Grajewo na starych fotografiach

Grajewo. Kąpielisko miejskie było najbardziej uczęszczanym miejscem letniego wypoczynku dla mieszkańców miasta również z tego względu, że docierały tam pieszo spacerem całe rodziny. Funkcjonowanie nieźle urządzonego jak na ówczesne czasy kąpieliska skończyło się wkrótce po uruchomieniu Spółdzielni Mleczarskiej w Prostkach, pozbawionej oczyszczalni ścieków. Czysta rzeka Ełk, tak czysta że w biednych, powojennych latach żywiła mieszkańców miasta nie tylko rybami ale i wiadrami raków, została na długie lata zatruta. ( https://e-grajewo.pl/wiadomosc,plaza-miejska-w-grajewie,25861.html ) A. Czajkowski Felieton nr 22 z cyklu ?Okruchy wspomnień?

Komentarze

Nasza rzeka zostala ztruta przez Powiat Elcki. 1 Mleczarnia Prostki, 2 Zaklady Miesne ktore sa z tego powiatu. I przez to zginela grajewska plaza. Bo nasze wladze powiatu i miasta nie umieli poradzic z ta sytuacja i uratowac nasza plaze, ktorej nie mamy do dnia dziszejszego. Jaka byla to byla ale byla mozna bylo poplywac kajakiem. Zawsze byla muzyka i potancowki. A na ochlode poplywac w rzece. A rybe i raki mozna bylo upiec na ognisku. A teraz co zostaly nam tylko wspomnienia na zdjeciach. Jeszcze jedno byla czyszczona co roku z wodorostow zeby nie zarosla.

to juz tyle lat minęło, chyba w dziesiątkach można liczyć, jak nie ma w Prostkach mleczarni i co w tym kierunku tzn, plaży i brzegu rzeki w Grajewie zrobiła nasza władza??????kto wie, niech napisze!!

Bardzo dobrze pamiętam plaże rzekę

elkaa juz ci napisalem co wiedzialem ale podziekuj Portalowi e-Grajewo ze zablokowal moj komentarz.

Bardzo dobrze pamiętam plaże rzekę

Plaża zniszczona, duża polana w Boguszach zablokowana, gdzie Grajewo ma się plażować?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.