wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 13891 wyświetleń

Zmiana lokalizacji dworca PKS

Z ostatnim dniem grudnia br. wygasa umowa dzierżawy terenu przy ul. Ks. J. Popiełuszki, użytkowanego obecnie przez PKS. Przedsiębiorstwo jest w trakcie rozmów dot. nowej  lokalizacji swojego dworca w Grajewie.

Najczęściej wymieniane i najbardziej prawdopodobne jest rozwiązanie zajęcia przez PKS części pomieszczeń w budynku byłego dworca PKP. Potrzebne są tu uzgodnienia i decyzje Wojewody,  Starosty, Burmistrza oraz PKP. Przy ul. Kolejowej przygotowane są tereny, które mogłyby być wykorzystane jako plac manewrowy dla autobusów.

Jak potwierdza kierownik oddziału PKS w Grajewie Krzysztof Milewski firma chce dbać o komfort klientów, którzy korzystają z jej usług. Zmiana lokalizacji dworca PKS powinna więc tylko poprawić jakość i przynieść zadowolenie pasażerom.
 

W związku z tym powiększy się ilość miejsc parkingowych w centrum Grajewa. Na zwolnionym terenie, po rozbiórce obiektów PKS, planowana jest budowa parkingu.
e-Grajewo.pl

Komentarze (16)

Zastanawiam się jak będą autobusy wyjeżdżały z ul kolejowej. Już teraz jest to najgorsze skrzyżowanie w Grajewie

No i bardzo dobrze! W końcu będzie to miało ręce i nogi. Pozdrowienia dla kierownika Milewskiego przy okazji, kmwtw :-)

Paranoja zablokujecie kolejową

To jest dobry pomysł. Wrezcie podrózni nie będą zmuszeni do wędrówki z bagażami z jednego dworca na drugi. Obecnie i kierowców i pasażerów do szału doprowadza zakaz skrętu w lewo na dworzec i kilometrowy objazd w korkach.
Mam nadzieję, że zniknie z krajobrazu barak- WĄTPLIWEJ URODY obecny dworzec PKS Obawiam się, że jest zbyt mało miejsca na plac manewrowy w okoilcach PKP, ale innej sensownej lokalizacji dla PKS nie ma.

Moim zdaniem dobry pomysl tylko by nalezalo troche hehe odnowic dworzec pkp zeby mogli ludzie miec komfort:)pozdrawiam z hiszpani:)

Ciekawa jestem jak autobusy poradzą sobie ze skrzyżowaniem z ul. kolejowej.Ludzie zróbcie coś z tym skrzyżowaniem.

i bardzo dobrze! przecież zanim dworzec pks był tu gdzie jest, był właśnie przy dworcu pkp i nie bylo źle:)))super

popieram tą inwestycję, również mogliby przenieść kasy biletowe PKP do opuszczonego budynku i gmachu jaki stoi pustostanem, a tak mozna go zagospodarować pożyteczenie, a rozwiązaniem tego skrzyżowania może być sygnalizacja świetla rozwiązań jest wiele wystarczy tylko pomyśleć- a to nie boli

uwazam ze jest do bardzo dobry pomysl...:)

Popieram! W końcu jakiś sensowny pomysł. Tylko jeszcze zróbcie coś ze skrzyżowaniem z Kolejowej

Dobry pomysł, tylko można byłoby wymyślić coś z drogami dojazdowymi.

I bardzo dobrze. Najwyższy czas by dworzec PKS był tam gdzie jego miejsce, czyli koło PKP. Jest kilka wariantów na rozwiązanie problemu skrzyżowania, ale jeszcze potrwa to ładnych kilka miesięcy. Doraźnie coś napewno też wymyślą dla płynności ruchu. Jestem przekonany że 30-letni remont budynku PKP teraz przyspieszy i będzie to mikrowizytówka miasta.

Jak to wszystko pięknie wygląda a kasa to skąd,żeby to doprowadzić do ładu .

Należałoby zapytać mieszkańców o dogodne usytuowanie dworca PKS.Miejsce przy PKP to nie jest chluba miasta w dodatku b. niebezpieczne.Aż strach pomyśleć.Wybór beznadziejny świadczący o bezmyślności i straconym czasie na właściwe decyzje.Wstydźcie się władze, teren wokół PKP trzeba osłonić wysokim płotem by nie szpecił miasta.

na skrzyrzowaniu ul.Kolejowej powinny być zrobione światła i problem by był rozwiązany.

Obecnie z dworca wyjeżdża około 100 autobusów dziennie, co będzie z autami osobowymi i z ich wyjazdem z ul. Kolejowej?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.