Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 10788 wyświetleń

Zabójczy cios dla handlowców

Plan wprowadzenia podatku od sprzedaży detalicznej spędza sen z powiek polskim kupcom. W prowadzonej kampanii wyborczej PiS zapowiadało stworzenie ustawy o tzw. podatku od hipermarketów, który miał być narzędziem wyrównania szans krajowym sklepom z bogatymi, zagranicznymi sieciami.

Według dzisiejszego projektu, mały sklep zrzeszony w sieć miałby zapłacić tą samą stawkę podatku co wielkie dyskonty i hipermarkety. Łączenie się w grupy zakupowe i sieci franczyzowe, partnerskie czy spółdzielcze spowodowało, że wielu drobnych kupców nadal może prowadzić swoje przedsięwzięcia. Dzięki przynależności do sieci handlowej polscy detaliści mają możliwość konkurowania z dużymi koncernami handlowymi.

- Wejście w życie przepisów dotyczących podatku o handlu zniszczy polskie sklepy. Nie czujemy zapowiadanej pomocy, która miała poprawić konkurencyjność, wyrównać szanse, wesprzeć rodzimych handlowców. Wprowadzony podatek pogłębi tylko dysproporcje co w konsekwencji doprowadzi do zniszczenia sklepów. 103 lata przetrwaliśmy na rynku, dziś otrzymujemy zabójczy cios – skomentowała mgr inż. Barbara Sulewska, Prezes Zarządu Społem PSS w Grajewie. 

11 lutego 2016 r. w Warszawie odbędzie się manifestacja pracowników z branży handlowej. Przed Sejmem ma protestować co najmniej 10 tysięcy osób z  wielu sieci handlowych. Z grajewskiego PSS Społem będzie to grupa ok. 20 osób.
 

e-Grajewo.pl

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (23)

zapomnieliście dawniej był podatek obrotowy i nic się nie działo.% od obrotu to najbardziej sprawiedliwe.
Manipulacja zakupami umożliwia unikania podatku dochodowego.Co nie znacie sklepów działających wiele lat a pod.doch,0 albo minimalny.Wieloletnie straty.ciekawe co?

Brawo , kolejni oszukani przez pis , gratuluję wyboru

Hipermarkety jak pracowałem w Niemczech czynne były tylko do 17 a w niedziele zamknięte. Tak Niemcy szanują swoich kupców.

Jestem Sklepikarzem. Czyli : prezesem, dyrektorem, sekretarką, kierowcą, sprzedawcą. Ijakoś nie widze potrzeby wyjazdu na strajk. jak ktoś jest uczciwy prowadzi jeden sklepik to wie żę PIS działa dla dobra nas. te sklepy nie znikną zmienią sie zasady ich prowadzenia. a czy to złe? czy złem można nazwać szanse na lepsze zarobki pracownikom i właścicielom ? 1 właściciel sklepiku zarobi średnią krajową a 2 właśćiciel kilka milionów. skoro tak ma być dalej to jedzcie głosować.

Jak płacić to wszyscy! Duzy czy mały sklep powinien ponosić takie same koszty

Tak bardzo chcieliście zmiany, to ją macie. Teraz niech ci, co głosowali na PiS, mają odwagę powiedzieć, że wdepnęli w gówno.To dopiero kilka miesięcy a co będzie dalej... Dla emerytów pewnie darmowy "pawulon".

Jedyne wyjście to nie kupować u obcych. Wspieraj swoje.

PIS jest jedynie dobra dla swojej partii i swoich czlonków (choc bywało, ze nie). Dobro dla Polaków to są jedynie obietnice wyborcze, teraz tworzenie wrażenia, ze obietnice są spełniane. Nawet postawy "chrześcijańskie" to też żart z narodu. Podstawowa zasada "kochaj bliźniego jak siebie samego" realizowana jest połowicznie. PIS realizuje tylko tą drugą połowę - kocha siebie i kasę.

Witam,a czy małe sklepiki niezrzeszone takze beda musialy placic podatek?

/ No i podatek od obrotu jest najbardziej sprawiedliwym, bo nie można ukryć obrotu, a dochód owszem.

musi teraz pis mieć jakos na to by wypłacać 500 obiecanego na dzieci

Dostaniecie 500 na dziecko to sie wyrowna. ;-] To maly problem w porownaniu z draznieniem najwiekszego sasiada. Wywolaja konflikt a sami wyjada za granice'

Wielkie dzieki dla tych co glosowali na pis skutki tej glupoty zaplaca wszyscy.

Dzieki mocherom to mamy

A wy i tak dalej do końca życia będziecie głosować na tych samych polityków. Chcieliście to macie. A teraz narzekajcie.

Czytam i widzę że większa część piszących komentarz do powyższego tekstu nie zna dokładnie zagadnienia. Proponuję dobrze zapoznać się z proponowaną przez PiS ustawą. Oczywiście kazdy ma prawo do swojej oceny ale niech nie wypisuje wydumanych głupot.

Fillo wyjaśnij ciemnocie

widzę , dużo z tak zwanego kodu tutaj jest , nie od razu
powolutku sytuacja stabilizuje sie

Fillo, widocznie słuchasz tylko prawdziwego radia i oglądasz prawdziwą telewizję oraz zachwycasz się "miesiączkami" Kaczyńskiego. Zdrowia życzę.

Droga Fillo to nie sa glupoty wkrotce sie otym przekonacie na wlasnej kieszeni ale to bedzie musztarda po obiedzie,

bzdury jasne ze jest to sprawiedliwe jestem za tym ze trzeba płacic.

Aby "dać" 500 zł trzeba zabrać 1500 aby starczyło na cała procedurę przyznania tych 500 zł. Jakoś zdaje się nikt tego nie potrafi zrozumieć.

Gdzie Kazimierz Gwiazdowski? Chowa głowę w piasek zasłaniając się 500 plus?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.