UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Wiadomości

Z pomocą niepełnosprawnym

    Dnia 5 grudnia br. Gmina Szczuczyn podpisała umowę na zakup i dostawę samochodu 9-cio osobowego marki Renault przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Niniejszy samochód zakupiono dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON uzyskanemu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku złożonego przez Gminę Szczuczyn w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II” w obszarze D programu – likwidacja barier transportowych.

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wybrano ofertę firmy ALCAR Sp. z o.o z Olsztyna, która zaoferowała sprzedaż samochodu po cenie 139 801,80 zł brutto. Połowa tej kwoty zostanie zapłacona ze środków PFRON uzyskanych w ramach projektu „Likwidacja barier transportowych dotykających osoby niepełnosprawne zamieszkujące na terenie miasta i gminy Szczuczyn”. Zgodnie z umową samochód ma być dostarczony do dnia 28 grudnia br.

Dzięki tej inwestycji bezpośrednią pomocą w organizacji dowozu dzieci do szkół zostaną w pierwszej kolejności objęte rodziny, których dzieci kształcą się w specjalistycznych szkołach lub ośrodkach specjalnych. Do tej pory rodzice samodzielnie realizowali dowóz uczniów. Jest to pierwsze auto tego typu zakupione przez Gminę Szczuczyn, dodatkowym atutem jest pozyskanie 50% dofinansowania z funduszy PFRON. Gminy sąsiednie: Wąsosz, Radziłów, czy Grajewo korzystają z tej formy wsparcia od wielu lat.

„Każdy z mieszkańców naszej Gminy musi mieć zapewniony właściwy dostęp do edukacji. Od września dużo zmieniło się w organizacji dowozu dzieci do szkół na terenie naszej Gminy. Cieszy mnie to, że dzięki pracy naszego Urzędu, teraz również osoby niepełnosprawne uzyskają odpowiednią pomoc i szansę na poprawę dostępu do edukacji.” – Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.