Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 13618 wyświetleń

XXI Sesja Rady Miasta Grajewo

25 kwietnia 2012 r.o godz 09.00  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo (nr 29) odbyła się XXI. Sesja Rady Miasta Grajewo.

Porządek obrad:
1. Otwarcie obrad XXI. Sesji Rady Miasta i stwierdzenie prawomocności.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Zapytania i interpelacje radnych.
4. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z działalności międzysesyjnej oraz informacje z realizacji uchwał podjętych na XVIII. Sesji RM.
5. Informacja na temat działalności w 2011 roku następujących jednostek organizacyjnych miasta:
a) Miejskiego Domu Kultury;
b) Miejskiej Biblioteki Publicznej;
c) Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji;
d) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz podporządkowanych mu jednostek: Klubu Seniora, Środowiskowego Domu Samopomocy.
6. Podjęcie uchwał w sprawach:
a) przyjęcia Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2012 – 2016;
b) zasad sprawiania pogrzebów przez Miasto Grajewo;
c) zawarcia Porozumienia z Powiatem Grajewskim w sprawie wyrażenia zgody przez Miasto Grajewo na założenie i prowadzenie oddziału przedszkolnego specjalnego przez Powiat Grajewski;
d) uchwalenia zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Grajewa”.
7. Sprawozdanie Przewodniczącego Rady Miasta z działalności międzysesyjnej.
8. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wnioski.
9. Przyjęcie protokołu z poprzedniej Sesji Rady Miasta z dnia 30 marca 2012 r.
10. Wolne wnioski i informacje.
11. Zamknięcie XXI. Sesji Rady Miasta.fot. e - Grajewo.pl


XXI Sesja Rady Miasta Grajewo - 25.04.2012 r.

Część 1

Część 2

Część 3

Więcej materiału wideo dostępne w e-TV

Komentarze (4)

witam.20 04 odbyla sie sesja rady miasta.jednym z tematow obrad byla problematyka przeciwdzialaniu bezrobociu.chcialbym wyrazic moja opinie ktora nie tylko dotyczy naszego miasta,na pewno nie tylko w grajewie itnieja firmy zatrudniajace na czarno.W Grajewie az roi sie od wyzyskiwaczy o mafijnym profilu,wykorzystujacych spoleczenstwo `przewaznie nizszej klasy ktore jest nie ma innego wyjscia aby dozyc do conca miesiaca.Ludzie boja sie dochodzic swoich praw,ci pracownicy utrzymuja sie miesiacami a nawet latami na danych stanowiskach charujac przy wylewaniu betonow,rozkladajac rusztowania etc.oczywiscie warunki i bezpieczenstwo pracy to jawna parodia.jestesmy na tyle przyzwyczajeni do tegoz zjawiska ze wydaja sie nam za normalne,takie sytuacje jak np.rozkaz szefa"chlopaki zejdzcie z dachu czy rusztowania na 15 minut bo przyjezdza inspekcja"mozna stwierdzic ze zyjemy w amoku i ogromnej bezradnosci.Walka z nielegalnym zatrudnieniem jest trudna,ale jakos nie podaje sie do wiadomosci o sankcjach czy upadkach firm ktore posunely sie wrecz do niewolniczego wykorzystywania pracujacych na czarno.jezeli doszlo do tego ze organy zajmujace sie walka z nielegalnym zatrudnieniem patrza na to co sie dzieje z przymruzeniem oka,to nikt nam nie pomoze,tym bardziej ze wielu pracownikow na czarno jest tego zdania ze nie ma co protestowac,jest robota to trza sie trzymac bo na te miejsce jest wielu.taka mentalnosc to chyba wynik czestej emigracji na zachod w celu dorobienia sie,i moze to nas gubi,spoleczenstwo nie jest przyzwyczajone do upominanie sie o swoje prawa.moim zdaniem rada miasta powinna podjac powazne kroki,wiedzac ze opisana sytuacja zatrudniania na czarno doprowadza do wiekszego bezrobocia,zaburza konkurencje na rynku pracy,przynosi straty w budzecie,stwarza ogromny contrasty klasowy i stopy zyciowej. H.W.


masz informacje to dzwoń do Państwowej Inspekcji Pracy, nie "obuwaj" rady i miasta w sprawy innych instytucji, przykład - rada i jakaś telewizja. paranoja !!

Z tego co możemy usłyszeć to jednak Burmistrz stara się aby cos dla tego miasta zrobić. Szkoda że nie wszyscy są skłonni do pomocy jemu , w pojedynke ma trudno. Jedmak wielki szcunek za starania !!!

Dlaczego nie jest nagrywana cała sesja i udostępniana w internecie mieszkańcom miasta tylko jej część?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.