czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 8678 wyświetleń

12 lat za kokainę

Policjanci białostockiego CBŚP udaremnili wprowadzenie do obrotu prawie dwóch kilogramów kokainy. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki o wartości 100 tys. złotych ukryte w przesyłce pocztowej wysłanej z Ameryki Południowej do Augustowa. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który już usłyszał zarzuty obrotu narkotykami. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze białostockiego CBŚP uzyskali informację od służby celnej, że w przesyłce pocztowej nadanej z jednego z krajów Ameryki Południowej może znajdować się znaczna ilość narkotyków. Paczka została zaadresowana do jednego z mieszkańców Augustowa.

Śledczy zainteresowali się przesyłką i ustalili, że faktycznym adresatem jest 29-letni Paweł Ł, mieszkaniec Augustowa.

Policjanci CBŚP przeszukali mieszkanie mężczyzny i znaleźli paczkę, w której w sprytny sposób, zostało ukryte około 0,5 kg kokainy o bardzo wysokiej jakości. Wartość takiej ilości narkotyków może osiągnąć nawet 100 tys. złotych. Według wiedzy funkcjonariuszy CBŚP, z takiej ilości narkotyku można uzyskać nawet do 2 kilogramów kokainy, która jest sprzedawana na tzw. "rynku detalicznym".

Adresat przesyłki został zatrzymany i w Prokuraturze Rejonowej w Augustowie, która prowadzi sprawę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach,  zostały mu przedstawione zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 12 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Augustowie aresztował handlarza na trzy miesiące. Dalszym prowadzeniem sprawy zajmie się Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.

Według wiedzy policjantów CBŚP, przesyłki pocztowe są bardzo często wykorzystywane do prób przemytu substancji i materiałów, których nie można w sposób legalny nabyć w Polsce.

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (4)

12 lat za kokainę a ilę za mord- tyle samo??

brawo chłopaki z CBŚ Białystok. ZAMIATAJCIE DALEJ TE ŚMIECI.

troche mało latek za takie cos

Mało Latek ?? zaraz najlepiej na Dożywocie;/

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.