sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

  • 98 komentarzy
  • 24553 wyświetleń

Zgon w areszcie -wyniki sekcji

Znane są już wstępne wyniki sekcji zwłok mężczyzny, który zmarł w izbie zatrzymań Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. 15 lutego br. nad ranem zwłoki 43 – latka znalazł dyżurny.

- Na obecnym etapie można przyjąć, że przyczyną zgonu Zbigniewa M. była niewydolność ośrodkowego układu nerwowego z powodu krwiaka podtwardówkowego – poinformowała Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Rzecznik nie potwierdziła, ani też nie wykluczyła, udziału osób trzecich w zdarzeniu. Postępowanie zostało wszczęte, okoliczności i przebieg zdarzeń będą wyjaśniane w trakcie śledztwa.

Przypomnijmy, 43 - latek do policyjnego aresztu trafił ze Szpitala Ogólnego w Grajewie. Przebywając w placówce medycznej zachowywał się agresywnie. W związku z jego zachowaniem, mundurowi przetransportowali awanturującego się mężczyznę do policyjnych pomieszczeń grajewskiej komendy. Nad ranem zmarł.

 

________
15 lutego br. nad ranem przebywajacy 
w areszcie Komendy Powiatowej Policji w Grajewie mieszkaniec powiatu grajewskiego zmarł. Dyżurny Policji widząc, że mężczyzna nie daje oznak życia poszedł sprawdzić co się stało. Okazało się, że mężczyzna nie żyje.

Do policyjnego aresztu 43 - latek trafił ze Szpitala Ogólnego w Grajewie. Przebywając w placówce medycznej zachowywał się agresywnie. W związku z jego zachowaniem, funkcjonariusze grajewskiej jednostki zostali wezwani na interwencję. Celem wytrzeźwienia mężczyzna został przewieziony do policyjnych pomieszczeń (lekarz zezwolił na przewiezienie). Nad ranem zmarł.

Przyczyny zgonu będą ustalane, ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok – informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (98)

Tak jak to u nas w Grajewie,człowiek jest traktowany jak śmieć,i przez personel pogotowia{o ich SUMIENNEJ pracy powinno mówić sie głośniej} i przez policje.Fakt,był pijany i agresywny,ale to jednak człowiek.Widziałam jak traktuje sie w pogotowiu ludzi,nawet trzeżwych.

pewnie zmarl z przyczyn naturalnych hehe

no co to sie dzieje na tej komendzie

pewnie sam sie pobił

Coś masz do powiedzenia ewa na temat ,że żle cię potraktowano -pewnie też byłaś pod wpływem alkoholu lub narkotyków i jeszcze śmiesz się tu wypowiadać...

Umarł ze starości...-ale młodo....

Jednak alkohol szkodzi zdrowiu.

Ewa jesteś po prostu nienormalna. Do Twojej wiadomości -Pogotowie znajduje się na ul.W.Polskiego,
a TY piszesz o SOR,więc nie obrażaj ludzi z Pogotowia.

WDokonal wyboru... Zapil sie na smierc!

Sor/ pogotowie / izba przyjęć nieistotne. Człowiek traktują jak problem który przeszkadza im w pracy bo przecież przyszedł, a swoje humory powinni zostawiać za drzwiami .. Umieralnia i tle, jak cały ten pseudo szpital i NFZ

nie napisano z jakimi dolegliwościami trafił na SOR

Do Ewy z pierwszego komentarza: Jeśli zabiera się głos publicznie to trzeba mieć świadomość, że nikt nie jest anonimowy w sieci, mieć pojęcie o czym się pisze i co się pisze oraz o odpowiedzialności karnej za swoje slowa. Pogotowie Ratunkowe to wyłącznie ambulans i jego personel, nic poza tym. Z ambulansu pacjent przekazywany jest na Szpitalny Oddział Ratunkowy czyli SOR. Pacjent agresywny, wulgarny itp. stanowi zagrożenie tak dla personelu (w większości kobiet) oraz osób chorych, matek z dziećmi itp. przebywających na SOR. Personel medyczny nie ma prawa użyć siły wobec takich osób poskromić taką osobę może jedynie Policja. Żeby nie pogotowie i szpital i policja to ta osoba, stały klient, już wiele lat temu zakończyłby żywot (kilka razy przywożony na wpół zamarznięty, znajdowany w miejscach gdzie normalny człowiek nie zagląda). Organizm ludzki niestety ma ograniczoną wytrzymałość. Pani Ewie proponuję, jeśli ma naprawdę czułe sumienie, wyjść do miasta, takich osób jest wiele, zaprosić do domu wykąpać, nakarmić (jeśli w trakcie kąpieli nie wypije wszystkich perfum w łazience to gratulacje). Nikt nikogo nie poi na siłę, oni mają świadomość czym ryzykują. Czy ten moment nastąpi w domu, w parku na ławce, czy na czyjeś nieszczęście na komendzie, trudno wyczuć. Łatwo siedząc w domu w wygodnym fotelu rzucać bezpodstawne oskarżenia.

