Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 10188 wyświetleń

„Bajka” na puchar

Podczas XIX Przeglądu Dorobku Kulturalnego Grajewo 2007 grupa teatralna „Bajka” ze SP 2 zdobyła puchar dyrektora MDK. Dodatkowo jury doceniło ciekawą scenografię, dbałość o kostium, radość i ekspresję. To największy sukces młodych artystów w niespełna trzymiesięcznej historii koła.

Dzieci zagrały „Bajkę o tekturowym miasteczku” autorstwa Agnieszki Radkowskiej.Jest to opowieścią o szukaniu swojego miejsca w życiu. Streszcza się w znanym przesłaniu „wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale w domu najlepiej”. Przedstawienie mówi też o tym, jak wiele w życiu zależy od nas samych. Muzykę do tekstów opracowała Gabriela Michalska, nauczyciel muzyki SP 2.

Grupa teatralna „Bajka” istnieje od września br. Założyły ją i prowadzą nauczyciele nauczania zintegrowanego Danuta Jabłońska oraz Marzenna Sadowska. W zajęciach udział bierze 15 uczniów z klas II a i b. Jednym z celów działalności koła jest odciągnięcie dzieci od komputerów i telewizorów m.in. poprzez zainteresowanie sztuką.

W „Bajce o tekturowym miasteczku” udział wzięli:

Ludziki: Marek Pruszyński (ludzik, burmistrz), Julia Próchniak, Weronika Górska, Wiktoria Rutkowska, Ola Wiśniewski, Weronika Wiśniewska, Oliwia Kierznowska, Rafał Orzechowski
Postacie: Marta Ziemkiewicz, Sylwia Jarmutowska
Lalki: Brygida Budna, Natalia Ziółkowska
Rozbójnicy: Sofia Dodis, Zosia Tarnacka, Zosia Tomczak, zamiast Tarnacka. 
Mistrz Igiełka - narrator Ola Turowski

AM

czwartek, 8 czerwca 2023

Koncert Trele Morele Podlasie (21.06)

czwartek, 8 czerwca 2023

Państwowa Szkoła Muzyczna poleca

Komentarze (3)

super bajka byłem oglądałem

niestety nie dbamy o szczególy....bylo 15 wykonawców a jest 12 wymienionych.....???? co z resztą??? wiem, że występowały wszystkie osoby....

proszę o uzupełnienie nazwisk 3 osób biorących udział w przedstawieniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.