środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 10176 wyświetleń

Zasłużony Obywatel

Rada Miejska w Szczuczynie nadała tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta i Gminy Szczuczyn emerytowanemu 73-letniemu nauczycielowi Czesławowi Niklińskiemu.
Honorowy certyfikat oraz kwiaty w imieniu Miasta i Gminy wręczył Burmistrz - Waldemar Szczesny zaś medal i dyplom w imieniu Rady Miejskiej -Przewodniczący - Mirosław Rainko wraz z v-ce Przewodniczącym - Zdzisławem Wołkowskim.

Czesław Nikliński był wieloletnim dyrektorem szczuczyńskich szkół, inicjatorem budowy szkoły- pomnika 1000-lecia w mieście, Domu Nauczyciela oraz powstania szkół ponadpodstawowych: Technikum Ekonomicznego, Szkoły Przysposobienia Rolniczego i Liceum Ogólnokształcacego dla Pracujących.
Do chwili obecnej aktywnie uczestniczy w życiu społecznym miasta i gminy pełniąc funkcję radnego wielu kadencji, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Szczuczyńskiej, v-ce Prezesa Zarządu Gminnego OSP oraz Prezesa Ogniska Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Jego dorobek zawodowy i społeczny został uhonorowany wieloma odznaczeniami państwowymi m.im. odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, kawalerskim i oficerskim Krzyżem Zasługi.

- Przyznanie tytułu Zasłużonego Obywatela Miasta i Gminy jest dla mnie najważniejszym spośród wszystkich odznaczeń, ponieważ przyznali mi go moi majbliźsi krajanie, z którymi współpracuję na codzień od 50 lat - powiedział wzruszony Czesław Nikliński.

B.Paszkowska dla e-Grajewo.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (3)

Szczuczynowi już tylko to zostało - NAGRADZAĆ SIĘ. Kochani macie racje nagradzajcie się, bo za kilka lat nie będzie kogo i za co nagradzań w tym wymarłym mieście. Przepraszam zostanie jeszcze kilku, którzy wciąż uparcie będą mówili o wielkim i wspaniałym MIEŚCIE Szczuczynie

no proszze sama smietanka towarzyska szczuczyna

Szczuczyn to jest jedna wielka dziura tylko siedzieć w domu albo najlepiej to się powieśić i huj a zresztą jacy mieszkańcy taka wiocha

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.