Bo w normalnych krajach zalanych w trupa ludzi nie wozi sie na sor... :/ najlepiej zachlać morde i pozniej wygrzac sie a pielegniarki niech lataja bo gosc postanowi narobic pod siebie :) brawo!

Nie wieci czy chorowal, czy leczyl sie na cos,.. z tego co wynika dostal wylewu i tyle, czy trzezwy czy pijany, czy byl w szpitalu, czy na komisariacie czy tez w domu to smierc i tak by przyszla. A kto jak sie zachowuje to na takie samo traktowanie zasluguje

trzeba to zgłosić do telewizji powinna się zainteresować szpitalem jaki i policja. W szpitalu to powinni sprawdzic dokładnie co się dzieje na oddziale wewnętrznym i na oddziale intesywnej terapii .

A nie mogli dać cos jemu na uspokojenie? Odsylac do aresztu? żenujące

Słabo tam karmią>>>>>

Taki pacjent powinien być monitorowany cały czas podczas przewożenia . A na uspokojenie są zastrzyki.Alkohol jest legalny więc poco dyskryminować ludzi którzy piją A nadużycie może być w każdej dziedzinie zależy co kto lubi.

to wszystko dobra zmiana na to pozwala.

W aresztach powinna być płatna obsługa medyczna dla gości, którzy " nie nadają się" do pobytu w szpitalu.

Ciekawe dlaczego Redakcja nie zamieszcza mojego komentarza. podpisany "prawnik". Obrażliwe dla pracowników zostały puszczone a kilka słów prawdy, nie. Jeśli w moim jakieś słowo za dużo to proszę zmodyfikować.

Już widzę program typu uwaga :P barierki czarno żółte i za nimi nasza piękna młodzież skandująca hasła pochwały ku chwale dzielnej policji

Ewa masz racje!!¡!!!!!!!!!!

Na pogotowiu to jest sodoma zeby czekac na korytarzu z dziecmi na recach placzacych potrzebujacych pomocy lekarza a oni maja gdzies siedza kawe pija a na korytarzu pusto zywej duszy nie ma i tylko mowia prosze czekac .
Skandal prosze zrobic porzadek z tym a nie jestesmy traktowani jak swinie

Kurde ludzie jacy wy jestescie naiwni wczytacie cos i juz stwierdzacie nie znajac czlowieka. Bo byl pjjany to trzeba go tak traktowac nie wierze ze to z przyczyn naturalnych haha ktos raczki swoje przylozyl do tego!

może to nie był tylko alkohol..

Olo masz trochę racji, pijaństwo prawdopodobnie spowodowało przyspieszenie jego zgonu. Nie wiadomo czy sie leczył, czy tez chorował na coś,.. służba zdrowia chciał mu pomoc, ale ze okazał sie ostatnim chamem trafił na dołek. sam sobie zafundował śmierć, (myślę ze to wylew lub udar).

do Ewy, masz w pełni rację lecz pewnie chodzi ci o SOR w Grajewie bo tam personel nie jest przyjazny pacjentowi, a wręcz traktowany jest jak " śmieć".

Ludzie, pogotowie to jest karetka na czterech kołach i jej obsługa, nic więcej. po co wypisywać głupoty. Jeśli zabierasz głos na jakiś temat, to przynajmniej nie rzucaj fałszywych oskarżeń. W pogotowiu nikt na korytarzach nie siedzi. pogotowie to budynek na Wojska Polskiego przy Straży Pożarnej. z tamtąd wyjeżdżają karetki i tam wracają do garażu. Tego pana pogotowie wiele razy uratowało od pewnej śmierci, jeśli ktoś świadomie i codziennie naraża swoje życie i zdrowie to trudno to jego wybór. Szkoda tylko, że stało się to na komendzie.

