Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11766 wyświetleń

27 kg tytoniu i 44 l alkoholu


Ełk: Tak jak przypuszczali znaleźli 27 kg tytoniu i 44 litry nielegalnego alkoholuEłccy kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń oraz wyroby spirytusowe. W mieszkaniu ełczanina znaleźli 27 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 44 litry alkoholu. Właściciel towarów usłyszał już zarzuty. Teraz za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi mu kara grzywny lub pozbawienia wolności.


Policjanci ustalili, że w jednym z ełckich mieszkań przechowywany był tytoń oraz wyroby spirytusowe bez polskich znaków akcyzy, które prawdopodobnie przeznaczone były na sprzedaż. Po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez 42-latka znaleźli ponad 27 kg kilogramów krajanki tytoniowej, 22 litry spirytusu i 22 litry 50-procentowych napojów spirytusowych. Mężczyzna przyznał się, że wszystko należało do niego, lecz twierdził, że trzymał to wyłącznie na własny użytek. Kryminalni od razu zatrzymali sprawcę i przedstawili mu zarzuty za popełnienie przestępstwa skarbowego. Teraz grozi mu kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3. Z wyliczeń wynika, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie w podatku akcyzowym w wysokości ponad 19 tys. zł.

Komentarze (1)

a na kujawsko-pomorskiej ziemi w Złotnikach Kujawskich, był w wigilię podobny przypadek.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.