wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

Złoty medal dla Milko


Jogurt pitny MILKO truskawkowy produkowany przez SM MLEKPOL z Grajewa otrzymał złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA FOOD 2004 w kategorii wyroby spożywcze.

Złote medale MTP to prestiżowe nagrody, znane i uznawane na całym świecie. Nagradzane są nimi wyroby spośród eksponowanych na Międzynarodowych Targach Poznańskich, które charakteryzują się wysoką jakością, walorami smakowymi, zdrowotnymi, itp.
Milko to nowa generacja produktów mlecznych, produkowanych od października 2003 roku przez Spółdzielnię Mleczarską MLEKPOL z Grajewa. Gama produktów Milko obejmuje jogurty: naturalny, morelowy, truskawkowy, wiśniowy, żurawinowy i o smaku czerwonej pomarańczy, a także maślankę naturalną i o smaku owoców leśnych, kefir naturalny, mleko świeże oraz śmietanę 12%, 18% i 22%.

Fermentowane napoje mleczne Milko wzbogacone są w bakterie probiotyczne L.casei. Poprawiają ogólną kondycję i samopoczucie, zwłaszcza w przypadku nadmiernego stresu, przemęczenia, infekcji lub po kuracji antybiotykowej. Ponadto korzystnie wpływają na odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym i stymulację wydzielania soków trawiennych. Produkty Milko pakowane są w wygodne i praktyczne opakowania z nakrętką, dzięki czemu doskonale nadają się do zabrania ze sobą i spożycia podczas spaceru, zajęć w szkole czy pracy.

MLEKPOL to największa polska spółdzielnia mleczarska, w której skład wchodzi sześć zakładów przetwórczych w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie i Zambrowie. Jest producentem popularnej i cenionej na rynku marki „łaciate” oraz liderem w produkcji mleka UHT, posiadając około 40% udziału w rynku tego mleka w kraju. MLEKPOL jest również producentem serów żółtych, topionych i homogenizowanych oraz mleka w proszku. Najnowszą marką grajewskiej spółdzielni, wprowadzoną na rynek w październiku 2003, jest „Milko”.


First Communications dla e-Grajewo

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.