Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 12730 wyświetleń

Zmiany w Radach Nadzorczych

Zmiany w Radach Nadzorczych

Kierunek na naprawę w spółkach miejskich

Na trzy spółki należące do miasta Grajewo w dwóch zaszły znaczące zmiany w składach rad nadzorczych.


Niezmieniony TBS

Jedyną spółką, w której nie został zmieniony skład rady nadzorczej jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W jej skład wchodzą: Barbara Dąbrowska, Andrzej Różalski i Grzegorz Jenczelewski. Dzięki porozumieniu burmistrza z TBS-em po zamianie działek coraz bliższy budowy jest nowy blok komunalny. Jego powstanie warunkuje tylko dofinansowanie przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
- Mamy już teren, mamy projekt budynku – zapewnia Adam Kiełczewski, burmistrz Grajewa. – Czekamy tylko na decyzję BGK.


PEC pod lupą

W Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z ramienia miasta pozostał Bronisław Chełmiński Wymienione zostały dwie osoby. W miejsca Marii Lucyny Jasińskiej i Violetty Teresy Andrzejewskiej w radzie zasiedli Agnieszka Piktel i Krzysztof Zamojski. - Ludzie ci zostali wymienieni, aby wnieść nowe spojrzenie na przyszłość i perspektywy działania spółki – mówi Adam Kiełczewski.
W obecnej chwili PEC sam, bez udziału miasta stara się przystąpić do projektu wymiany węzłów ciepłowniczych w Grajewie, a jest to projekt, którego wartość opiewa na ponad 20 milionów złotych.


Nowi przedstawiciele miasta

W Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych również zaszły zmiany - zakończyła się kadencja i została powołana nowa rada. Miejsce Tadeusza Godlewskiego – przewodniczącego, Mariusza Jaczyńskiego i Anny Beaty Pieńczykowskiej, zajelii: radny Sejmiku Województwa Podlaskiego dr. hab. Maciej Perkowski, Marek Kruszyński i Mariusz Falaciński. Przedstawiciele załogi pozostali bez zmian.


Przy tej okazji Adam Kiełczewski bardzo dziękuje dotychczasowym członkom rad nadzorczych spółek miejskich za pracę i ich wkład w rozwój tych firm.
Janek Kalbarczyk

Komentarze (5)

wg jakiego klucza powołano członków rad nadzorczych spólek należących do miasta? Jakie kompetencje zadecydowały o wyborze tych osób? Kim są nowi członkowie rad nadzorczych? Proszę o przedstawienie podsumowania pracy ustępującej rady nadzorczej. Czy nowi członkowie będą bardziej dociekliwi i wymagający od zarządu, czy tylko poklepywać się po plecach?

Mam wrazenie ,ze po ukonczeniu instalacji nowego kotla wyjdzie sprawa prywatyzacji PEC .Czy sie myle ?

jakim prawem w zarządzie zasiada pna Krzysztof Zamojski, który nawet w Grajewie nie mieszka?

proszę proszę jak się znalazł Marek Kruszyński w radzie PUKu to już zdążył wujka zatrudnić A Pawlińskiego

A Pani Agnieszka Piktel jak się nie mylę to Ełk (czyżby znamy się :)) może jakieś pokrewieństwo

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.