czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 4324 wyświetleń

50-latka straciła blisko 120 tys. złotych

Do policjantów zgłosiła się 50-latka, która padła ofiarą oszusta. Kobieta opowiedziała policjantom, że około 4 miesiące temu poznała mężczyznę na jednym z portali społecznościowych. Rozmówca podawał się za amerykańskiego inżyniera, który pracuje w Teksasie i dobrze zarabia. Tłumaczył, że ma polskie korzenie. Od tego czasu prowadzili korespondencję przez internetowy komunikator. Christopher bo tak się przedstawiał, zapewniał kobietę, że chce przyjechać do Polski i rozpocząć z nią wspólne życie. Pewnego dnia, oszust poprosił kobietę o pomoc. Twierdził, że musi jechać do Niemiec, aby odblokować w banku dużą sumę pieniędzy. "Amerykański inżynier" obiecał kobiecie oddać te pieniądze, zaraz po tym jak wróci do Polski. 50-latka zgodziła się i przelała wskazaną kwotę. Po pewnym czasie oszust znowu poprosił kobietę o pomoc finansową. Przekonywał, że został zatrzymany w Niemczech i potrzebuje pieniędzy na prawników i opłaty celne. Zdesperowana 50-latka wykonała łącznie 23 przelewy na kwotę blisko 120 tysięcy złotych.

 

Zawierając nowe znajomości, należy być ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez Internet osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści działają według pewnych schematów. Zazwyczaj unikają rozmów telefonicznych. Unikają też wskazywania miejsc, z których pochodzą, ich konta na profilach społecznościowych nie zawierają żadnych informacji osobistych, zdjęć z rodziną, miejsca pracy, zamieszkania. Poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą o pomoc finansową na zakup biletu lub na pokrycie opłat.

Oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania. Dlatego też tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ich ofiarą.

 

KWP w Białymstoku

 

 

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (7)

nie taniej by jej było kupić wibrator

a ludzie dziwią się młodym osobom że się zakochają i odwalają różne rzeczy jak widać wiek nie gra roli ale być aż tak naiwnym żeby osobie co się jej nie widziało na żywo przelewać pieniądze to przesada i to gruba

Dziwne, ze w ogóle nie słyszy się o mężczyznach oszukanych na amerykańską żołnierkę czy też inżynierkę. Przypadek? Nie sądzę.

Wszechswiat i glupota ludzka- nie maja konca ani poczatku- amen !

Pani lat 50, miała dużo pieniędzy, nieostrożna, czyżby jej te pieniądze, uwieraly? Dziwne jest tyle ostrzeżeń!

Teraz Christopher powinien nauczyć się piosenkę i nucić ja cały czas - ,, Miłość Ci wszystko wybaczy...."

Jakie oszustwo ? Dobrowolnie oddają pieniądze . Są ofiarami swojej głupoty

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.