Gdzie jest napisane że miał rozwaloną głowę? Na jakiej zasadzie lekarz podjoł decyzje by oddać go na dołek? Tam opieka jest lepsza?

Do prawnika.Wiem co piszę i o kim.I ja i wiele innych osób mieliśmy do czynienia zarówno z pracownikami SOR-u,pogotowia i szpitala w Grajewie,stąd moja opiniaWidziałam jak traktuje sie tam pacjentów.Proszę mnie nie straszyć odpowiedzialnościa karna,bo moge to powiedzieć wszędzie co widziałam.Nikogo nie oczerniam.Moja córeczka miała prawie 40st.gorączki a miła Pani pielegniarka powiedziała,że po co włóczę sie po lekarzach skoro dziecko ma troche gorączki,na drugi dzień córka z powodu odwodnienia wylądowała w szpitalu.Czy to jest pomoc?

Aż dziw bierze ,że w naszym Grajewie jest tylu patomorfologów,prawników i takich wszystkowiedzących,tylko szkoda,że jest mało obdarzonych dobrym wzrokiem i empatią-jak widzą osobę leżącą na chodniku,to w najlepszym razie zadzwonią po pogotowie,ale najczęściej tracą wzrok-w końcu to tylko pewnie pijany,ale jak zmarł na komendzie,to dalej snuć przypuszczenia i szukać winnych.Najbardziej winny nieżyje.

To niech Pani Ewa nie pisze jak traktuje się ludzi w pogotowiu, bo w pogotowiu to Pani nawet nigdy nie była. W pogotowiu nie ma ambulatorium, nie przyjmuje się pacjentów. Chyba, że była Pani przewożona karetką i tam Panią źle potraktowano. Zanim się kogoś o coś oskarży, warto się zastanowić i jeśli się nie ma wiedzy na dany temat, to ewent. kogoś zapytać.

Do JM co Ty piszesz za głupoty? Jak w pogotowiu nie przyjmują?otóż ze przyjmują jak przwiezie nas ktoś bo nasz stan zdrowia się pogorszy a juz lekarz rodzinny nie przyjmuje bo jest po godzinie 18 personel jest bardzo nie miły i brak wszystkim tam pracującym empati ,lekarz siedzi sobie w pokoju i oglada film popijajac kawke i po pol godziny z wielką łaską wychodzi do pacjenta ! Sanitarusze i pielęgniarki też nie są za bardzo zadowoleni ze muszą trochę popracować !do cholery to jest wasza praca!jak nie chcecie pracować z chorymi i potrzebującymi pomocy ludźmi to zwolnijcie sie z pracy i zwolnijcie miejsca dla tych którzy z chęcią podejmą pracę i będą życzliwie i z empatia pracować! A wracając do pijanego to przyznaję rację dla personelu ze wezwali policję! Pijane i agresywne osoby zagrażają nie tylko sobie ale też i innym!

Pani Ewa pisała i o personelu pogotowia i o personelu Sor,przez pare lat troche naoglądałam.

W końcu może się zajmą szpitalem w Grajewie co to za lekarze żeby nie dać rady dla pacjęta tylko policję wzywać . Mają różne leki na uspokojenie to mogli podać.

mnie uratowali ŻYCIE a KULCZYKOWI w jego prywatnej klinice ?

Dlaczego mój komentarz na temat SOR nie został opublikowany czyżby pani która tam opisywałem ze nie zbada ucha dziecka bo sprzęt do tego jest piętro wyżej był obraźliwy czy pani z SOR jest jakąś dobrą znajomą?

Tak najlepiej takiego łachudrę oszczanego, osranego, wykąpać, łyżeczką nakarmić do snu ułożyć i niańczyć rano śniadanko podać. Nikt nie myśli o pracowniku plaćówki który jest poniżany i wyzywany od najgorszych, ZAPRASZAMY do pracy z takimi pseudo pacjentami pod wpłyywem alkoholu. Zamiast zajmować naprawdę chorych, potrzebujących pacjentów to trzeba pracować nad zdemoralizowanym alkoholikiem.

