środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 24 komentarzy
  • 11671 wyświetleń

ZS Nr 2 – finisz 40

W dniu 07 marca 2006 roku odbyło się uroczyste zakończenie projektu :”40 – Czterdziestka” - czterdzieści szans na sukces zawodowy w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, który był pomysłodawcą i stroną realizującą powyższy projekt.


 Czterdzieści osób odebrało certyfikaty potwierdzające doskonalenie umiejętności zawodowych: 40 godzin języków obcych (j. angielski, j. rosyjski, j. niemiecki), 40 godzin przedmiotów aktywizujących zawodowo (przedsiębiorczość, doradztwo zawodowe, obsługa komputera) – razem 4 razy po 40 godzin.


Czterdziestu czterdziestolatków w ramach Działania 2.1. Rozwój umiejętności powiązany z potrzebami regionalnego rynku pracy i możliwości kształcenia ustawicznego w regionie otrzymało niezbędną literaturę do samokształcenia wiedzy i umiejętności zdobytej


w trakcie szkolenia (projekt współfinansowany przez Unię Europejską z EFS oraz budżet państwa)


Certyfikaty wręczył Starosta Powiatu Grajewskiego – Pan Jarosław Augustowski


w obecności Skarbnika Powiatu – Pani Marii Jasińskiej oraz Rady Projektu: Marzeny Joanny Sulkowskiej, Tomasza Cebelińskiego, Agnieszki Karczewskiej, Małgorzaty Matysiewicz, Justyny Dziekońskiej, Joanny Antropik, Elizy Zysk-Borowy, Krzysztofa Gutowskiego  i Danuty Zalewskiej, która czuwała nad merytoryczną, organizacyjną i finansową stroną projektu.


Cele projektu zostały osiągnięte, a Zespół Szkół Nr 2 planuje następny projekt szkoleniowy.


Rada Projektu

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (24)

Szkolenie dla urzedników, a jaki to miało cel. Wiem !!!!szkolenie dla szkolenia wyszkolonych i przeszkolonych szkoleniowców.
Tych jezyków tak maluśko; i niemiecki i angielski i ruski.

te kursy dają papier, ale nie umiejętności i dlatego POWAZNI PRACODAWCY nie zwracają na nie uwagi. Owszem uwage zwracaja pracodawcy SAMORZADOWCY

oto kopia wypowiedzi z tematu "Pomoc dla bezrobotnych."
....balszoja lipa. Moj znajomy skończył :3x kurs komputerowy, szkolenie z podst bhp, szkolenie na wózki widłowe, szkolenie na spawacza , szkolenie z podstaw ekonomi, kurs kierowcy. Na tego ludzia państwo wydało 11 szkoleń x ok. 7oo zł. Tak wygladaja wydatki na szkolenia z Urzedów Pracy. I CO ???. Chłop jest bezrobotny, ale ostatnio otrzymał zaproszenie do udziału w kursie jez. obcych . Ciekawostka jest to ,że sa to 3 (trzy ) jezyki.
P.S. Nic dodac nic ująć, ten chłopina zapewne teraz zdobył jeszcze kwalifikacje tłumacza 3 jezyków.

POTWIERDZAM - BLEFF

Popieram, To wszystko to tylko " bicie piany" - korzyść największą mają szkolący i ci którzy organizują szkolenia.

SUPER trzy języki w 40 godzin-geniusze!Którzy z tych na zdjęciu to bezrobotni?

Ale pesymizm z państwa ust wieje. Każda forma edukacji jest potrzebna. To szkolenie nie było skierowane do osób bezrobotnych. Proszę chwycić do ręki dowolną gazetę i sprawdzić treść ogłoszeń dam pracę! Sprawdzić jakich umiejętności potrzebują pracodawcy. Zdobyć je, wyjechać z Grajewa o te 200km tam gdzie jest praca. Zostawić te swoje ulubione narzekanie i zabrać się do pracy. Praca nie szuka WAS sami jej poszukajcie. Jakiekolwiek szkolenie nie jest przymusowe. Praca też.

Dp tego od kopii: jeśli ten "wyedukowany" zna te 3 języki w stopniu płynnym ja zatrudnię go od 01.04 w mojej firmie. A jeśli to tylko dukanie językowe to nie dziwota że pracy nie ma. Jak uważa że mu ktoś bramę do pospawania przyniesie do domu, bo ON taki spawacz- fachowiec, to niech siedzi dalej.

Zajrzyj do Gazety Wyborczej jest tam w każdy poniedziałek 4800 ogłoszeń - "fachowcu" jeden. /do: kopia/.

To bardzo dobra inicjatywa, a tzw "marazm" lokalny zawsze musi swoją biedę powylewać. Zakompleksieni lokalni nieudacznicy

Zespół Szkół Nr 2 pierwsza aktywna szkoła w tym mieście. BRAWO BRAWO BRAWO!!!!

Bezrobocie to bujda!!! Praca jest tylko robić się WAM nie chce. Bo to towarzystow by chciało tak jak w Londynie z 26 zł na godzinę.

Bezrobotni nie martwcie się. PIS da wam pracę, podniesie płacę minimalną, siedzcie w domu pierdzcie w stołek, nie uczestniczcie w szkoleniach, oglądajcie seriale, zostawcie książki, rozum zastąpi aparat partyjny, wszystkim będzie dobrze. Berobocie się zlikwiduje ustawowo.

Najbardziej to mnie śmieszą bezrobotni, pracy nie ma, to taka sama śpiewka jak "Balcerowicz musi odejść".

załóż firmę spawaczu drobny

Bardzo ciekawy Projekt, cieszę się że tej szkole się ciągle chce coś robić. Napisać taki projekt to umiejętność, mieć taki zespół to potencjał tego środowiska. Ludzie coś robią i mają tego efekty. Bardzo dobrze. Gratuluję przedsiębiorczości, determinacji, woli.

Pokażcie ,że ci wyszkoleni bezrobotni mają pracę, że radzą sobie na tym rynku,że wierzą w siebie i swoje siły,że im się udało...Te szkolenia to dokładanie tym ,którzy i tak już mają.....Dlaczego nie drukujecie wypowiedzi,które nie są listami pochwalnymi?

To nie było szkolenie dla bezrobotnych - ZROZUM To!!! A bezrobocia NIE MA!!!!

Jestem zadowolona z poziomu merytorycznego szkolenia, polecam każdemu taką formę doskonalenia.

Jestem bardzo zadowolony że udało się zrealizować tej szkole ten projekt. Sam ucze sie w tej szkole i wiem że idziemy coraz to w lepszym kierunku,nauczycielom chce się coś robić, pomagać innym a nie tylko wymagać, poza jeda nauczycielka w szkole tzn. P. Borawską, która ciągle wymaga od uczniów nie wiadomo czego. A mogłaby być inna, wtedy więcej uczniów by ją lubiło a tak wielu uczniów się jej boji: myślę, że nie jesteśmy wcale gorsi od Ogólniaka. teraz to oni ida na dno!!!!!

Radku - błagam Cię.

MArio a czy ty pracujesz w starostwie i dlatego chwalisz to coś?Janie nie obrażaj ludzi,widać,że jesteś urzędnikiem,bo to tylko oni tak robią!

szkoła Ok tylko nie chce się uczyć pozatym może byc kl 3b

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.