środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 54 komentarzy
  • 15727 wyświetleń

Zmiany w GIH?

Burmistrz Grajewa podjął zapowiadane wcześniej kroki, by odwołać dyrektora Grajewskiej Izby Historycznej z pełnionej funkcji.

Organ prowadzący, współpracując z innymi podmiotami przy podejmowaniu istotnych dla instytucji kultury postanowień (t.j. powołanie i odwołanie dyrektora), zasięga opinii m.in. związków zawodowych, czy stowarzyszeń zawodowych i twórczych.

Do instytucji zostały właśnie rozesłane tego rodzaju pisma. Czy opinie zawarte w odpowiedziach będą wiążące dla organu prowadzącego GIH okaże się już wkrótce.

Samorządową instytucję kultury - Grajewską Izbę Historyczną - powołano w XI 2009 r. Jej siedziba znajduje się przy ul. Ełckiej 30, dyrektorem od początku działalności jest Tomasz Dudziński.- Sprawa jest rozwojowa, znane są nam powiązania z rodzinnymi instytucjami, nie chcę na razie o tym mówić. Będziemy informować o wszystkim w późniejszym czasie. Uważam, że nie można publicznych pieniędzy wydawać w niewłaściwy sposób, nawet jeśli nie zawsze chodzi o duże kwoty. Wszystko powinno być przejrzyste. Instytucja kultury pozwala wystosować np. zapytania ofertowe, podczas działalności można było używać nie tylko takich narzędzi – mówi burmistrz Grajewa A. Kiełczewski.


wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (54)

Burmistrz dla znajomka szykuje ciepłą posadę

Burmistrz wszystko co dobre chce zmienić... Szkoda GIHu! Pan Dudziński to jedyny dyrektor jednostki miejskiej, który naprawdę coś robi pożytecznego dla tego nędznego miasta...

no tak trzeba swojaka wsadzić

burmistrz chce tam wepchnąć kogoś od siebie ? od początku widać wojnę miedzy nimi. raczej wojne jednostronną bo to burmistrz ciągle "czepia się" Pana Tomasza D. ..

Nareszcie odsunie nastepny klan rodzinny, ktory chcial sie uwlaszczyc za pieniadze miasta .Brawo

No i powoła kolesia lub syna radnego

i bardzo dobrze! dodatkowo połączyć MDK i GIH - trzeba było za pierszym razem - zrobić nabór z konkursu! wystarczy dyrektorów na Grajewie -

Pan T. Dudziński to pasjonata, znawca historii Grajewa! Nikt nie zrobił dla Grajewa tyle co on jeśli chodzi o propagowanie historii i kultury, odwołąjmy go, zastąpmy kimś znajomym, a za rok lub dwa zamknijmy także Izbę, bo ta instytucja umrze bez tak oddanego i pozytywnie historycznie zakeconego Dyrektora!

Myślę że jak na przeszłość Grajewa to GiH jest za bardzo rozdętą instytucją, wystarczyłby jeden etat w MDK, ale niestety poprzednik obecnego burmistrza chciał tym zabłysnąć. Teraz trzeba trochę odwagi aby skończyć z tymi zaszłościami, tym bardziej że jakość pracy naukowej GiH też trochę do życzenia pozostawia.

Tak, usuwać człowieka, który na prawde się stara i coś robi... brawo.

GIH jest już "marką" w regionie, z której zasobów i wiedzy dyrektora często korzystano i którą się ceni. Wiele razy było to podkreślane przez przedstawicieli różnych instytucji naukowych przy różnych okazjach, więc zarzucanie przez chama, że jakość pracy naukowej pozostawia wiele do życzenia jest chyba jakąś pomyłką albo brakiem znajomości tematu.

NIe rób błedy burmistrzu.

No tak! Trzeba zabić kulturę i historię tego miasta i zniszczyć ludzi, którzy mają wiedzę na ten temat. To jest prywatna wojenka burmistrza i jego klakierów. Już wiem na kogo nie będę głosował w przyszłych wyborach!

Grajewo powinno być dumne z pana Tomka D. !!!

ja wiem dla kogo szykuje posadkę, pomyślcie z kim pan Dudziński toczył spory wcześniej odnośnie zbiórek na cmentarzu i kto go tak oczerniał.(tzn. który portal)
pozdrawiam Grajdołek

Wiadomość powalająca. Pracą P. Tomasza zachwycali się wszyscy moi znajomi odwiedzający Grajewo. Jestem przekonana że P. Tomasz poradzi sobie świetnie poza Grajewem, bo chyba o to w całym tym Grajewie chodzi żeby pousuwać ludzi mądrych i chcących coś robić, żeby nie przysłaniali swoją inteligencją i wiedzą siedzących na wyższych stołkach. Wiadomość naprawdę przygnębiająca.

