czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11808 wyświetleń

Żeglarze z ZSS


Na początku sezonu żeglarskiego 2005r. została nawiązana współpraca Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie z klubem żeglarskim „ARCUS” w Rajgrodzie.

- Dzięki uprzejmości komandora Grzegorza Szozdy – Y.C. ARCUS, nasza szkoła może korzystać z wyposażenia klubu uczestnicząc m.in. w regatach. 15-16 października br. po raz trzeci mięliśmy okazję na zakończenie sezonu żeglarskiego brać udział w zintegrowanych regatach. Młodzież niepełnosprawna z grajewskiej szkoły - drużyna harcerska „Biedronki” działająca przy ZSS oraz ze Szkoły Specjalnej nr 8 w Łomży mogła zmagać się w wyścigach żaglówkami. I bieg to „Wyścig po trójkącie olimpijskim”, gdzie uczniowie naszej szkoły zdobyli I i III miejsca. W II-m biegu p.h.„Regaty długodystansowe” nasze załogi zajęły II i III miejsca. Obecność podczas tych regat zawdzięczamy organizatorom, którzy zapewnili nam dwudniowe wyżywienie z noclegiem w zintegrowanym ośrodku w Rajgrodzie. Na zakończenie pobytu p. Grzegorz Szozda podziękował nam za współpracę w sezonie 2005, wręczając puchar dyrektorowi ZSS w Grajewie Jarosławowi Konopce. Otrzymaliśmy pamiątkowe maskotki ze złotymi medalami i inne nagrody. Młodzież cieszyłą się również z uczestnictwa w dyskotece integracyjnej – mówi Mirosław Deresz sternik – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie.

Drużynę harcerską "Biedronki" przy ZSS w Grajewie prowadzi p. Ewa Bartoszewicz. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 13.30.


Komentarze (3)

To są dzieci z naszej szkoły

Fajnie, że coś się robi dla tych dzieci

Szkoda że nie ma fotek z regat! Co znaczyły by te dzieci w innych szkołach? Nie bójcie się specjalnej tam naprawdę są fajne dzieciaki i dużo potrafio.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.