poniedziałek, 27 czerwca 2022

Sport

78. Rajd Polski na Mazurach w dniach 10 ? 12 czerwca

Czwarta w tym roku runda Mistrzostw Europy FIA, a także trzecia Mistrzostw Polski (RSMP) zostanie rozegrana na Mazurach w dniach 10 – 12 czerwca. Bazą rajdu będą już po raz siedemnasty Mikołajki, które od 2005 roku goszczą zawodników rywalizujących o zwycięstwo na szutrowych odcinkach specjalnych.

Inauguracja rajdu nastąpi w piątek, 10 czerwca o godz. 17:00 w centrum Mikołajek. Wcześniej zostanie rozegrany odcinek kwalifikacyjny. Wykorzystywana w tym celu przez ostanie sezony próba Tałty zostanie zastąpione przez fragment ubiegłorocznego odcinka Gmina Mrągowo. W piątkowy wieczór załogi będą jeszcze rywalizowały na torze Mikołajki Arena.

 

 

W sobotę, 11 czerwca organizatorzy zaplanowali 7 prób sportowych, które podzielono na dwie pętle. Trzy oesy: Krzywe, Wojnasy i Wieliczki będą przejeżdżane dwukrotnie, a wieczorem dojdzie do kolejnego pojedynku na Mikołajki Arenie.

 

Finał rywalizacji w niedzielę, 12 czerwca, na trasie trzech, przejeżdżanych dwukrotnie prób sportowych (Mikołajki Max, Świętajno, Miłki). Drugi przejazd tego ostatniego odcinka zakończy walkę o końcowy sukces w rajdzie. Miłki 2 to jednocześnie wprowadzony od tego roku w ERC dodatkowo punktowany Power Stage. Meta i uroczyste zakończenie ORLEN 78. Rajdu Polski w centrum Mikołajek o godz. 17:45

 

Łączna długość czternastu odcinków specjalnych to ponad 188 kilometrów, a wraz z „dojazdówkami” - 853 km. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją rajdu tylko dwa oesy (Mikołajki Arena i Mikołajki Max) są identyczne. Nowy jest odcinek Krzywe, którego większość trasy nigdy nie była wykorzystywana. Około 30 procent dystansu prób sportowych poddano zmianom i modyfikacjom.

https://rajdpolski.pl/

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.