Zgadzam sie z Pania EWA,,,

Na pogotowiu nie ma krzeseł -wiec czekać karzą ciekawe gdzie? jak to gdzie na korytarzu Widzi pani takich jak pani jest tu więcej! Proszę władzę Grajewa o zainteresowanie się władzami szpitala a nie tylko przekazywanie pieniędzy na jego utrzymanie!!!

może to prawda i fakt żeby za wizyty na sor płatne zrobić , sor to nie miejsce dla ludzi z katarem a nawet dla matek z dziećmi co na rekach niosą bo sraczki dostała , ogarnijcie się i nie gadajcie głupot bo serio nigdy nie bedzie dobrze w tym kraju w tym miescie jak zaściankowe wieśniackie sa zachowania wasze , 18 godzina i jakies tłumy na sor ... zachorowania takie nagle czy wiesniackie zachowania ludzi bo nie lubicie swojej rodzinnej i sa kolejki ? to rodzinnych lekarzy przeanalizować a nie sor , zawody takie jak pielegniarka ratownik medyczny lekarz salowa to nie po to by wysłuchiwać i walka z debilami

Dużo komentarzy nie jest opublikowane .Pewnie boją się że człowiek prawdę pisza

Jak ktoś tuman, to mu nawet łopatą do głowy nie da się nasypać. 55 razy ludzie piszą co to jest pogotowie a co SOR a on dalej swoje, że w pogotowiu krzeseł nie ma. Nie ma i nie będzie bo w pogotowiu pacjent jest na noszach i kropka. Takiemu, czy "pił w Szczawnicy czy szczał w piwnicy" to samo. Ludzie dziś wykształceni, tylko z inteligencją różnie bywa. SOR jak nazwa wskazuje, to oddział ratunkowy, do ratowania życia, a jak większość przychodzi z pierdołami zamiast do rodzinnego iść to trudno o jakość przy tej ilości pacjentów i o pomyłkę łatwiej. Byłem raz na SOR w Warszawie z urazem ręki. 6 godzin czekania to było minimum. A tu ktoś zaczeka 20 minut i narzeka.

Do ratownika.Idąc do tej pracy wiedziałeś,że będziesz miał do czynienia również z takimi ludżmi.Osrany,oszczany,ale człowiek.Żebyście jeszcze tych naprawdę potrzebujących pacjentów traktowali normalnie to rozumiem,ale wy traktujecie nas tak samo jak tych osranych pijaczków.Czy to jest odzywka dobrego lekarza,który widząc pacjenta mówi ,,A ten tu czego"?albo do kobiety,,Pani zawraca mi dupę w Święta".Nie róbcie z siebie takich pokrzywdzonych.Taka pani ekspedientka mało nie raz nasłucha się od klientów,pani sprzątaczka mało razy jest poniżana przez innych,mało te kobiety napłacza sie w kącie?A wy sobie radzicie nieżle,chory człowiek nie ma z wami żadnych szans,napadacie z buzią na niego wszyscy.

do balcer-Zanim człowieku głupotę napiszesz się zastanów .Nie wiem czy posiadasz dzieci czy nie.Ale w przypadku dzieci czas odwodnienia organizmu jest bardzo krotki , żebyś w życiu nie musiał się przekonać.

Gratuluje lekarzowi!Gość miał ewidentnie objawy padaczki i zapewne delirki.Wystarczyło go zpiąć w pasy i podawać leki,monitorować stan.Mam pytanie-a jak zostanie przywieziony agresywny schizofrenik?Też zostanie odwieziony na komendę?

Do ratownika ty nie jesteś Teresa z Kalkuty zmień zawód i nie blokoj wakatu.

Trzeźwy alkoholik: tak zdzwonimy odrazu po policję jak zostanie przywieziony agresywny schizofrenik:)

Wojewódzka Stacja Pogotowia działa OK, SOR, wraz lekarzem dyżurującym, taka prawda trafiłem z wysokim ciśnieniem z pracy, przywiózł mnie kierownik, lekarz stwierdził że zachlałem (jego wyrok, brak dokumentacji i 3 dni dygotałem , choć byłem na lekach a z racji zawodu i R4 się kończyo żeby nie być na minus przy 10tym poszedłem do pracy. Ostatnio zadzwoniłem do tego nocnej opieki do synka, nie raczył przyjechać nawetm tylko przywieźcie dziecko, ale pedriatrą nie jestem. tak działa SOR, podać im, jak przyjedziesz to jako pijaka (co x czasu albo wogóle alko nie widział) traktują i zło konieczne.