Pan Tomasz powinien zostać,ale po co pozostali w tej Izbie?

Wprowadzić kadencyjność i każdy pozytywnie lub pejoratywnie zakręcony, będzie miał swoje 5 minut. Problem stronniczości a i zasiedzenia z głowy.

Tyle co zrobił dobrego w dziele zachowania historii dla potomnych jak widać i słychać PAN DUDZIŃSKI , to jak do chwili obecnej żaden inny człowiek tego nie dokonał ! To nie tylko jego praca ale jego pasja i jego życie ! I co teraz - pozbawia się tego Pana tego wszystkiego bo niechcący lub dla dobra ogółu komuś nadepnął na ucho ! Najlepiej wywalić na zbity pysk ! TO MA BYĆ NASZE – TAKIE LUDZKIE PODZIĘKOWANIE I TAKI DYPLOM UZNANIA TEMU CZŁOWIEKOWI ZA DOBRO JAKIE NAM WSZYSTKIM WYŚWIADCZYŁ ? Coś tu nie gra ? Jeśli Ci Panowie mają coś do siebie to istnieje coś takiego jak ludzki język ! W każdej – nawet najcięższej , najtrudniejszej sprawie można przecież po ludzku i po chrześcijańsku dogadać się a nie od razu – WON ! TO MI NIE PODOBA SIĘ PANIE BURMISTRZU ! BARDZO PROSZĘ O SPOKOJNE ROZWAŻENIE PAŃSKIEJ DECYZJI – KTÓRA , JAK WIDAĆ NA TĄ CHWILĘ , PO TYCH I INNYCH WPISACH NA INNYCH PORTALACH – PRZECIWKO PANU JUŻ TERAZ ODDAŁA SWÓJ GŁOS W PRZYSZŁYCH WYBORACH !!!

Jeśli nie ma odpowiedniej współpracy pomiędzy burmistrzem a podwładnym mu dyrektorem to logiczne że taką osobę się wymienia. Tak jest na całym świecie i to jest norma. Jeśli dyrektor jest kojarzony z pismem gdzie kilku Fantastów Obsrywa Grajewo to dawno powinien to zrobić bo to straszny syf na obliczu miasta!

dość już tych dyrektorów, może normalny etat pracownika muzeum.

do Lecha R zajmij się Pan wychowywaniem własnej rodziny, a nie będziesz Pan miał czasu na pouczanie innych. Widzę, że tylko tym Pan się zajmuje. Najlepiej to jednak Panu nie wychodzi. A co do osoby Burmistrza to mógłby Pan już przestać dokuczać i proszę Mu pozwolić spokojnie pracować.

I dobrze nasz pan burmistrz robi! dudek juz dosc nagarnal pieniazkow... oprocz niego trzeba jeszcze zwolnic pania pedagog ktora wpaja mlodziezy glupote i metlik robi z glowy

Wielkie rzeczy, codziennie jest zwalnianych setki ludzi i nikt o tym nie pisze, często są to jedyni żywiciele rodzin i nikt się tym nie przejmuje, a tu jakiś pan dyrektor i tyle szumu. Może sam to wszystko pisze, aby zrobić komuś koło nosa. Miał swoje pięć minut. Skoro jest taki świetny to na pewno znajdzie inną ciekawszą pracę. Ja też szukałem, znalazłem. Powodzenia.

SZANOWNY PANIE STANISŁAWIE ! Z całym szacunkiem do Pana ! Dlaczego Pan widzi tylko mój wpis sugerujący zgodę i pojednanie się tych 2 Panów dla dobra ogółu i ich własnego? Przecież są na tym Szanownym i na innych Portalach bardziej ostre i obraźliwe wpisy , których bym nigdy nie zamieścił ! Dlaczego Pan tego nie widzi ? Nie chce albo udaje , że nie dostrzega ! Czyżby traciło sens powiedzenie „ PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI „ . Moje życie jest związane z Grajewem ! Więc to także moje życie ! Gdy będzie w naszym miasteczku lepiej i spokojniej to także i dla mnie ! No nie ? A może Pan jest kolejną osobą , która mi i takim ja - nie pokornym i widzącym i słyszącym oraz rozumiejącym po swojemu – swoim a nie sterowanym umysłem odbiera prawo nie tylko do własnych zasad , poglądów, ale także do szczęścia , miłości a może i do życia ! A może jest to po prostu taka nagonka aby takim jak ja przymknąć usta aby ktoś inny mógł bez przeszkód wprowadzać swoje szaleńcze i anty ludzkie propagandy , wizje i ideologie – w ogóle nie mam tu na myśli Panów Burmistrz i Dudzińskiego ! Moje zdanie określiłem szerzej na innym portalu ! Proszę być w ocenach bardziej obiektywny i sprawiedliwy oraz wstrzemięźliwszy ! Pozdrawiam !!!

