrywamy 0:1. :(

20' Ostre starcie Arciszewskiego z Rusieckim. Obaj piłkarze potrzebują pomocy medycznej

21' Żółta kartka dla Rusieckiego

22' Szkoda głupio straconej bramki. Zwłaszcza, że pierwszy kwadrans meczu zdecydowanie należał do gospodarzy

24' Drugi rzut rożny dla MRĄGOWII - krótkie rozegranie, podanie Machniaka i niecelna "główka" zawodnika MRĄGOWII

26' Dobre dośrodkowanie Sypytkowskiego, ale obrońca gości ubiegł Gutowskiego

27' Zmiana w WARMII - odczuwającego skutki starcia z Rusieckim Marcina Arciszewskiego zmienia Wojciech Koszczuk. Środek obrony WARMII w ty meczu odtąd stanowić będą juniorzy

28' Bardzo dobra akcja WARMII - Kosiński podał do Gutowskiego, ale fatalny strzał naszego zawodnika jest bardzo niecelny

30' Zła interwencja Gieniusza, który wypuszcza śliską piłkę z rąk i goście mają rzut rożny

31' Po dośrodkowaniu piłkę przejmują grajewianie

32' Kosiński faulowany przy linii końcowej i mamy rzut wolny pod bramką MRĄGOWII

33' Odbita piłka od obrońcy po strzale Koszczuka i rzut rożny dla WARMII

34' Po dośrodkowaniu akcja Chylińskiego i kolejny korner dla grajewian

35' Dośrodkowanie Kozikowskiego - mamy trzeci z rzędu rzut rożny po którym przejmują piłkę goście

36' Rzut wolny dla WARMII z 20 metrów przed bramką Osmańskiego

36' GOOOOOOOOLLLL! Cudowny strzał Rafała Kozikowskiego - piłka pomimo rozpaczliwej obrony Osmańskiego wpada w samo okienko bramki i jest 1:1!

37' Kapitalna dwójkowa akcja WARMII - Kosiński z Gutowskim rozegrali piłkę i nasz napastnik w dobrej sytuacji strzela zbyt lekko

39' Spora przewaga WARMII - akcja Chylińskiego, który podaje do Speichlera a ten do Kozikowskiego. Po strzale z 25 metrów piłka odbija się od obrońcy gości i łapie ją Osmański

45' Rzut rożny dla gości ale przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

45' Koniec pierwszej części meczu - bardzo dobra gra WARMII przeciw wiceliderowi i remis 1:1

46' Drugą połowę rozpoczynają goście

47' Żółta kartka dla Wojciecha Koszczuka

49' Na bramkę Osmańskiego strzela Koszczuk, ale nie przygotował się do uderzenia i było ono bardzo złe

51' Dobra akcja WARMII - wpadł w pole karne Kosiński, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę

54' GOL dla MRĄGOWII. Sędzia podyktował mocno wątpliwy rzut wolny dla gości, piłka trafiła na lewą stronę boiska do Mateusza Czornieja a ten precyzyjnym strzałem z 16 metrów w róg naszej bramki pokonał Gieniusza. Przegrywamy 1:2. Dziwny jest ten mecz. WARMIA gra a MRĄGOWIA strzela bramki.

55' Rzut rożny dla gości, po którym błyskawicznie odzyskują piłkę nasi obrońcy

58' Zmiana w WARMII - za Gutowskiego wchodzi na boisko Marcin Baczewski

59' Znów korner dla MRĄGOWII, ale szybko wyjaśniamy sytuację

62' Strzelał Speichler - wysoko ponad bramką

62' Zmiana u gości - za Rokickiego wchodzi Niedźwiecki

65' Bardzo groźnie pod naszą bramką - akcja Czornieja prawą stroną, który wyłożył piłkę jak na tacy dla Niedźwieckiego ale ten fatalnie strzela

71' Kapitalny lob Speichlera z 40 metrów - rozpaczliwa interwencja Osmańskiego ratuje gości przed utratą gola!

72' Żółta kartka dla Bartychy

73' Znów okazja dla WARMII - po dośrodkowaniu z lewej strony na pole karne strzela Speichler, ale piłka szybuje ponad poprzeczką bramki gości

75' GOOOOOOOOOOOLLLL! Kapitalna akcja WARMII - Baczewski podaje do Speichlera a ten z bliska strzela gola. Do trzech razy sztuka!

76' Dwa kolejne rzuty rożne dla WARMII - po drugim bardzo bliski zdobycia gola był Koszczuk. Kibice krzyknęli już GOL, ale piłka minimalnie ominęła słupek!

77' WARMIA wciąż w ataku - to jest bardzo dobry mecz naszego zespołu

80' Rzut rożny dla MRĄGOWII - bez zagrożenia pod naszą bramką

86' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Speichlera broni Osmański

87' GOL dla MRĄGOWII. :( Po stracie Kozikowskiego w środku pola piłkę przejmuje Machniak, zagrywa do Rusieckiego, który kapitalnym strzałem zdobywa trzeciego gola dla gości.

88' Rzut rożny dla gospodarzy - piłka jednak trafia po dośrodkowaniu w boczną siatkę

90' Zmiana w MRAGOWII - za Czornieja wchodzi na boisko Skrzęta

90' Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Koniec meczu, Pomimo naprawdę dobrej gry WARMIA przegrywa z wiceliderem 2:3.

Autor: Janusz Szumowski