Unas w grajewie człowiek trzeżwy nie może doczekać się pomocy ,a co dopiero pijany.Oni nie wyczuli u niego choroby tylko alkochol ,no tak przecież choroby nieda się nosem wyczuć ,słyszałem ,że chorego trzeba zbadać,a nie wąchać.ha ha ha...............

Bedac kiedys w bialymstoku w szpitalu to widzialem sytuacje jak przywieziono pijanego z jakiegos niegroznego wypadku czy upadku i tez agresywnie sie zachowywal i wyzywal policja przyjechala i go do ĺozka przywiazali i robili co swoje i nikt go na dolek nie zabral i lekaz niepozwoliĺ .

Ja nie jestem ratownikiem sprawdzałem ile będzie hejtu na personel ... porażka co wy tu wyprawiacie

SOR w Grajewie działa bardzo dobrze. Ludzie jesteście nie wyedukowani do czego służy SOR a do czego lekarz rodzinny proponuję jechać do Białegostoku z bólem gardła o 23 na kolanach będziecie wracać. Macie pretensje, że ktoś jest nie miły czasami - a w urzędzie wszyscy są mili, a w sklepie kasjerka się uśmiecha, a w szkole nauczyciel jest wspaniały ...

Do mnie kiedys przyjechali to ciśnienia nawet nie zmierzyli w domu i kroplowki nie dali dopiero w szpitalu mierzyli co to ma byc

Do ratownika.Skoro nie jesteś ratownikiem to może jakimś znajomkiem personelu.Człowieku ogarnij sie,ludzie tu piszą co przeżyli dzięki POMOCY naszej służby zdrowia.Każdy ma prawo do wypowiedzi,a to że taka jest prawda to nie nasza wina.Gdybyś wiedział co prawie każdy Grajewiak i nie tylko,bo nasz SOR jest znany także poza granicami naszego miasta to dopiero byś sie zdziwił.Tam naprawde potrzeba ukrytej kamery i wysłać to potem w Polske,napatrzyliby sie ludzie.Nie przypadkiem Grajewski szpital ludzie nazywają wykańczalnią.Lekarze weterynarii w Grajewie maja lepsze podejście do swoich ,,pacjentów''niż oni do nas.Co do tej kamery to wiem,że to karalne,żeby mnie znów ktoś nie straszył.

to on był chory? czy skazany?

Przykro jest słuchac od personelu SOR , ze po 18 jakby specjalnie idzie sie do nich zamiast wcześnie do lekarza rodzinnego.Życzę dla personelu aby też znalazł sie czasem po drugiej stronie i zobaczył co się czuje.Co mówicie z waszego pokoju wszystko słychać na korytarzu.zastanówcie sie czasem co mówicie.Po to jest SOR , w wy wybraliście taka prace , anie inną.jeśli sie nie podoba to chętnych do pracy się znajdzie.

Lekarz na pogotowiu potrafi wypisać skierowanie do szpitala nawet nie oglądając pacjenta, czyżby był jasnowidzem?

/. To nie pierwsza taka sytuacja!!! a co się dzieje na oddziale intesywnej terapii totalna porażka , a to samo jest na wewnętrznym panie pielęgniarki łaskę robią ze wszystkim!!!! czy ktoś za to się weżmie , a najlepiej do telewizji zgłosić!!!

/ gdyby SOR w Grajewie był taki ok to po co ludzie by tak się rozpisywali zadaj sobie to pytanie a potem komentuj

Do mamy: masz racje.A pieniążki dostają niewiadomo za co. Siedza ,kawke pija i plotkuja.a jak ktos przyjdzie to ciagle czeka...czeka..I czeka...Wielka łaskę robią by kimś się zająć.wstyd.

Trzeba zamknąć sor dla rodzin i odwiedzających tylko otwarty dla chorych jak jest w całej Polsce

Do iwona: lekarz na pogotowiu to chyba nie wypisuje skierowan😀tylko pogotowie zawodzi pacjenta do szpitala jeśli już... pogotowie to nie szpital, ludzie czemu wy tego nie potraficie zrozumieć...