dokladnie cos juz komus nie pasuje, lepiej zastapic "swoim",

Może mi ktoś wyjaśni jak to jest z niezależnością portali lokalnych .Czyż by nasz ukochany BURMISTRZ przez 2 lata nie popełnił żadnego błędu ani gafy bo jakoś cicho a o poprzedniku aż kipiało w jednym z portali .

Czegoś nie rozumiem. Pan Dudziński w programie "Obiektyw" wyraźnie mówi, że miał kontrolę z Urzędu Skarbowego, audyt z Urzędu Miasta i Komisję i żadna z tych trzech kontroli nic mu nie zarzuciła. Oczywiście może nie najlepiej to wygląda z punktu etycznego, że rodzina pana Dudzińskiego w jakiś tam sposób zarabiała na GIH, ale skoro kontrolerzy nic nie zarzucili, to chyba nie potrzebna ta cała burza i kwestia jest bardziej etyczna niż prawna. O co chodzi panu Burmistrzowi? Kto ma zająć miejsce pana Dudzińskiego??? Ktoś bardziej pokorny i mniej odważny w głoszeniu swoich poglądów??? Czy Burmistrz chce zniszczyć demokrację w Grajewie???Może należało by się przyjrzeć czy nasza władza przypadkiem nie za bardzo sprzyja i daje zarobić swoim znajomym????

Te drobne kwoty za usługi na rzecz GIH ok 12 tys zł obrotu przez 3 lata przy 20% zysku to będzie jakieś 2,4 tys zysku na 36 miesięcy = 67zł/miesięcznie - powalająca na kolana kwota. Jeżeli już rozmawiamy o etyce to dobrze jest też zauważyć rodzinne koligacje burmistrza i jego zastępcy oraz układów koleżeńsko towarzyskich nowo zatrudnianych pracowników w UM. Interesujący jest też wątek tajemnicy służbowej dotyczący wycieku danych dotyczących rachunków i danych do prasy - warto to sprawdzić i sprawcę działania niezgodnie z etyką urzędniczą ukarać, a przede wszystkim wyeliminować źródła przecieku. Poziom decyzji podejmowanych w UM oraz prowokacji sięgnął bruku.

Pan Burmist się rrozkręca powoli w Nowym Roku.

A dlaczego to p. Dudziński miałby być nietykalny? Nie jest on 'niezastąpiąny' - popieram działania pana Burmistrza.

A może Burmistrz zajrzy za swój kołnierz? Te wszystkie pieniądze, które on wypłaca na "niby kulturę" z jego muzyką! ..

Tomek, jesteśmy z Tobą. Nie daj się tym zawistnym ludziom, którzy po trupach dążą do swojego celu i niszczą każdego kto ma własne zdanie. To wstyd, że niektórzy tak nisko upadli, wstyd dla Grajewa.

Przez dziesieciolecia nik sie nie interesował żeby coś podobnego powstało teraz juz jak ,ktos cos zrobił to jest nie wygodnyto tylko w wiekszosci to tego Pana zasługa.

nie ma ludzi nie zastapionych!!! a burmistrz robi tak aby działania ludzie ktorzy rzucaja mu klody pod nogi nadodatek wydaje hajs nie wiadomo gdzie odwoluje bo chce miec zgrany zespol! Władza nie ma skupolow! a ja chce zyc lepiej nawet kosztem dudzinskiego

Tyle zrobił już dla miasta Grajewo ze niech i inni trochę się wykażą . Za te przekręty niech trochę odpocznie. Popieram Pana Burmistrza ponieważ wie co robi .Jego cała rodzina to jeden wielki przekręt.

