Wiadomości

  • 24 komentarzy
  • 12296 wyświetleń

Zbezczeszczenie krzyża!


W nocy (26 IX) w miejscowości Wiązownica w gminie Radziłów dokonano zbezczeszczenia starego przydrożnego krzyża.

Zdarzenie bardzo poruszyło mieszkańców. Oto co po nim  pozostało! 

fot. Czytelnik


Komentarze (24)

Jaka by nie była wiara naszych pra ojców ,należy ją święcie szanować -to przejaw braku tolerancji,a od takiego zachowania tylko krok do faszyzmu.Tolerancja to wyrozumiałość wobec cudzych zachowań ,poglądów ,postaw,wieżeń kture różnia się od naszych własnych a nawet są z nimi sprzeczne.Musimy bezwzględnie potępić takie zachowanie .Proszę E-GRAJEWO ,o monitorowanie tej sprawy

Sprawiedliwosc ich czy prędzej czy pozniej ale dopadnie , mam nadzieje ze łapki im uschną !.

Religia , a fanatyzm mają ze sobą wiele wspólnego. Szanowny przedmówca zapomniał chyba , że Polska to wolny kraj? I są w naszym kraju różne wyznania. W takim razie dlaczego wszędzie krzyże się wiesza ? Nie popieram niszczenia , czy dewastowania jakichkolwiek symboli religijnych. Ale Te krzyże to już przesada, gdzie się nie obejrzysz , krzyż. Wierzy się w Boga , a nie kościół. Szanuje się Boga , a nie kościół. A co koścół Wam dał? Nakazy , przykazy , ograniczenia. Dlatego Polacy są takim zacofanym narodem. Ludzie obejrzyjcie się.

Dla czego w mediach cisza?
Namalowano sfastykę na pomniku żydowskim w Jedwabnem to w mediach było o tym bardzo głośno .A tu żyjemy w Polsce we własnym kraju i ani słowa.

drogi Grajewiak krzyze to nie kosciół tylko znak wiary.One były sa i będą. a jak Ci sie nie podoba to nie musisz zadzierac łba i sie na nie przygladać!!!

Takie brednie wypisujecie!Grajewiaku masz pojęcie na tematreligii i kościoła?Widzę że oddzielasz to od siebie stanowczo,Bóg jest jeden! Nie podważajcie tego,to jest główna prawda wiary,a kościół jest po to by głosił słowo Boże,i do tego nie czepiajcie się!Dziwię się że nie brak takim ludziom odwagi,aby wypisywać takie słowa publicznie,trochę opanowania i szacunku dla Pana Boga!Zanim coś powiesz ,zastanów się i przemyśl to!

zacofaniec,ty naprawde jestes zacofaniec.Szejk ma palac,pop ma cerkiew,a kler ma kosciol ktory wystawil za kase takich'zacofancow'jak ty a wiara jest w czlowieku nie w krzyrzu.

widać ze zdjęcia, że ktoś przejechał przez krzyż traktorem.

Grajewiak się pomylił brak w tym odrobiny logiki, Polska jest od ponad tysiąca lat chrześcijańska i co to ma wspólnego z faszyzmem?

Sądząc po sladach - to wygląda jakby ktoś zrobił to traktorem...

a może po prostu jechał pijany i najechał... w sumie w gminie Radziłów to codzienność, policja śpi a chłopy się rozbijają ciągnikami na lewo i prawo

za złe Pan Bóg karze ale niech przeżywa ten kto to zrobił i prosi Boga o przebaczenie...

Do Grajewiak:Oglądałem siebie i nie zauważyłem żadnego zacofania ,wyglądam jak przeciętny Europejczyk .A moje poglądy by szanować to co inni stworzyli i niech będzie to tylko przydrożna kapliczka w kształcie krzyża czy mi to w czymś przeszkadza?Czy mam ją rozbić by pokazać że mam inne poglądy?.Wracając do zacofania narodowego ,może dzięki niemu jeszcze istniejemy na mapach tego swiata, jako państwo.A tak, na marginesie niewiara to też wiara-tylko inaczej.

Boże ludzie nie myślicie nic a nic ... GRAJEWIAK popieram w pełni to co napisałeś aczkolwiek dodam swoje zdanie jeszcze. W dzisiejszych czasach kościół to jedno a Bóg to drugie ... Wierzę w Boga z tym, że kościół omijam wielkim łukiem ... To własnie przez kościół dzieje się w Polsce to co jest czyli jeden wielki burdel ... Kościół chciałby mieć najwięcej do powiedzenia i to on robi zamęt wśród ludzi ... Rasizm, Homofobia jak myślicie skąd to jest właśnie przez kościół ... Polska na tle innych Państw jest tak zacofanym krajem, że to jest po prostu masakra a tylko i wyłącznie dlatego, że kościół ma cokolwiek do powiedzenia, nie powinno tak być ...

W Grajewie i w tej całej diecezji ludzi uważają za ciemnotę i biedotę .Kartki do spowiedzi w Grajewie a czemu tego nie wprowadzą w Warszawie

Poganin to też człowiek, tyle, że nieświadomy tej reszt, bo reszta jego przewyższa!

