Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12298 wyświetleń

136 km/h - straciła prawo jazdy

Policjanci grajewskiej "drogówki" zatrzymali kolejne prawo jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kontrola została przeprowadzona w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierująca osobową Skodą jechała o 86 km/h za szybko. To kolejny taki przypadek na terenie powiatu grajewskiego.

4 października, tuż po godzinie 20:00 grajewscy policjanci dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Guty na trasie K61. Wybór tego miejsca wynikał ze zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w związku ze zdarzającymi się tam przypadkami przekraczania prędkości przez kierujących pojazdami. W trakcie pomiaru prędkości nadjeżdżającego pojazdu policyjny miernik prędkości wskazał 136 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującą samochodem osobowym marki Skoda do kontroli drogowej. 32–letnia obywatelka Chin, przyznała się do popełnionego wykroczenia. Została ukarana mandatem w wysokości 400 złotych. Z uwagi na fakt, że kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 86 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali jej również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że kierowca jadący zbyt szybko stwarza zagrożenie zdrowia i życia nie tylko dla siebie, ale również dla innych osób korzystających z dróg. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów, a także przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym ponad 50 km/h,  skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. - informuje KPP Grajewo

 

Komentarze (4)

jaki to zabudowany, jak to droga krajowa ??

Do zaintetesowany. Guty leza przy drodze krajowej i jest to teren zabudowany- proste?!

Dlaczego w Rajgrodzie nie nie ma policji tam nie jednego by złapali

tak trzymać ,piraci to potencjalne niebezpieczeństwo,zwiekszyc sankje

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.