sobota, 2 lipca 2022

Szczuczyn

  • 2 komentarzy
  • 7043 wyświetleń

Życie zaczyna się po 40

Jubileusz Artura Kuczyńskiego

ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO CZTERDZIESTCE

W stosunku do charakterystycznego okresu trwania człowieka, każdy nowy etap jego życia powinien być przywitany w szczególny sposób, bez względu na to, czy jest to uroczystość jubilata, czy solenizanta.

Etap rodzicielskiej miłości do dziecka i jego okresów wzrastania jest tym szczególnym odcinkiem życia dla małej, uwielbianej istoty, która w pewnym okresie nie wie, że coś takiego wokół niej się dzieje. Najpełniejsza świadomość atmosfery tych przeżyć rozpoczyna się od lat osiemnastu i trwa aż po lata pełnego rozkwitu. Jednak najwspanialszymi latami, o których pamiętamy przez lata następne są te, które idą pod tzw. górkę, a są nimi: osiemnastki, dwudziestki, trzydziestki, czterdziestki.   

Dopiero po tych latach, latach wytężonej nauki i pracy zawodowej, najczęściej związanej ze stresem i zmęczeniem, przychodzi kolejny etap, którym jest czas relaksu, odpoczynku w tzw. majestacie życia.  

Jubilaci każde swoje nowe etapy wiążą z emocjami w rodzinie, choć nie omijają świętowania ich z przyjaciółmi i kolegami w pracy, z którymi przez lata wytworzyła się więź rodzinna.   

Współpracownicy w każdej firmie rozmyślają nad drobnym, ale takim prezentem, który stanie się trafioną na długie lata spersonalizowaną pamiątką dla Jubilata.

Prezentów może być wiele zarówno dla pracownika jak i dla szefa. Najważniejszym z nich jest drobiazg przekazany z niekłamanym szacunkiem, docenianiem predyspozycji osobowych oraz uznaniem Jubilata nie jako władczej potęgi, ale stosującego mądrą strategię w tej władzy, etc.  

Od mediów, choć nie tylko, najlepszym jest – news w portalu internetowym :) dla obchodzonego w listopadzie 2016 roku Jubileuszu 40-lecia Urodzin przez Burmistrza Szczuczyna – Artura Kuczyńskiego.

Jubilat, to wyjątkowy człowiek w gminie Szczuczyn. W swoim krótkim życiu dokonał tak wiele, że w Dniu Jubileuszu, chociaż w skrócie trzeba zaakcentować Jego drogę. A droga ta wiodła przez zdobywanie wiedzy szkolnej, a potem przez pracowite życiowe przystanki: w Słuczu, Niećkowie i w Szczuczynie. To dużo, jak na 40 lat!

Z okazji Jubileuszu 40-lecia urodzin Artura Kuczyńskiego składamy wirtualne, szczere życzenia pomyślności, a także pijemy szampana za zdrowie urzędującego burmistrza.   

Każdy Jubilat vs Solenizant, zna datę swojego przyjścia na Świat, ale nie zaszkodzi przypomnieć, że było to 40 lat temu 19 listopada 1976 roku. 


    Stanisław Orłowski
 

czwartek, 30 czerwca 2022

Absolutorium dla Burmistrza

wtorek, 28 czerwca 2022

XLIV Konkurs Piosenki

Komentarze (2)

Kuczynski byl nauczycielem w Ławsku /

Albo się zacina.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.