Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 21636 wyświetleń

25 lat posługi kapłańskiej

JUBILEUSZ ŚLUBÓW KAPŁAŃSKICH

25 rocznica posługi kapłańskiej ks. Jarosława Stefaniaka
 
      Położona na północnym Mazowszu Parafia Niedźwiadna pw. św. Stanisława BM została utworzona około 1450 roku.  Prezentowany na zdjęciach murowany, gotycki kościół, zbudowano w połowie XVI w. Parafia położona w Diecezji Łomżyńskiej, mieści się w Dekanacie Szczuczyńskim, do którego należą: Szczuczyn, Wąsosz, Radziłów, Niedźwiadna, Grabowo i Ławsk.
W dekanacie szczuczyńskim, ks. prob. mgr lic. Jarosław STEFANIAK piastuje funkcję 
dekanalnego duszpasterza rodzin.

    Ks. prob. Jarosław Stefaniak rozpoczynając w 2000 roku pracę w parafii Niedźwiadna, zastał zabytkowy obiekt sakralny w fazie rozkładu. 
Jego staraniem, po uzyskaniu dofinansowania ze środków unijnych, które otworzyły jedyną nadzieję uratowania zabytku, kościół lśni blaskiem chwały i estetyką otoczenia. Jednak to jeszcze nie pełnia marzeń o idealnej parafii, którą uwielbia Jubilat.          
Dziś parafia Niedźwiadna, nie jest tą, o której mówiono przez lata minione, a jej kościół jest jedną z pereł Dekanatu Szczuczyńskiego.
    Na każdym stanowisku, miejscu i czasie, ważny jest właściwy człowiek. Przygotowanie merytoryczne, etyczne, kulturowe, patriotyczne, etc, to niektóre wskaźniki do osiągania wzniosłych celów. W czasie administrowania parafią przez ks. J. Stefaniaka zmieniło się wszystko na lepsze, a jednocześnie wprowadzono w niepamięć niechlubną przeszłość tej parafii. 
    Ks. proboszcz, to nie tylko Pan Jarosław Stefaniak, czy pasterz duchowy. Jest On jednocześnie osobowym zbiorem cnót wszelkich: pracowitości, kompatybilności, elokwencji, powagi w niesieniu słowa Bożego oraz estetą, twórcą i prężnym administratorem parafialnej witryny internetowej. Jest tym, który znajduje czas i chęć na rozmowy jednoczące społeczność. Uhonorowany tytułem „Człowieka Roku 2006” nie spoczął na laurach, ale przez rzeczywiste zaangażowanie duchowe jest dalej silnie sprzężony z wolą wykonywania swojego posłannictwa.
Dzięki pokorze i tolerancji oraz delikatności, pozytywnym przykładom i talentowi, konsekwentnie zmierza drogą, z której zadowolony byłby błogosławiony Jan Paweł II - papież, Polak.

      W maju 2012 roku przypada 25 rocznica przyjęcia święceń kapłańskich przez księdza Jarosława Stefaniaka.   
 Tak piękne jak i odpowiedzialne lata posługi kapłańskiej, zapewne skłaniają Drogiego Jubilata do refleksji w temacie duchowego powołania i kapłaństwa, które są jednocześnie dla Niego darem Opatrzności i tajemnicą. W tym roku i my stajemy wobec tego daru i tajemnicy kapłaństwa szanowanego Księdza Proboszcza, który przed 25 laty otrzymał jasność umysłu, aby stał się znakiem obecności Boga w świecie.
Wówczas to zrozumiał, co Jezus powiedział: "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby owoc wasz trwał".

     Czcigodny Księże Proboszczu – Jubilacie. Twoje kapłaństwo, to już historyczna, ćwierćwiekowa misja na ziemskim szlaku służby Chrystusowi, Jego Kościołowi i Ludowi.
Dziękujemy, za chęć bycia pasterzem ludzkiej trzody i za gorliwą posługę tworzenia Kościoła duchowego i zabytkowego sacrum w Niedźwiadnej. Wierni z Twojej Księże parafii i zaprzyjaźnione ościenne środowisko składają dziękczynienia: „Te Deum laudamus” (łac. Ciebie Boga wysławiamy) za dar powołania, jakim obdarował ks. Jarosława, aby wytrwale odsłaniał przed nami tajemnice Jezusowej Ewangelii.
    
      Społeczność religijna składa Ci Przewielebny Księże dalszej, co najmniej 100 letniej Opatrzności, abyś w zdrowiu i spokoju mógł sprawować Wolę Bożą ku Jego Chwale, dla umiłowanego Ludu.


JUBILEUSZ ŚLUBÓW KAPŁAŃSKICH

Już ćwierć wieku z Tobą Panie;
Noszę habit, drżę w rozterce.
Moje siły będą w stanie
Wielbić Ciebie coraz więcej?

Moje życie - Twoim Panie
Od dziecka do późnej jesieni.
Wierzę w Twoje powołanie.
Nie chcę w prawie tym, nic zmienić.

Z kim się zbratam Boże Wielki
Jak nie z Ludem w służbie Pana?
Tobie - chwała ma na wieki,
A dla Ludu dam wskazania.

