sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 38 komentarzy
  • 14764 wyświetleń

Żałoba w szkołach

Apele, wystawy, poświęcone tym, którzy zginęli, minuta ciszy przed lekcjami, skupienie, czarne wstążeczki przyczepione do strojów – tak uczniowie i nauczyciele czczą pamięć ofiar sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem.
W polskich szkołach w poniedziałek lekcje rozpoczynały się minutą ciszy. Uczniowie i nauczyciele uczcili pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii oraz 94 ważnych dla Polski osób, m.in. parlamentarzystów, duchownych, wojskowych.
 
Wyrazy żalu wykraczały daleko poza zalecaną przez minister edukacji narodowej Katarzynę Hall minutę ciszy. W szkołach organizowane są spotkania z uczniami poświęcone tej tragedii.
 
 

Komentarze (38)

Czy to prawda, że w dniu pogrzeby dzieci nie uczą się?

do Kasi: Myślę, że to prawda, ponieważ wypadnie to w sobotę...

korona Ci z głowy spadnie jak pójdziesz do szkoły?

Pogrzeb ma byc w sobotę najprawdopodobniej

Wczoraj w rozmowie z 12 letnim synem powiedziałem, że dzisiaj na pierwszej lekcji będzie minuta ciszy. Zapewniałem też ,że skoro ma pierwszą lekcje j. polskiego ze swoją wychowawczynią to będzie też rozmowa na temat tego wydażenia. spierał się ze mną, że ich "polonistka wychowawczyni" tego nie zrobi. Niestety miał rację. A o minutę ciszy upomniał się wraz z kolegą na następnej lekcji. Takie są fakty, komentaż niech każdy sam sobie dopowie.

W ZS nr 2 odbyła się nawet specjalna Msza w Kościele pw. MBNP, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.

A w naszej szkole w Wąsoszu pani dyrektor zachowała się bardzo przyzwoicie i na korytarzu szkoły zorganizowała apel i 2 min. ciszy oraz modlitwę za zmarłych w tej katastrofie .Uczestniczyły w nim wszyscy nauczyciele ,dzieci ,nawet te najmłodsze no i nie którzy rodzice.

a w szole nr 2 w grajewie nic

okazja żeby zarwać lekcje (?) ogólniak modlił się o 19- tej

W ZS2 każdy powód do odwołania lekcji jest dobry, o czym świadczą wyniki matur z tejże szkoły :) Rajdy, spotkania, wycieczki, kibicowanie na meczach, dni wagarowicza itd. Może trochę postawiło by się na edukację i przygotowanie do matury/studiów, bo w podstawówce było wystarczająco takich wolnych.
Nie mówię oczywiście o tym co się stało w Smoleńsku, bo jest to narodowa tragedia i trzeba uczcić pamięć zmarłych, tak tylko poza tematem chciałem wytknąć te "incydenty" hehe :)

Prawdą jest to, że w szkołach powinno uczcić tę jak straszną dla nas wszystkich tragedię ale myślę że nie to jest najważniejsze lecz najważniejszym jest to w jaki sposób przeżyjemy duchowo tę żałobę..

a pogrzeb ma być w niedziele prawdopodobnie...

Drogi Studencie Sprawiedliwy, nauka nie polega tylko i wyłącznie na "wkuwaniu", a zresztą moim zdaniem to jest komentarz nie na miejscu.

Student spprawiedliwy: a co to ma do rzeczy ?zachowaj powage sytuacji.

W ZS2 msza trwała 1,5h po czym uczniowie wrócili do szkoły.

do" Student Sprawiedliwy, oczekuję, że po takiej "edukacyjnej krzywdzie" podpiszesz się pod wpisem, ot tak dla uczciwości.

"student sprawidliwy" to nie czas i nie pora na wypowiadanie się o szkołach i o rozmowach na takie tematy..pomyśl trochę zanim coś powiesz

To tylko moja subiektywna ocena, kala uwierz że zachowuję powagę sytuacją, również uważam że to wielka tragedia i trzeba zrobić coś w tym kierunku, te lotnisko było jak widać niezbyt idealna na lądowanie samolotu z najważniejszymi w Polsce osobami , [*]

"studencie sprawiedliwy' - skoro masz takie braki w edukacji to jakim cudem znalazłeś sie na studiach? no ale fakt to nie cud to 21w.
chociaż faktycznie braki masz bo nie potrafisz uszanować ani tragedii która sie wydarzyła i powagi sytuacji. poczekaj n bardziej stosowny temat by pisać swoje głupoty pozdrawiam.
byłu uczeń ZS2 który nie odczuwa braków w edukacji

ten "student" to nauczyciel z I LO - na 100%

Ty "sprawiedliwy studencie" ja też ukończyłam ZS2 i nie podzielam Twego zdania, widać masz tzw. traumę edukacyjną, pewnie ciężko Ci było się uczyć, teraz pewnie studiujesz tam, gdzie wymagań nie ma, bo masz czas na głupie wpisy. Dałeś świadectwo nie o szkole, lecz o swym prostactwie. Na pewno nie jesteś moim kolegą, ze szkoły - na pewno, tu są mądrzejsi ludzie.

