czwartek, 7 lipca 2022

Wiadomości

Bednarko Maciej - Grajewo

Bednarko Maciej – ur. 01.01.1980 r. w Grajewie, rodowity grajewianin, żonaty. Uczył się w ZSM nr 1 w Grajewie, następnie w ZS nr 2, ukończył Uniwersytet w Białymstoku (wydz. prawa). Obecnie konsultant prawnik, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie. Od dziecka interesuje się sportem. Zamiłowanie to pomagał mu rozwijać pierwszy nauczyciel wychowania fizycznego p. Wojciech Chyliński, zabierając m.in. na szkolne zawody.

W wieku młodzieńczym grał w Klubie Sportowym Warmia Grajewo, przechodząc poszczególne etapy w grupie Trampkarzy czy Juniorów. Pasję sportową kontynuował na studiach będąc wiceprzewodniczącym klubu uczelnianego AZS UwB. M. Bednarko działa również społecznie. Jak sam mówi – stara się pomagać ludziom, na ile jest to możliwe. Jednym udaje się udzielić wsparcia, innym niestety nie, z powodu często ograniczonych możliwości działania. Jest inicjatorem projektu realizowanego przez MOPS w ramach środków z EFS. Dzięki temu powstało Grajewskie Centrum Aktywnej Integracji, które przez 2 lata działalności pozyskało ok. 1 mln zł. Od 2001 r. Pan Maciej organizuje rozgrywki amatorskiej halowej piłki nożnej, o puchar „Solidarności” oraz od niedawna ich odpowiednik - edycję letnią na boisku Orlik, o puchar Starosty Grajewskiego.

Jest On organizatorem i współorganizator imprez sportowych na różnym szczeblu (gminnym, miejskim, powiatowym), przy współpracy z samorządami. Również jako członek Powiatowego Zrzeszenia LZS, z pomocą kolegi Grzegorza Gardockiego powołali do życia Wojewódzką Ligę Amatorskich Lig Piłkarskich. Wspiera też działalność młodzieżowych drużyn oraz klubów sportowych. Wiele przedsięwzięć podejmuje we współpracy z innymi.

Ciężko jest zrobić coś samemu – mówi M. Bednarko - jest pewne grono osób, do których można zwrócić się o pomoc, a one nigdy nie odmawiają. Podobnie staram się postępować ja - kiedy tylko mogę, wspieram innych. Chciałby podziękować tym, którzy zgłosili moją kandydaturę w plebiscycie e-Grajewo „Człowiek Roku 2010”, to dla mnie zaszczyt i oczywiście motywacja do działania – dodaje.


Bednarko Maciej  - jest nominowany do tytułu "Człowieka Roku 2010 Powiatu Grajewskiego" w plebiscycie organizowanym już po raz szósty przez Portal e-Grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.