Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10283 wyświetleń

Wzmocniony potencjał straży

Rozbudowa, doposażenie i wzmocnienie potencjału stanowisk kierowania Państwowej Straży Pożarnej w wybranych powiatach województwa podlaskiego jest głównym celem realizowanego wspólnie z ratownikami z Litwy projektu pn. "PL - LT 112. System zarządzania działaniami ratowniczymi i obsługi europejskiego numeru ratunkowego” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Litwa 2007 - 2013. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie oraz Komendy Wojewódzkie Służby Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa w Alytusie i Mariampolu, a także Komendy Powiatowe PSP Grajewie, Mońkach i Sejnach. Rolę Partnera Wiodącego projektu pełni Komenda Wojewódzka PSP w Białymstoku.


SĄSIEDZI W DZIAŁANIU
Program Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska 2007 - 2013

Całkowita wartość projektu to 4 560 296,07 EURO z czego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyznana został kwota dofinansowania w wysokości 3 876 251,65 EURO stanowiąca 85% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.


Celem projektu jest wzmocnienie potencjału stanowisk kierowania służb ratowniczych po obu stronach granicy ich integracja na poziomie przepływu informacji w sytuacjach zagrożeń transgranicznych oraz usprawnienie zarządzania działaniami ratowniczymi włączając w to obsługę zgłoszeń wpływających z Centrów Powiadamiania Ratunkowego (odbierających telefon alarmowy 112). W województwie podlaskim zrealizowana zostanie rozbudowa stanowisk kierowania PSP w Mońkach, Grajewie i Sejnach, modernizacja stanowisk kierowania PSP Augustowie, Sokółce i Suwałkach, szkolenie dyspozytorów oraz zakup sprzętu informatycznego i łącznościowego (w tym systemu wideokonferencji)
- informuje komenda wojewódzka straży.


foto - rozbudowa budynku głównego JRG PSP przy ul. Wojska Polskiego w Grajewie (VI 2011 r.)
czytaj: Centrum dowodzenia w Grajewie
Komentarze (2)

A dług publiczny rośnie. - kiedyś trzeba będzie za to zapłacić.

Nr alarmowy 112 to jakaś wielka kpina z ludzi a nie wielka rewolucja jak nas wszystkich wczesniej zapewniano.A Słodkie pieprzenie to nic innego jak próba wyjscia z krytycznej sytuacji suchą nogą.Te wyrzucenie pieniędzy w błoto powinno być nauczką dla potomnych.Dowód proszę bardzo!!!Mieszkaniec grajewa wybierając z telefonu koórkowego nr alarmowy 112 dodzwoni się na posterunek policji w Grajewie z kąd z kolei zostanie przez dyspozytora przekierowany do strazy pozarnej (czyli mija minimum jakies 20 sekund )Z kolei ten sam mieszkaniec jak zadzwoni z nru komórkowego połączy się bezpośrednio ze strażą pozarową.Zatem nie może być tu mowy o ujednoliceniu ,nazwał bym to raczej skomplikowaniem zycia dla przeciętnego kowalskiego który w przypadku nieszczęzcia jakim niewątpliwie jest pozar musi sie zastanawiac z którego telefonu ma dzwonic i jaki nr wybrac czy 998 a może 112.Pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.