Jestem zszokowana wpisem Studenta Sprawiedliwego (pomijając jegi treści nieprawdziwe i niesprawiedliwe). Nie rozumiem tego, gdy w trakcie Żałoby Narodowej, gdzie szkoły nie tylko organizują Msze Święte, ale całe wycieczki młodzieży jadą do Warszawy, ludzie biorą urlopy, młodzież stoi po kilkanaście godzin, aby oddać hołd Parze Prezydenckiej pojawia się tak wstrętny wpis w ogóle nie na temat i nie na miejscu. A tyle się mówi w tej chwili o tolerancji, zrozumieniu, pojednaniu i zaprzestaniu fałszywych oskarżeń ( na przykładzie medialnego obrazu Lecha Kaczyńskiego tak odmiennym od rzeczywistości). Zastanów się Studencie ...

Studencie trochę zastanowienia,pokory i poszanowania żałoby narodowej...

Drogi Studencie.
Albo ukończyłeś ledwo ZS2 i mścisz się teraz, bo nie chcieli Cię przepuścić do następnej klasy i być może przychodziłeś z kwiatkami, albo jesteś uczniem ILO lub jego pracownikiem, bo piszesz głupoty, które są typowe dla zazdrości. ZS2 nie stawia na naukę? O ho ho, a spójrz o której szkole piszą cały czas na e-grajewo? Jest u nas uczennica, która znalazła się w czołówce polskich prymasów. Poza tym matura i jej zdawalność w ZS2 wypada lepiej niż w ILO. Do tego dochodzą jeszcze zawody sportowe, w których nam nie dorównujecie. Dziewczyny w sztafecie 1 miejsce, chłopcy 2, a Wy? Gdzieś na końcu... haha
Ja jestem uczennicą ZS2 i muszę przyznać, że nauka jest tu na pierwszy miejscu, poza tym szkoła funduje nam miłą atmosferę poprzez wszystkie "wolne", które mają swój wydźwięk w nauce.

Zgadzam sie z pania dyrektor J.M.Sulkowską. Studencie, powagi sytuacji nie umiesz zachowac, bo my jakos spolecznosc ZS2 chcielismy uczcic osoby poegle w katastrofie. Uczilismy i jestesmy z tego dumni, pokazalismy klase, po cyzm wrocilismy do szkoly. A co do matur wyniki ich sa wyzsze od 5 lat!

Przepraszam, ale na pewno nie poszedłbym do ZS2, skończyłem "jedyne" liceum do którego można uczęszczać w celach edukacyjnych czyli te z numerem jeden. Nie miałem problemów edukacyjnych, uczę się na państwowej uczelni, dziennie oczywiście. Każdy ma prawo do swojej, własnej oceny, to jest przywilej życia w demokratycznym państwie, chyba że się mylę? @ Daria, tak też chciałbym wierzyć w lepsze wyniki matur, wystarczy porównać statystyki np z poprzedniego roku :) Doceniam powagę tragedii, jak już wspomniałem, nie jest to może idealny temat do takich refleksji, ale nowego nie ma sensu tworzyć, wiadomo że znajdą się osoby które uczęszczają do ZS2 i będą broniły jej. Pozdrawiam wszystkich i akurat z tym, że uczniowie uczestniczą w marszach na cześć ofiar tej tragedii to się zgadzam i popieram, mówiłem tylko o tych innych sprawach.

w pg3 oczywiscie nic nie ma ;/

wiec Studencie sprawiedliwy , nie rozumiem zatem co ma piernik do wiatraka, chyba tutaj imprezy zs2 nie maja zadnego znaczenia , bo jak spojrzysz na temat artykuly to jest ZALOBA W SZKOLACH... mądralo ;)

już nic nie pisz.... wystarczy dałeś świadectwo szkole i sobie,....

Studencie Sprawiedliwy - wiesz czym różnią się obecni i byli uczniowie ZS2 od ILO? Ty ze maja serce po właściwej stronie w przeciwieństwie do was oczywiście. Nas nie tylko dobrze nauczono do matury ale wpojono nam tradycje i wiemy ze w tak wzniosłych i bolesnych dniach dla Narodu Polskiego nie wywleka się "brudów i zazdrości" tylko w cichości przezywa sie dramat który dotknął cała Polskę. Wiec jeśli nie szanujesz tego co sie stało to uszanuj inne szkoły które w tych dniach chcą choć na chwile zapomnieć o sporach i w zadumie poddać się refleksji. pozdrawiam
p.s Twój podpis czyli "uczeń sprawiedliwy" nie pasuje do Ciebie - zmień go bo Ty nawet nie masz pojęcia czym jest sprawiedliwość. Społeczność Szkolna z ILO powinna Ci podziękować za tak okropna reklamę która im zrobiłeś. wstyd!!!