I takimi ruchami kończą się dwie kadencje=burmistrza i Tomka, a smród zostaje

Tam od dawna niestety się przekręty odbywały. Jeśli tak ma być prowadzona jednostka użytku publicznego to rzeczywiście potrzebna jest wymiana. Zasady prowadzenia takich podmiotów powinny być jasne a nie naginane pod osoby na stołu. Trzeba by zacząć od tego w jaki sposób, z czyjej inicjatywy i dla kogo powstała ta izba a powstała ona właśnie specjalnie dla pana Dudzińskiego za poprzedniego burmistrza za kilka milionów złotych z miejskiej kasy. To są trudne do wyobrażenia pieniądze które wydane zostały na posadę tak naprawdę jednej osoby.

Panie Czesławie, jeżeli wie Pan coś o przekrętach w GIH to proszę to zgłosić do prokuratury. Była w izbie kontrola z Urzędu Skarbowego i dwie czy nawet trzy z urzędu miasta na zlecenie burmistrza i żadnych przekrętów nie stwierdzono. Więc jeżeli posiada Pan jakieś informacje, to proszę je zgłosić do odpowiednich organów a nie rozsiewać plotki.

GIH powstała z myślą o kilku(nastu) chłopakach, którzy najprawdopodobniej, nie byli we wojsku i teraz muszą odreagować, bawiąc się w żołnierzy. Szkoda tylko, że bawią się za pieniądze społeczne lub sponsorów.

'czesław' - bardzo trafne spostrzeżenia, zgadzam się z nimi w zupełności.

TOMASZU ! jako członek GRH informuję że nasza pasja nie kosztowała podatnika ani złotówki. wszystko finansujemy z własnej kieszeni, nie wiem kto naopowiadał Ci takich opowieści ale nie są prawdziwe.

Burmistrzu POWODZENIA!

Lepsze Grajewo wzięło się do roboty... szkoda tylko, że ta praca odbywa się w wirtualnym świecie i polega na pisaniu komentarzy według jedynie słusznej linii

jak latwo jest szkalować innych anonimowo w sieci! GiH to 3 lata ciężkiej ale owocnej pracy! Panie Tomku my Grajewianie to doceniamy!

Obywatelu, przeczytaj to co napisała Czesia.

https://www.facebook.com/pages/NIE-dla-nepotyzmu-burmistrza-Grajewa/411241062296009 STRONA NA FACEBOOKU POŚWIĘCONA NEPOTYZMOWI BURMISTRZA!

CZY Pan Dudziński miał stolek dożywotnio, jaki problem ludzie przejrzyjcie na oczy , Grajewo nie upadnie jak bedzie inny dyrektor.

Mamy w GRAJEWIE znakomitych dziennikarzy śledczych z dostępem do informacji .Te 12000zł wydane zgodnie z prawem może nie etycznie to mały pikuś w porównaniu z umoczoną kasą przez podatników i firmy przy budowie wysypiska i tam jest temat dla niezależnych dziennikarzy .

patologia tych co pisza na burmistrza....normalny człowiek a nie od pana Krzyska W. wie ze jest lepiej i tyle a tomek niech ucieka mi tam nie przeszkadza to

ma Pan racje - "czesław". To była stworzona - synekura dla p. Dudzin.. A "czesławo" nie bądź NAIWNA!!! Nawiasem - po co nam URZĄD DYREKTORA, bo na to wszyscy płacimy!

myślę że to co p. Dudzinski zrobił dla grajewa to trzeba tylko przyklasnąć, człowiek ten zrobil więcej dla naszego miasta niż wszytkie poprzednie władze. p. burmistrzu do dziś pamietam jak w pewien piątek w zimie przed wyborami stał pan na rynku i prosił o głosy myślałem że jako grajewiak będzie pan mial na uwadze dobro naszego miasta -i dzis załuje że na pana głosowałem. A do grajewiaków sądzę ze poziękujemy p.burmistrzowi za jego kadencję przy kolejnych wyborach.

Jestem osoba spoza terenu. Od bardzo długiego czasu interesuję się historią Ziemi Grajewskiej. Tomasza Dudzińskiego poznałem kilka lat temu. Takie osoby jak Tomek- łączące w sobie nie tylko pasję historyczną i wiedzę, ale również, serdeczność, uczynność, otwartość i elokwencję są niezbędne dla naszych Małych Ojczyzn. Bardzo mi przykro Tomku, że pomimo tego, że włożyłeś tak wiele wysiłku w stworzenie GIH, której działanie zaowocowało wieloma wydawnictwami i prelekcjami może przez nierozważne posunięcia niektórych osób pójść na marne. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.