poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11649 wyświetleń

Zatrzymani egzaminatorzy

Dzisiaj rano policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch kolejnych białostockich egzaminatorów na prawo jazdy. Są to mężczyźni w wieku 33 i 51 lat. Podejrzewani są o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za udzielenie pomocy osobom ubiegającym się o uprawnienia do kierowania pojazdami.
W tej sprawie policjanci z wydziału do walki z korupcją zatrzymali już łącznie 11 osób. Od kilku miesięcy dochodziły do nas informacje o nieprawidłowościach podczas egzaminów na prawo jazdy. Wszystkie te sygnały były weryfikowane i operacyjnie sprawdzane. Zebrane materiały pozwoliły na zatrzymanie pod koniec ubiegłego roku pracownicy jednego z ośrodków szkolenia kierowców, a na początku bieżącego roku właściciela tej firmy. Kontynuacją tego policyjno-prokuratorskiego śledztwa było zatrzymanie na początku lutego 6 osób w wieku od 29 do 63 lat podejrzewanych o przyjmowanie korzyści majątkowych oraz tydzień później 36-letniego instruktora jednej z białostockich szkół nauki jazdy.
Do tej pory do Policji w tej sprawie wpłynęło wiele sygnałów od mieszkańców naszego województwa. Dlatego też sprawa nadal ma charakter rozwojowy. Osoby, które wiedzą o przyjmowanych przez egzaminatorów łapówkach prosimy o kontakt z wydziałem do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku - telefon antykorupcyjny - 677 30 30 lub e-mail: korupcja@podlaska.policja.gov.pl. Gwarantujemy pełną dyskrecję i anonimowość. Przypominamy również, że na podstawie art. 229. § 6 K.K. nie podlega karze sprawca takiego przestępstwa, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.


Art. 228. § 3. Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


nadkom. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Białymstoku
tel. 606 611 802

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewo. "Gang Olsena" w akcji

Komentarze (7)

A może ktoś zna receptę na to by zdac za pierwszym razem legalnie?

Trzeba dobrze jeździć

trzeba umiec dobrze jezdzic ;)

ja zdałam -legalnie! trzeba jeździć i już :)

ja też zdałam za pierwszym razem i bez "NICZEGO" , tak po prostu miałam szczęście. Egzaminował mnie Krytkowski fajny egzaminator pozdrawiam

Ja zdałam egzamin za drugim razem. Dokupiłam 10 godz. jazdy i z instruktorem jeżdziłam w godzinach szczytu po Olsztynie. Nabrałam wprawy i zdałam. Jestem bardzo zadowolona z tego, że mam prawko i jeżdżę sporo i nie muszę nikogo prosić o podwiezienie mnie. Pozdrawiam.

uwazam ze nie wystarczy dobrze jezdzic, znam tyle osob ktore jezdza rewelacyjnie i niestety bez kasy nic nie zalatwili

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.