Dlaczego nie ma mojego komentarza?

Trzeba założyć monitoring, a wtedy wyjdzie naprawdę jak jest, a będzie co opisywać. Ludzie pamiętajcie pogotowie ratunkowe nie mieści się już od jakiegoś czasu w szpitalu, nie mylcie ludzi, gdyż akurat oni tam nie pracują. Tam są tylko pracownicy szpitala, to oni tam pracują. Ale nie jest dobrze.

Drodzy panstwo!!!ten pacient NIE BYL POD WPLYWEM ALKOHOLU, udal sie na pogotowie z urazem glowy. Nie udzielono mu nalezytej pomocy na pogotowiu tylko odstarczono go do CELI bez zbadania. Czy ten lekarz uwaza, ze moze tak traktowac pacjentow i leczyc wzrokem?co on powie matce tego pacjenta.

ty, prawnik, z ciebie taki prawnik jak z koziej dupy wólka, zanim postraszysz kogoś odpowiedzialnością karną, zastanów się czy za takie słowa po ciebie policjanci nie przyjadą na sygnale

Ludzie pogotowie to mieści się na ul. Wojska Polskiego tam gdzie pracują grając w bilard i ping-ponga Oni tam ciężko pracują 3 wyjazdy do nadciśnienia bez jego mierzenia i wszystko na SOR

Gdyby ten pacient byl synem tego lekarz lub bratem, tez by nie udzielil mu pomocy? Cudze nie boli?

ten osobnik który zmarł,.. nie oszukujmy się to był dobry pijaczyna, nie widziałem go trzeźwego, a do kulturalnych to na 100% nie należał. słyszałam o jego podwojach, a awantury za kazdym razem robił, w koncu ktos nie wytrzymał i wysłał go na dołek

W szpitalu na tzw. pogotowiu to jest sodoma, żeby czekać na korytarzu godzinami na lekarza, a oni maja gdzieś siedzą kawę pija a nie ma nikogo i tylko mówią proszę czekać . Skandal proszę zrobić porządek z tym a nie jesteśmy traktowani jak świnie

W Grajewie ze skierowaniem do szpitala na izbę przyjęć 4godz czekania a potem nie ma miejsc nic panu nie Dolega

Pijaczyna ale czlowiek u nas zwierzęta są lepiej traktowani jak ludzie.

Nie rozumiem w jakim celu pod każdym artykułem czy wiadomością istnieje takie kuriozum jak komentarze.
Ta fala hejtu, zapalczywe odpowiedzi pełne jadu nie świadczą dobrze o piszących.Narodzie za dużo żółci w Was, zajmijcie się czymś pożytecznym a nie marnowaniem czasu

ty juz tak nie chwal tej policji

niech mu ziemia lekka bedzie

"Dyrektor pełnił tej nocy" dyżur

Grajewskie pogotowie to masakra jakaś. Każdy ma czas i w nic nie wnika. Dziecko ledwo przytomne -niech czeka i wymiotuje na korytarzu ale papiery wypełnić najważniejsze. TO tak ma się ludzi ratować?!! Życzę im by też oni bądź ich bliscy mogli to poczuć.

przyjechałam z córką w Wielką Sobotę na SOR Grajewo. Dziecko miało 40 stopni temperatury, godz około 20 wieczorem przyszedł lekarz młody facet zbadał córkę, i kazał mi dać Ibuprom żeby zbić temperaturę,i wiecie co powiedział cytuję ;NO święta idą to matka chce córkę do szpitala oddać żeby mieć święty spokój bo wychlać się chce" hmhmhm poporstu brak słów, córka wylądowała w szpitalu w Ełku,a Pan ma szczęście ze nie zgłosiłam tego do Sądu.

Lena nigdy nie czekałem na lekarza na pogotowiu Grajewie dłużej niż 15 minut, po co pisać takie głupoty ?

Do "Ratowniczka", jesteś pół analfabetką ? Bo pisać bzdury umiesz, ale już czytać nie. SZPITAL TO NIE POGOTOWIE ! I tak "nie życz", jak nawet nie wiesz komu, bo może to wrócić do ciebie z podwójną siłą!

