środa, 25 maja 2022

Nowoczesna spalarni śmieci w PEC?

Witam czy pamiętacie jak kiedyś montowali w PEC piec na biomasę i co się z tym stało? Sadzili wierzby... Teraz będzie kolejna inwestycja w drogi gaz. Czy nie lepiej było by zrobić przy takim zachwalanym wsparciu polityków elektrociepłownie na bazie nowoczesnej spalarni śmieci ?Rozwiązało by to 3 problemy albo nie pozwoliło by to rosnąć cenom: śmieci, prądu i ciepła w mieście ale chyba lepiej jest stawiać na drogi gaz!

Tak to byłby dobry pomysł tylko czy przepisy na to pozwalają. Wiem że spalarnia jest w Białymstoku i nawet warszawka do nich wozi. Myślę że prezes już dawno by wpadł na ten pomysl

Spalarnia ,, śmierci'' ? Dobrze czytam?

Cenzurujcie też błędy .

masz racje ale u nas radni tylko o swojej kasie myślą

Mieszkanec Poruszyłeś ciekawy problem i bardzo szeroki. No i już mamy pierwszy kwiatek; Józek opuścił wyraz "nowoczesna" i sądzę, że temat ma co najmniej 70% przeciwników, a w demokracji potrzebna jest większość. Cofnijmy się trochę do historii. W Grajewie w latach siedemdziesiątych XXw. w dzielnicy przemysłowej w lasku obok Mlekpolu był w planach oznaczony teren pod budowę spalarni odpadów. Moim zdaniem jest to dobre miejsce i znacznie lepsze niż teren PEC w Grajewie. Na przełomie wieków RM wykreśliła z planu lokalizację obok mleczarni. Mamy trzy argumenty utrudniające zmianę lokalizacji- wymieniono starą sieć -wybudowano nowy kocioł na biomasę-wybudowano instalację do produkcji ciepła i prądu ok.5MW. Za możliwość pozyskania odpowiedniego paliwa z pobliskiego zakładu segregacji w Koszarówce ,znaczącą obniżkę cen energii cieplnej i elektrycznej w GRAJEWIE, możliwość pozyskania zewnętrznych środków na inwestycje ,znaczną poprawę czystości powietrza. Nie da się wybudować nowego kotła na odpady w PEC bo brak miejsca na nowoczesną instalację oczyszczania spalin.

Nikt nie będzie nawet teraz mówił o spalarni. Ruszyła już karuzela wyborcza. Ogary poszły w las. ..

Do Henryka radka temat do poruszenia

To może warto poruszyć ten temat bardziej i pokazać społeczeństwu wady i zalety nowoczesnej spalarni i pieców gazowych./

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.