niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12086 wyświetleń

„Prewencja na start”

„Prewencja na start” - zrób pierwszy krok do kariery!

Zrób pierwszy krok do kariery i weź udział w rekrutacji do programu aktywizacji zawodowej bezrobotnych absolwentów na rzecz działalności prewencyjnej - „Prewencja na start”.
„Prewencja na start” to program mający na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na terenie woj. podlaskiego poprzez zwiększenie zakresu oraz jakości policyjnych działań prewencyjnych, aktywizację zawodową i wzrost zdolności zatrudnieniowych bezrobotnej młodzieży.

Zadaniem osób biorących udział w programie jest realizacja programów profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Polega to w głównej mierze na prowadzeniu zajęć edukacyjno – informacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej, organizowaniu konkursów, redagowani ulotek i materiałów o treściach prewencyjnych.
Do udziału w stażu zapraszamy przede wszystkim absolwentów wyższych uczelni o kierunkach:
-pedagogicznym
-psychologicznym
-socjologicznym

W związku z tym, iż w działalności prewencyjnej przydatne są również inne umiejętności i wiedza, założyliśmy możliwość przyjęcia na staż osób, które nie spełniają powyżej określonych kryteriów związanych z kierunkiem i poziomem wykształcenia. Jesteśmy, zatem otwarci również na osoby z wykształceniem średnim, czy też innym wykształceniem wyższym. Warunkiem jest jednak, aby osoby te posiadały motywację do wykonywania zadań prewencyjnych w Policji, pomysł na wykorzystanie posiadanej przez siebie wiedzy i umiejętności w tym zakresie oraz przede wszystkim predyspozycje interpersonalne niezbędne w tego rodzaju pracy.

Program stwarza doskonałą okazję przygotowania się do wejścia na rynek pracy. Daje możliwość nabycia nowych umiejętności i doświadczenia zawodowego udokumentowaną praktyką. Ponadto stażyści w programie „Prewencja na start” objęci są dodatkowymi szkoleniami.

Wszystkich zainteresowanych stażem od 1 września w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie prosimy o zgłoszenie się do Powiatowego Urzędu Pracy w Grajewie celu uzyskania szczegółowych informacji na temat programu. Informację na temat charakteru stażu można także uzyskać w Zespole Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Grajewie – nr tel.  086-273-0237.  informuje Grażyna Rodzeń – Komenda Powiatowa Policji w Grajewie

Komentarze (4)

wspanialy pomysl W koncu Grajewo ma prawdziwego szeryfa z krwi i kosci wiedzacego o co w tym wszystkim chodzi

@up co jeszcze? jak bardzo obiektywny jest to komentarz -_-

kaziu docen obecnego komendanta to pierwszy nie "przywieziony" w teczce . Ten czlowiek naprawde wie co robi .Lata praktyki i otwartosci robia swoje.Byleby jemu pseudo-samorzadowcy pod nogami sie nie "platali " a ON BEDZIE ROBIL TO CO DO NIEGO NALEZY A NAWET WIECEJ JAK WIDZISZ

Mam tylko nadzieje ze ten program aktywacij zawodowej przesieje petakow bo zamiast nam pomagac beda tylko zycie utrudniac pewni ludzie nie powinni nigdy trafic do policyjnych szeregow policjantem trzeba byc dla ludzi a nie tylko wygladac jak policjant a zachowywac sie jak szczeniak ...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.