Do ratowniczka,ma pani racje pierwsze co to powinni zbadać dziecko itp.,przecież rodzic nie ucieknie,papiery zdążą wypełnić..człowiek czasem nie może się zkupić bo chce by jak najszybciej dziecku pomogli,by już nie cierpiało,bo zazwyczaj idzie się dopiero jak już w domu nie można poradzić nic nie działa..

Jaka jest prawda o pacjentach 70% pacjentów i ich rodzin zachowuje się następująco : wulgarni, agresywni, pod wpływem alkoholu - narkotyków, wiedzą lepiej co dolega np dziecku i żadaja danego leku po wyczytaniu na forum w internecie, nie znają słowa dziękuję, przepraszam dzień dobry dobry wieczór, plują, kradną, oszukują, koloryzuja, nie chodza do lekarza rodzinnego, zazwyczaj dolegliwość jest od kilku tygodni jak nie miesięcy i żadaja natychmiastowego uzdrowienia, narzekają że długo czekają - zapraszam na poczekalnie SOR Łomża, Ełk, Białystok, wszyscy pracownicy to idioci nic nie umieją - to dlaczego tam przychodzicie?? narzekają narzekają Może dobrze by było zamknąć SOR na 2-3 miesiące Ludzi z pomocą odsyłać do innych szpitali wtedy dopiero zrobiło by się głośno i z godz czekania było by 7godz

Jakie Pogotowie? Ludzie to SOR-SZpitalny Odział Ratunkowy. Zacznijcie używać mózgów. To tak samo jakby pomylić listonosza z Policjantem.

Do ewki;To jest wolny kraj i każdy ma prawo wypowiadać się,nawet ty!Jeżeli jest tyle hejtu to widocznie tak sobie zasłużyli.Najlepiej,zamknąć ludziom mordy jak za czasów komuny.To i tak za mało,bo my tutaj tylko sie wypowiadamy i nic złego dla nich z tego nie wyniknie,a powinno.Byłaś z kimś najbliższym lub sama w tym ,,SZPITALU''?!

Jak pacjent ma krwiaka podtwardówkowego to ma prawo zachowywać sie dziwnie. Objawy krwiaka podoponowego: stany niepokoju z pobudzeniem psychoruchowym, nielogiczny kontakt, zaburzenia orientacji w czasie i miejsca, halucynacje wzrokowe i słuchowe, pacjent zdezorientowany, bez logicznego kontaktu, niedorzeczny, urojeniowa interpretacja otoczenia, utrudniony kontakt słowny, niepokój manipulacyjny.

Szpital w Grajewie to jedna całą masakra ...skoro człowiek był wulgarny mogli go wziąść na psychiatryku a nie na grajdolek ...pewnie byl Katyń bo sam krwiaka się nie zrobił. ..rodzina powinna nie lekceważyć powagi sytuacji tylko ostro wziąść się za qszystkich którzy maczAli w tym palce

O tym jak zaje....paliwo i posługiwali się kradzionymi blachami i był pościg za sprawcami to już nie napiszą ;-))

Wpisów jest wiele tak samo i negatywnych ko emfazy dot..Szpitala jak i Pogotowia Ratunkowego.Jak nie ma się pojęcia o pracy W Szpitalu to nie powinno się wypowiafać.Po pierwsze Pogotowie Ratunkowe w Szpitalu wynajmowali kiedyś pomieszczenia pracownicy zaś nie podlegali dyrekcji Szpitala tylko WKTS w Łomży.Krzywdzące są komentarze jakoby źle ßwiąteczne.i swoje usługi.Obecnieogotowie usytuowane jest w odrębnym budynku w sąsiedztwie Policji i Państwowej Straży Poźarnej.Pacjentów z zagrożeniem życia dowozi do SOR(szpitalny Oddział Ratunkowy)gdzie przekazywany jest dla lekarza dyżurnego o klasyfikowany jest pacjętów do dalszego leczenia.Ponieważ przepracowałem w Szpitalu ponad 30 lat widziałem agresję pacjętów którzy byli po wypiciu alkoholu.Dużo musiałbym wyliczać nazwiska lekarzy dyżurujących którzy mieli podbite oczy czy wykręcone ręce przez takich właśnie pacjętów (aniołków)O zdewastowanym sprzęcie,wybitych szybach i aparaturze medycznej nie wspomnę.Nie należy negatywnie oceniać pracy ludzi zatrudnionych w SOR. jak i Pogotowou Ratunkowym.

