Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10484 wyświetleń

Wyzwolenie Grajewa

61 Rocznica Wyzwolenia

Miasto z ogromnymi zniszczeniami wojennymi zostało wyzwolone 23 stycznia 1945 r. przez żołnierzy 50 Armii 2 Frontu Białoruskiego.

O godz. 12.00 pod pomnikiem na Pl. Niepodległości w Grajewie rozpoczynają się uroczystości upamiętniające historyczne wydarzenia.


e-Grajewo.pl

Komentarze (6)

Szacunek wszystkim Polakom którzy walczyli za naszą wolność i po wojnie byli jeszcze za to gnębieni!! przez czerwonego najeźdzcę!!

wyzwolili, śmieszne.czy to wyzwolenie dało nam wolność? ja bym raczaj skłaniał się ku słowu-zdobyli. Grajewo zostało wyzwolone na kilka godzin w nocy z 8-9 maja 1945r, kiedy to oddział Podziemnej Polski,pod dowództwem majora Tabortowskiego ps. "BRUZDA" zaatakował UB i posterunek Milicji i odbił więzniów-polskich patryjotów, którzy stanowili zagrożenie dla władzy ludowej ponieważ byli ludzmi którzy chcieli wyzwolonej Polski. Tylko kto o tym wie? Dzieci w szkołach powinny uczyć sie naszej regionalnej i często zapomnianej historii.

To rocznica kolejnego ZNIEWOLENIA i do tych flag powinni przypiąć czarne żałobne szarfy.

Ale okazja do świętowania!!!!

Spór bezprzedmiotowy. Oczywiście że: "wyzwolenia spod hitlerowskiej okupacji" - z tym sie chyba wszyscy zgadzamy. Nikt przeciez nie mówi o uzyskaniu niepodległości...

ktoś może coś wie o ub dokladnie?Coś jestem tym zainteresowany!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.