Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 13299 wyświetleń

Wzrost agresji gimnazjalistek

Wagarowanie uczniów, coraz większa agresja zwłaszcza wśród gimnazjalistek oraz nikotynizm – to największe problemy uczniów z grajewskich szkół. Tak wynika ze szkolnych raportów o nieprzystosowaniu dziecka w rodzinie, szkole oraz środowisku na terenie miasta.   

Na te problemy szczególnie zawracali uwagę dyrektorzy grajewskich szkół podczas obrad Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Rodziny Rady Miasta Grajewa. Wcześniej do Biura Rady wpłynęły pisemne raporty dotyczące problemu nieprzystosowania dziecka w rodzinie, szkole, środowisku na terenie miasta.

W Szkole Podstawowej Nr 2 w ub. r. spośród 700 uczniów, 3 osoby nie zdały do następnej klasy. Trzech uczniów przeniesiono do innych klas co zdaniem pedagogów zaowocowało poprawą w zachowaniu dzieci. Odnotowano także jedną kradzież komórki w szatni.

Dyrektor PG Nr 3 wskazała na duże problemy wychowawcze wśród gimnazjalistek. Jej zdaniem agresja słowna i fizyczna kilkunastoletnich dziewcząt stale narasta. Doszło nawet do tego, że sprawą internetowych wyzwisk dwóch gimnazjalistek na wniosek rodziców jednej z nich zajęła się policja.

- Są problemy z dziewczynami. Z chłopcami łatwiej dojść do porozumienia, nawet jeśli doszło do bójki potrafią podać sobie rękę i zapomnieć o całej sprawie. Dziewczyny są strasznie zawistne, bluzgają na siebie, knują intrygi niczym z seriali argentyńskich – mówiła dyrektor PG Nr 3 w Grajewie. 

W PG Nr 2 największy problem stanowią niepełnoletni palacze, którzy podczas przerwy chowają się między pobliskimi blokami oraz sklepami spożywczymi. 44 osoby notorycznie zaniżają frekwencję, 14 uczniów ma przyznany dozór kuratora.   

Dyrektorzy szkół podkreślają, że zdecydowana większość uczniów nieprzystosowanych do środowiska szkolnego pochodzi z rodzin patologicznych, rekonstruowanych, dysfunkcyjnych, oraz niewydolnych emocjonalnie. Coraz częściej zdarzają się też przypadki, gdy oboje rodziców wyjeżdża za granicę, a wychowanie dzieci powierza się innym opiekunom.

- Trudna sytuacja finansowa wielu rodzin sprawia, że dorośli często wyjeżdżają w poszukiwaniu zarobku z granicę. Niestety brak matki, czy ojca, a tym bardziej obojga rodziców w domu niekorzystnie odbija się na rozwoju dziecka. Jaki wpływ na wychowanie ucznia ma babcia, czy dochodząca ciocia – powiedział dyrektor ZSM Nr 1 w Grajewie.

O skali problemów dotyczącego nieprzystosowania dzieci w rodzinie oraz szkole niech świadczy przykład z życia, który przywołał jeden z dyrektorów szkoły. 13-letni uczeń przyszedł do szkoły pod wpływem alkoholu, gdy dyrektor osobiście udał się do rodziców chłopca, ci mieli stwierdzić – „To chyba lepiej, że pije, niż ćpa”.  


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (16)

Prawda! Mówia ze my jesteśmy ja gorsi a to wszystko te baby

mnie najbardziej denerwuje to jak panienki laza prawie nagie po szkole...to wyglada tak jakby sie zaraz mialy wstawic pod pewnego rodzaju urzadzenie oswietlajace

o0 jestem w necie wieksze zdjecie prosze;p

to dajcie wiecej prac w polsce nie bedziemy wtedy wyjezdzac za granice...i dzieci bedo wtedy na oku naszym...

hehe o matko !! nie no dobre rodzice okazali zero wniku w to a jak dojdzie do wypatku to odrazu po d... dostają nauczyciele a Why? bo nie dopilnowali Taka prawda pozdrawiam !!

W gimnazjum sie mieszczą najgorsze roczniki jakie moga byc. Wtedy młodziez dojrzewa chce sie rozerwac i jest nie do wytrzymania... ajj dobrze ze to juz za mna... :)

jak nie ma parcy to trzeba wyjechac;/;/; takie zycie

Mieszkam w bloku znajdującym się po sąsiedzku z Gimnazjum nr 3.Nie podoba mi się kiedy uczniowie tegoż gimnazjum palą papierosy w klatkach schodowych a ze skrzynek na listy robią popielniczkę.To jest wstrętne.

Gimnazja wprowadził idiota...

gimnazja to glupota , wychodzi z nich mlodziez jeszcze gorsza

bez kitu, teraz dzieja sie takie rzeczy w szkolach ze glowa mala. Wiecej agresji, prochy, alkohol. miejmy tylko nadzieje ze to taki wiek, i ze za 3 lata osoby te udadza sie do glowy po rozum.kazdy przezywal ten okres w swoim zyciu, ten buntowniczy okres, i kazdy robil glupie reczy, ale nie do przesady zeby inni mieli na tym ucierpiec.

rocznik'88 wymiatał- 3e

Pozostawmy to bez komentarza dokladnie wiem co dzieje sie wszkole gimnazjalnej sama sie w niej ucze 50% szkoły pali no ale coz to ich wybór zmadrzeja to zucą co do ubioru to faktycznie mogłyby dziewczyny zkaryc pewne czesci ciala a co do agresji to nie jest jeszcze tak zle pozdrawiam ;)

hehehe... jestem dziewczyną i ucze sie w PG 3
agresja wsrod gimnazjalistek, no kurcze a ktorym gimnazjum tego nie ma? ? ? w PG1 i PG2 tez sie tluką i to moze nawet lepiej niz my... niech napisza ze PG3 ma zawsze najlepsze wyniki z egzaminow! o tym to zapomninacie. Zawsze młodzież jest najgorsza, może popatrzcie na wyniki w nauce, co?? a po za tym ten wiek jest najgorszy i rozne glupoty przychadza do glowy, przyznaje sie do tego bez bicia ... :/ dalibyscie wieksza to fotke :/

Dziewczyny - gimnazjalistki!! ubierajcie się w ubrania swojego rozmiaru bo w ciuchach po młodszej siostrze wyglądacie po prostu ŻAŁOŚNIE!!! HAHAHA

gimnazja to głupota zgadzam sie z tym że uczniowie wychodzą gorsi niż weszli 1 kl. uczą sie od starszych ruwieśnikuw pić i palić to jest nie do przyjęcia

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.