Drogi Studencie! Tu nie chodzi o Twoje zdanie (miej sobie je jakie chcesz – nikt Ci prawa do niego nie odbiera), ale o uszanowanie powagi Żałoby Narodowej. Musisz mieć jakąś dysfunkcje, bo nie jest normalnym, gdy w artykule informacyjnym „ Żałoba w szkołach” irytuje Cię to, że zorganizowaliśmy Mszę Świętą komentując to – „każdy powód do odwołania lekcji jest dobry”. Nie znasz nas, nie wiesz jak pracują nauczyciele, jaką mamy młodzież, jakie problemy szkolne, nie uczyłeś się u nas więc skąd taka zawiść?. Dziwnym jest, że gdy jakikolwiek artykuł pojawia się o naszej szkole – czy o sukcesach sportowych, czy o organizowanych imprezach, czy o sukcesach przedmiotowych, czy o zorganizowaniu czegoś ciekawego (wedle nas) dla młodzieży zaraz pojawiają się wpisy ludzi nie na temat. Zamiast gratulacji, podziękowań, wspólnego cieszenia się jest „wbijanie szpil zupełnie z innej beczki” i umniejszanie sukcesów tych młodych ludzi. Ja – generalnie nie dyskutuje na forum, bo jestem zagorzałą przeciwniczką anonimowości, gdzie każdy może wylać swoją żółć i nie być odpowiedzialnym za słowo. Dlatego od 6 lat jestem dostępna od godzin rannych do późnych popołudniowych na rozmowę, konstruktywną krytykę i wszelkie problemy. Czas zakończyć tę dyskusje, dlatego proszę Was – Droga Młodzieży z ZS2 o zaprzestanie jej, bo nie ten czas i miejsce. Nie warto!

Dzień pogrzebu wypada w Niedzielę ,no to chyba jest to oczywistę że dzieci się nie uczą [do kasi]

niektórych inteligencja mnie powala (mowa to do studenta strawiedliwego). powtorze to co juz wczesniej ktos napisal, skoro masz odwage krytykować ZS 2 to mzoe miej tez odwagę przyznac sie? ot tak po prostu. kazdy ma prawo miec swoje zdanie, to prawda. ale mysle ze to nie miejsce i napewno nie temat na takiego typu komentarze. reprezentujesz sobą dno i wodorosty. nie umiesz uszanowac tego ze jest zaloba. takie jest moje skromne zdanie. ;) czlowieku ogarnij sie!!

"studencie sprawiedliwy" skoro nie uczyłeś się w ZS2 to skąd wiesz jak u nas jest?! Uczę się w tej szkole (z czego bardzo się cieszę) i sądzę że mimo wycieczek, bądź uczestnictwa w tej Mszy, która była naszym nie tylko patriotycznym obowiązkiem, ale również oddaniem czci śp. Prezydentowi, jego małżonce i wielu innych którzy zginęli.. [*], to i tak poziom nauczania w naszej szkole jest bardzo wysoki. Nie musisz zatem się martwić o nasze braki edukacyjne, bo takowych nie będzie. Każdy kto uczy się ZS2 powinien się ze mną zgodzić, że mimo kilku luźniejszych dni w szkole, materiał zostaje nadrobiony. A Ty skoro nie wiesz jak to u nas jest po porostu się NIE wypowiadaj. Zapewne myślisz, że jesteś odważny, bo wypowiedziałeś się na temat naszej szkoły, o której tak naprawdę NIC nie wiesz!!!

w LO nie było nic... jak zwykle nic się nie dzieje. Pod koniec tego tygodnia zrobina została jakaś gazetka. Żadnych apeli, spotkań czy wyjazdów... Co prawda były minuty ciszy w czasie lekcji, ale to zależało tylko i wyłącznie od nauczyciela a nie wszyscy nauczyciele o to zadbali. Niby dają nam wiedzę ale żadnego zalążka patriotyzmu...

Patriotyzm to...
Nie jest przypadkiem tak, że każdy z nas ma prawo inaczej to rozumieć?
Taka na przykład manifestacja uczuć patriotycznych w tygodniu- tłumy pod Pałacem, wycieczki, czekanie w kolejkach. W sobotę i niedzielę za to puste niemal Plac Piłsudskiego i Rynek Główny. Bo wolny dzień, wiosna, zakupy, flaszka na działce?

Skoro się mówi o "tolerancji, zrozumieniu, pojednaniu" to skąd tyle jadu i zatrzeciewienia w atakowaniu 'Studenta Sprawiedliwego'?
Chłopak wyraził swoje zdanie- wolno.
Zmasowany atak pod batutą dyrektora jest niesmaczny.
Wyrażanie opinii o medialnym wizerunku Lecha Kaczyńskiego przez MJS jest jedyną słuszną na jaką można sobie pozwolić w ZS2?
Czy ta szkoła jest otwarta również dla agnostykow i ateistów?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.