                     Stanisław Orłowski 


 
    Autor tekstu i zdjęć: Stanisław Orłowski

 

 ks. Jarosława Stefaniaka -  Człowiek Roku 2006

Komentarze (9)

Wspaniały człowiek, nieprzęciętny kapłan. Wszystkiego najlepszego Księże Proboszczu! Błogosłąwieństwa Bożego, zdrowia, ludzkiej zyczliwości.

Wszelkich łask bożych w dalszej posłudze kapłańskiej

Piekny kościół, ;D

Panie Stanisławie! Serdecznie dziękuję za pamięć. Bogu niech będą dzięki za te 25 lat. Miniony czas najlepiej komentują słowa ks. Twardowskiego

"Sam nie czyniłem dobrego
ani mniej ani więcej
to tylko anioł rozdawał
czasami przez moje ręce
kochać też nie umiałem
wiernie ani niewiernie
ktoś inny lepszy
kochał przeze mnie
dogmatów nie rozumiałem
rano w południe w nocy

ufam że wytłumaczysz
kiedy mi zamkniesz oczy"
Pomódlcie się za mnie. Dziękuję Wam i pozdrawiam!

:-)))dużo dużo zdówka:-))))) jest Ksiądz wspanialym człowiekiem:-))))


Z okazji 25. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich, życzę księdzu Jarosławowi dużo zdrowia i sił do dalszej posługi duszpasterskiej. Niech Bóg błogosławi Cię i nieustannie obdarza swoją łaską i pokojem, a Matka Boża nieustannie wstawia się za Tobą u Pana, byś mógł przeżywać kolejne jubileusze w tej parafii.
Wśród licznych ludzkich dróg, tylko jedna jest prawdziwą. Ta, którą wskazuje Jezus Chrystus. Czcigodny Księże Jarosławie, wiem, że Twoje serce bije dla Boga, dla Chrystusa. Wiem też, że Ty umiłowałeś Jego i nas również dla Niego.
Posłuszny Chrystusowemu powołaniu, jesteś Jego wiernym uczniem, a naszym duszpasterzem, który prowadzi wiernych do Boga. Za przyczyną św. Stanisława Biskupa i Męczennika patrona parafii proszę dobrego Boga o Twoje zdrowie Ojcze, nadmiaru siły w spełnieniu wszystkich planów. Proszę o dalszą życzliwość parafian na długie lata kapłańskiej służby. Dla mnie radością będzie żeby parafia, razem z Tobą Księże Proboszczu, była wierna Bogu i rozwijała się bez stresów, i w dostatku.
Mało jest tych, dla których z łatwością przypisuje się dziękczynne słowa. Na wdzięczność trzeba zasłużyć. Taką wdzięczność pozyskał od ludu m. in. ks. Mieczysław Olszewski- dziekan szczuczyński. Cieszmy się, że jeszcze w naszych czasach tak wiele od autorytetu księży zależy. W Tobie, ks. Jarosławie, cały powiat widzi zaangażowanie, kształtowanie postaw, pogłębianie wiary, optymizm, braterstwo i pomoc.
Dziękujemy za trud odkrywania przed nami daru Eucharystii, jako źródła siły, mocy i światła w codziennym, utrudzonym i spauperyzowanym życiu parafian.
Dziękujemy za gospodarską troskę o naszą świątynię, parafialne budynki i otoczenie.
Dziękujemy za Twój humanitaryzm i budowanie jedności parafialnej, jak też za wszystkie błogosławieństwa i udzielane Sakramenty.
Niech św. Stanisław Biskup Męczennik, nasz Sługa Boży Jan Paweł II i każdy z nas z osobna wyprasza Ci u Boga Ojca, Jezusa i Maryi wszelkie łaski i zdrowie, żebyś mógł dalej krzewić duchowość w jedności, czyniąc z Kościoła dom pełen optymizmu, przyjazną szkołę życia i przystań do wiecznego trwania. Szczęść Boże!

bardzo dobry ksiadz

Takich księzy jak ksiądz Jarosław brakuje w naszym kraju.Życzę Księdzu wiele łask od Boga i duzo zdrowia.

Drogi księże!
Wieczerzać z Panem przyszło Ci w udziale
i Chleb żywota przyjąć z rąk Jego
i iść z tym darem ku człowiekowi
i Boga głosić mu wszechmogącego.
Pan sam zapytał, czy chcesz iść za Nim,
czy masz dość siły podjąć wyzwanie.
Serce Ci wtedy TAK powiedziało,
więc rzekłeś "wola Twa niech się stanie"
I już 25 lat podążasz drogą kapłaństwa,
by nieść krzyż Boga na swych ramionach,
by swe marzenia przemieniać w czyny
i światu ukazywać Ewangelię Pana.
polecamy Twoja Osobę w Dniu 25 Rocznicy Święceń Kapłańskich opiece Matki Bożej- matki wszystkich kapłanów, aby wyjednywała u swojego syna Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana wszelkie łaski dla Ciebie.
I życzymy obfitych łask Bożych, błogosławieństwa i nieustannej opieki Matki Najświętszej, darów Ducha Świętego oraz dużo pięknych chwil radości na trudnej, lecz najpiękniejszej z dróg, którą Pan wybrał dla Ciebie. "Bo wiedziałeś, kim jesteś dla Boga i wiedziałeś, co Tobie dał Bóg". Ławsk

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.