poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10725 wyświetleń

Wzrost opłat za odpady

Z dniem 1 stycznia 2009 roku wzrasta opłata za korzystanie ze środowiska przekazywana dla Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku za składowanie odpadów na składowisku odpadów komunalnych ( Dz.U. z 2008r nr 196 poz 1217) z kwoty 75 zł za tonę (co stanowi podwyżkę 33,33 %). Na tej podstawie burmistrz miasta Grajewo wydał Zarządzenie nr 270/08 z dn. 20 listopada 2008 r. w sprawie opłat na komunalnym składowisku w Koszarówce.
Opłata za składowanie i unieszkodliwianie 1 tony podstawowego asortymentu odpadów jakim są niesegrowane odpady komunalne wynosi 185 zł.

Jak informuje prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Grajewie  - "Średni wzrost opłaty od kontrahentów na terenie miasta za odbierane odpady wyniesie około 27 %".

e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

rolnikom gmina nakazuje dbac o pozadek i segregowac smieci chodzi tu w szczeulnosci o folie i butelki plastikowe .Przez 2-3 lata przyjezdzano i zabierano te odpady z gowpodarstwa gdy wczoraj zadzwonile do wiezbowa do puku pani powiedziala zeby te smieci przywiesc do nich do zakladu ,ludzie przeciez to w glowie sie niemiesci zeby rolnik wozil takie ilosci odpadow do zakladu w wiezbowie przeciez niemuwie tu o worku czy dwuch chodzi mi tu o naprawde duze ilosci tych odpadow .Wiadomo ze w takim gospodarstwie 50 -70 ha nastawionym na produkcje zwierzeca takich odpadow (foli ,snurkow ,butelek )jest ok 2000 kg .wiem ze w innych gminach ,wioskach np. Glinki Gmina Radzilow odpady te sa odbierabe z gospodarstw raz w miesiacu. Doradzcie mi co w tej sprawie zrobic zeby zmusic zaklady do odbioru foli z gospodarstw w przecienym razie wiekszasc rolnikow zacnie sie tego pozbywac w inny sposob. Moze trzeba by bylo do ministerstwa Srodowiska zadzwonic albo do ekologow

Nieźle 10 zł za pojemnik miesięcznie.

ktos tu najwyrazniej kreci .w Krakowie tona smieci kosztuje 125 zl i wszyscy uwazaja ,ze to za drogo .prywatne firmy wywoza nawet 70 km bo im sie nie oplaca poprostu za drogie skladowanie a tu o 50 zl wiecej ktos powinien przyjzesc sie kosztom szczegolnie tym ukrytym

przecież niecały rok temu juz wzrosły o prawie 100% ceny czyżby brakowało radnym na diety

a co myslicie ze w wierzbowie nie majo innych zajec tylko folie po kims zbierac przeciez sa takie specjale punkty gdzie sie zdaje takie rzeczy i jeszcze jest za to jakas kasa wiem bo mój sasiad tam zdaje to

Ludzie do lasu tam za darmo można zostawić.Kochani włodarze zróbcie jeszcze podwyszkę to wszyscy śmieciarze zamkną swoje firmy bo każdy spali lub wywiezie swoje śmieci do lasu.Przez te podwyżki tylko zniechęcacie ludzi do oddawania śmieci na wysypisko.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.