Przestańcie narzekać- jako pracownik szpitala byłem świadkiem kiedy pogotowie przywiozło z ulicy kompletnie pijaną i obrzyganą kobietę która nie dawała znaku życia.Na taki widok odsunąłem się z obrzydzeniem, natomiast lekarka mająca dyźur natychmiast przystąpiła do reanimacji robiąc masaż serca i stosując sztuczne oddychanie metodą usta-ust bez izolowania chusteczką.Do tych obrzygany ust pryłożyła swoje ratując w ten sposób kobietę.od tej pory stosunek mój do pracy lekarzy zmienił się diamentarnie.Lekarzem tym była dr Grażyna Rudobielska.


P

jeżeli wszystkim tak nie pasuje SOR szpital grajewski to do niego nie chodźcie i macie problem z głowy tylko narzekać i komentować potraficie.

Do emeryta i metalika;Sęk w tym,że wy nawet trzeżwych ludzi i co gorsza dzieci traktujecie jak wyrzutków

To jest strasznie przykre i nie ludzke,zeby lekarz pelniacy dyzur tej feralnej nocy ,z takim stazem nie walczyl do konca o zycie tego pacienta i go zignorowal.

Daria - to nie wina lekarzy (co niektórych)że nie są w stanie dogodzić pacjętom zgłaszającym się po pomoc.To jest wina systemu.Jest mała obsada pracowników wyższego jak i średniego personelu medycznego.Co mają do powiedzenia np.dwie pielęgniarki pałniące dyżur na oddziale.Nie będę opisywał o ogromie prac- kto nie leżał w szpitalu to nie zrozumie.To się dotyczy lekarza który obsłużyć ma jeszcze pacjętów w SOR.Pozostał stary nawyk,że w Pogotowiu obsłużą nas najszybciej.Niestety ale tam powinni trafiać pacjęci w stanie ciężkim zagrażającym życiu a nie z bólem gardła czy katarem u dziecka.Od tego są lekarze rodzinni.Gdyby pieniądz trafiał na poprawę służby zdrowia a nie do imperium Rydzyka być może sytuacja finansowa służby zdrowia
.byłaby lepsza i nie konieczna byłaby akcja źebrania kasy przez WOŚP.jak na razie pozostało nam kląć i wylewać żale na forum.Przyczynę tragicznie zmarłego wyjaśnią do tego powołane służby.

Teraz wszyscy beda chcieli umywac rece .Zobaczymy jaki zapadnie wyrok?Jak lekarz mogl wydac zezwolenie na przewiezienie na policje z krwiakiem w glowie .To tak jakby poslal na pewna smierc .Jestem ciekawa gdyby to byl jego syn ,brat ,ojciec ,czy tez by tak postapil ?czy ratowal by czlowieka za wszelka cene .Zapomnial jaka przysiege przysiegal? .Niech teraz ma spojrzy rodzinie w oczy ( matce ,ojcu ,dzieciom i rodzenstwu) i niech powie ze zrobil wszystko co w jego mocy aby ten mlody czlowiek zyl? .Czy lekarz uważa że ból dzieli sie na biednych i bogatych? Bede wraz z rodzina sledzila dalszy ciag toku sprawy .Zycia nikt jemu juz nikt nie zwroci ale mysle ze prokuratura wskarze palcem winnego ?

Daria!!!! Nie wiem czy udajesz czy zartujesz .Ten czlowiek trafil w bardzo ciezkim stanie ,karetka przywiozla jego na sygnale ale nie z katarem ani pryszczem tylko mial krwiaka ktory byl przyczyna smierci .Lepiej bylo przekazac policji niz operowac . Umyc raczki i niech sie martwia inni .Na takie postepowanie lekarskie nie ma zadnego wytlumaczenia .Smierc przez nie udzielenie pomocy lekarza.

Wyrazy wspolczucia dla Rodziny tragicznie zmarlago!Zapewne po tym strasznym zajsciu,bedziemy swiadkami jak dziala Prawo i Sprawiedliwosc w Polsce.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.