sobota, 21 maja 2022

Kraj

Zderzyły się trzy samochody

Trudne warunki drogowe- policjanci apelują o ostrożność!

W całym kraju panują trudne warunki drogowe. W czwartek na trasie Ełk-Nowa Wieś Ełcka zderzyły się trzy samochody, a trzy inne wpadły do rowu. Droga krajowa nr 65 w tym miejscu przez dwie i pół godziny była całkowicie zablokowana. Policjanci apelują o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.*

Niska temperatura powoduje, że warunki drogowe są bardzo trudne. Sytuacji nie ułatwia też padający śnieg, miejscami pod warstwą śniegu asfalt może być oblodzony. Kierowcy powinni szczególnie uważać, przy takich warunkach manewry tj. wyprzedzanie czy wymijanie innych pojazdów mogą być bardzo trudne i niebezpieczne. W czwartek z powodu oblodzonego asfaltu na drodze krajowej nr 65 doszło do wielu zdarzeń drogowych w tym samym czasie. Między Ełkiem i Nową Wsią trzy auta wpadły w poślizg i zatrzymały się w rowie. Natomiast trzy inne samochody, uczestniczyły w kolizjach. Auta uderzały w tył pojazdów, zatrzymując się jedno na drugim.

Policjanci jeszcze raz apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze!

Niska temperatura powoduje, że jezdnia jest śliska. W takich warunkach droga hamowania jest zdecydowanie dłuższa. Dodatkowo łatwo można wpaść w poślizg. Przed wyjazdem z domu powinniśmy sprawdzić stan techniczny auta i dobrze je odśnieżyć. Dzięki temu będziemy bardziej widoczni na drodze.
Wymieńmy płyn do spryskiwaczy na taki, który nie zamarza przy niskich temperaturach. Pamiętajmy o linkach holowniczych, oponach zimowych. Takie przygotowanie zdecydowanie zwiększy możliwości bezpiecznego dotarcia do celu.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.