poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11627 wyświetleń

Zmodernizją PEC

Adam Kiełczewski - Burmistrz Grajewa podpisał dziś (9 września 2011 r.) uchwałę Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Grajewie w sprawie zgody na realizację projektu "Poprawa efektywności energetycznej systemu ciepłowniczego Miasta Grajewo oraz sprawności przesyłu i dystrybucji energii cieplnej poprzez modernizację sieci i węzłów cieplnych".


Projekt, który został złożony w lipcu 2010 r. zajął piąte miejsce na liście rankingowej i otrzymał dotację z Funduszu Spójności, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko IX oś priorytetowa, Efektywna Dystrybucja Energii, Działanie 9.2 w kwocie 16 mln 237 tys. 110 zł.


W ramach projektu zaplanowano wymianę ponad 12 km sieci cieplnych kanałowych na rury preizolowane, a także istniejących węzłów cieplnych na wysokosprawne płytowe, kompaktowe. Modernizacja wpłynie na zmniejszenie strat ciepła i ograniczenie ilości awarii sieci.


Realizację projektu, którego koszt całkowity wynosi 26 mln 840 tys. zł, zaplanowano na lata 2011 - 2014.

www.grajewo.pl

Komentarze (4)

Tak, to formalnie bardzo interesujące...

A jak to się ma do ceny energii cieplnej? Logicznie rozumując jeżeli poprawi się sprawność przesyłu to cenny powinny się zmniejszyć.

Jeżeli ceny energii się nie zmniejszą po modernizacji to te 26 mln zł zostaną zmarnotrawione. Tzn, że będzie to defraudacja środków publicznych.

ludzie w tym kraju jak coś się robi to ładnie wygląda na papierze a ceny najpierw wzrosną i to dużo a po modernizacji delikatnie spadną aby zamydlić ludziom oczy sygnalizację świetlną też zmodernizowali to korki mamy aż do toczyłowa a tiry zaczęły jeździć ulicą konst.3 maja obok szkoły podstawowej tak wygląda poprawa bezpieczeństwa

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.