Do Ktoś: Kościół nie nawołuje do rasizmu ani homofobii. W Piśmie Świętym jest przecież napisane o związkach homoseksualnych i są one zakazane. Wiara w Boga, a niechodzenie do Kościoła to dziwna wiara. Są przykazania, aby uczestniczyć w Mszy, gdzie rozważane są Słowa Boże. Zgadzać się z decyzjami Kościoła jako instytucji nie musisz, ale swoje obowiązki wobec Boga należałoby spełniać.
Polska od zawsze była wiernym Chrystusowi narodem, więc znaki krzyża to normalna sprawa. Co do pełnego poparcia dla GRAJEWIAKA też bym się wstrzymała. Jeśli nie podobają się komuś nakazy i zakazy to niech nie wierzy, ale niech da wierzyć innym. W Jedwabnem też zdewastowali pomnik żydowski. Tu nie chodzi o to jaką wiarę kto wyznaje, lecz o ogólny szacunek. Czy ja idąc ulicą i widząc osobę innego wyznania obrażam lub robię cokolwiek innego, żeby sprawić jej przykrość? Nie. Więc komentarze typu, że krzyży jest dużo, że szanuje się Boga a nie Kościół są nie na miejscu. Krzyż jest symbolem Boga i jego Syna, więc należy się Im szacunek.

Tra la la ksiadz w Grajewie i tak miasto wychwala,ze chodza do kosciola, a wies nie .Nie wazne przykazania Boze a koscielne by byc w niedziele na mszy,a taki katolik wcale nie swiety co wysmiewa sie z innych a na wies tez jedzie po skladke na potrzeby kosciola.

Czy wreszcie dowiemy kto to zrobił i co mu za to grozi. Wiecie cokolwiek mądrego. Jeśli nagroda to jaka kwota, dolary, czy...? Może nie można ogłosić kto, bo Matka Unia się obrazi, że ją... Że ją! A może nie chcemy tego znać, lepiej zapomnieć. A może ksiądz chce nowy stawiać?

Do Ela: Sory bardzo w Piśmie Świętym jest napisane wiele rzeczy, zakazów itp. Ale w tym momencie należałoby zadać sobie pytanie kto je tłumaczył. Z tego co mi wiadomo to zapisane to było tylko raz i dla wszystkich, a więc dziwne jest to, że z jednego wyszło tyle tłumaczeń i każde o czym innym mówi. Ten kto tłumaczył i napisał Pismo Święte tłumaczył to jak było jemu wygodniej to jest moje zdanie ja sam osobiście jestem homoseksualistą i nie uważam, abym komukolwiek robił tym krzywdę a więc żadne zakazy któe wymyślił ktoś mnie nie interesują. To jak każdy żyje to jest indywidualna sprawa każdego z nas i nikt nikomu nie powinien zaglądać do łóżka ale niestety religia robi ludziom wodę z mózgu i w ten sposób rodzi się homofobia. A wnioskując z tego co napisałaś jesteś zagorzałą wyznawczynią Ojca Rydzyka i PIS-u co równa się Twojemu zacofaniu, bardzo się cieszę, że są ludzie którzy walczą o nasze sprawy. Pozdrawiam zacofaną mieszkankę Grajewa czy okolic wszystko jedno.

Na koniec prosiłbym administratora e-grajewo o to aby nie usuwał połowy komentarza.

ten krzyz rozwalila sieczkarnia do kukuradzy . kolo odpadlo i sciagnelo ja operator byl trzezwy

witek, dziękuję Ci za odpowiedź. To ciekawe zrządzenie, albo ciekawy przypadek.

Do Ktoś: nie jestem wyznawczynią Ojca Rydzyka oraz nie opowiadam się za żadną partią. Proszę więc o nie zarzucanie mi takich rzeczy, gdyż ja nie spekulują na Twój temat kim jesteś itp., wyrażam tylko swoje zdanie, a Twój homoseksualizm szczerze mnie nie obchodzi. Polska, jak uważasz nie jest krajem zacofanym tylko tutaj większą wagę przykłada się do religii. Jeśli się jest prawdziwym Chrześcijaninem to nie powinno wnikać w tłumaczenie Biblii. Decydując się na chrześcijaństwo uznajemy wszystko co jest z nim związane (Biblia, przykazania etc.). Jeśli religia tak bardzo szkodzi ludziom i wpływa na ich tok myślenia to powinni to zakazać i nie byłoby problemu. Prawda, że niektórzy ulegają głosom Kościoła w pewnych kwestiach, ale nie wszyscy. Nie należy zatem uogólniać. Jeśli ludzie nie trzymaliby się zakazów to na świecie na prawdę byłby "burdel", ale jednak wiele osób kieruje się jeszcze moralnością i wiarą.

wiecie co szkoda mi jest was.. przecież nic takiego się nie stało żeby to podawać do internetu... i robić z tego wielką afere.. ten kto to zrobił postąpił słusznie biorąc na siebie odpowiedzialność i postawić krzyż... a że jakaś Paniusia zrobiła zdjęcia i podała to do internetu to widocznie musiała być blondynką........
hehehhehee

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.