środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 17403 wyświetleń

Herb dla powiatu

Starostwo Powiatowe w Grajewie prowadzi prace nad herbem oraz flagą powiatu grajewskiego. Przygotowano uzasadnienie merytoryczne projektu i rozpoczęły się konsultacje społeczne.

Herb powiatu grajewskiego
Opis projektu herbu:
Tarcza późnogotycka (tzw. hiszpańska) dwudzielna w pas, w polu pierwszym złotym połuniedźwiedź czarny o języku czerwonym i oku złotym i połuorzeł czerwony o oku czarnym grzbietami złączone pod wspólną koroną złotą, w polu drugim zielonym łoś złoty o oku czarnym stojący.
Przy opracowywaniu projektu herbu współczesnego powiatu grajewskiego starano się uniknąć tworzenia herbu zbyt złożonego o niejasnym współcześnie przesłaniu...

Flaga powiatu grajewskiego
Opis projektu/lagi:
Płat flagi ma kształt prostokąta o proporcjach długości do szerokości 8:5, dzielonego w pas. Pas górny szerokości 1/2 płata koloru złotego, pas dolny również szerokości 1/2 płata koloru zielonego analogicznie, jak barwy planszy herbowej. W lewym górnym rogu (kantonie)  kompletny herb powiatu grajewskiego o wysokości 2/5 szerokości płata flagi. Górny narożnik herbu w odległości 1/20 długości płata od krawędzi przymasztowej i 1/20 szerokości płata od krawędzi górnej...

Uzasadnienie merytoryczne projektu herbu i flagi

środa, 29 czerwca 2022

Kondolencje

Komentarze (12)

Tak herb i jeszcze tytuły szlacheckie ...

spoxik, ale chyba nie ma flagi miasta grajewa co nie?

znówdali kolorów jak w herbie Grajewa!

są ważniejsze sprawy niż herby i flagi,np drogi ,bo na nich giną ludzie,dworzec PKP,który straszy.....zawiesicie na nim tę flagę?

do xxx : jesli cie interesuje jaka kolwiek faga naszego miasta... to takowa flage miasta Grajewo w barwach Polski maja w posiadaniu Kibice Warmii Grajewo ,a jesli chodzi o jaka kolwiek inna flage to nigdy nie widizalem ani nie slyszałem zeby byla promujaca dla naszego miasto

Projekt do bani - dwa potwory, chyba że oto chodziło autorowi.
Prawdą jest że starostwa są zbyteczne, miastem kieruje burmistrz, wiochą wójt, z tego co wiem i jedno i drugie posiada swoje loga.
Wracając do projektu jest tam niedźwiedź, łoś i pół orła może to rezerwat dzikich zwierząt, a o wilku zapomnieli.

okropne!!!! fuuuuuuuuuuu

Herb ziemi wiskiej - tak ale łoś trochę ironizujące. Kto ustalał projekt: czy korzystano z fachowców?

Troche kiepsko to wyszło :/. Jak już to "wyśrodkujcie" tego łosia no i ta żółta korona zlewa się z tłem.

jesli to jest wazne dla grajewa to nalezy podejsc powaznie do projektu. przede wszystkim nalezy zatrudnic artyste plastyka, bo to co widze to jest amatorszczyzna. zestaw kolorow jest fatalny. i gdzie jest wilk?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.