niedziela, 26 czerwca 2022

Kraj

  • 5 komentarzy
  • 3703 wyświetleń

61 tys. zł za e-Grajewo.pl

Ile może być warta strona internetowa? Często internauci zadają sobie to pytanie. Niestety nie ma jednoznacznej formuły pozwalającej określić wartość dowolnego serwisu internetowego. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na istotne czynniki wpływające na określenie wartości serwisu.

Główne czynniki

1. Dochody jakie generuje.
2. Liczba unikalnych użytkowników.
3. Zawartość merytoryczna, artykuły, zdjęcia, skrypty. Im więcej unikalnych materiałów na stronie tym strona jest bardziej atrakcyjna.

Dochody jakie generuje. Liczba unikalnych użytkowników. Zawartość merytoryczna, artykuły, zdjęcia, skrypty. Im więcej unikalnych materiałów na stronie tym strona jest bardziej atrakcyjna.

Pozostałe czynniki

4. Tematyka strony
5. Nazwa domeny. Niekiedy może mieć decydujące znaczenie przy zakupie. Czynnikami istotnymi w nazwie są: długość domeny, rozszerzenie domeny, łatwość zapamiętania.
6. Dywersyfikacja ruchu. Dla przykładu porównajmy dwie różne strony - stronę A, dla której 100% ruchu generowana jest przez wyszukiwarki oraz stronę B, dla której 40% ruchu pochodzi z wyszukiwarek, 10% wejścia z innych stron i 50% to odwołania bezpośrednie. Oczywiście bardziej atrakcyjny jest model ruchu generowany na stronie B, ponieważ jakiekolwiek odcięcie od źródła ruchu pozwoli stronie dalej funkcjonować. Strona A w takim przypadku może praktycznie zniknąć z sieci w ciągu kilku dni.
7. Branding, marka domeny, rozpoznawalność w sieci - dotyczy to szczególnie znanych serwisów które są rozpoznawalne w sieci.

Przy rzetelnej wycenie powinniśmy uwzględnić wszystkie elementy przedstawione powyżej. Oczywiście nie są to wszystkie czynniki wpływające na ocenę wartości serwisu a jedynie te które uznaliśmy za najbardziej istotne. - autor: berni 

 

Niniejsze narzędzie służy do wyznaczania przybliżonej wartości serwisów (domen) internetowych.
Wycenie nie mogą podlegać subdomeny (np. cos.speedtest.pl). Nie można również wyceniać domen przekierowanych.
Aby rozpocząć wycenę innch stron www kliknij tu (wycena).

 

Komentarze (5)

ale numer! tu można obliczyć wartość każdej strony www. Wszystkich Grajewskich też :D e-Grajewo.pl górą!!!! pozdrawiam ekipę ;) jesteście najlepsi :) tylko dodawajcie więcej wiadomości :P

jest to jakis chyba wąski obraz, ale zawsze ...jakies porównanie - sprawdziłem swoją domenę - fakt 0 :) ale dla mnie...dużo więcej :)

no ja sie przekonałam jak dałam na e-grajewo ogłoszenie wynajmę - na drugi dzień ludzie jusz mieszkali !

to tylko adres internetowy -ale e-graj -szacun -sam sie parę razy miło zaskoczyłem na waszej stronie -tu jest troche do "popatrzenia" i pozostania - grajewo górą:)

to tylko podpucha - jednak cos niecos podpatyrzyłem - nieźle dale obraz o domenach tych i owych -oczywiście nie jest to wymierne jeżeli chodzi o strony firmowe -bo tu baza klientów, współpracujących inaczej sie ma do takiej strony informacyjnej, ale sie zastanawiałem nad reklamą -teraz troszku widać co i jak

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.