czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10392 wyświetleń

Wysypisko w Szczuczynie

Dominującym sposobem unieszkodliwiania odpadów jest ich składowanie na szczuczyńskim składowisku odpadów. Zabronione jest umieszczanie tam odpadów niebezpiecznych i o obojętnym charakterze.

Całkowita powierzchnia wysypiska wynosi 3,6 ha, przy czym 2,2 ha przeznaczone jest do bezpośredniej eksploatacji, a 0,8 ha zajmuje powierzchnia kwatery składowania. Pojemność kwatery wynosi 22195 metrów sześciennych.

Niecka została sztucznie uszczelniona geomembraną i geowłókniną.
Wysypisko zaopatrzone jest w instalację do zbierania odcieków za pomocą metody drenażu. Prowadzony jest monitoring wód i gazów. Burmistrz Szczuczyna Pan Waldemar Szczesny poinformował nas , iż został dobudowany trzeci piezometr, dzięki czemu składowisko odpowiada teraz wszelkim wymogom. Prowadzona jest również ewidencja przyjmowanych odpadów. Od czerwca 2003 r. przyjmowane odpady podlegają segregacji.

W 2004 roku rozprowadzono siatkę ogrodzeniową podwyższającą ogrodzenie wokół wysypiska, dzięki czemu np. torebki foliowe i tym podobne odpady przy silniejszych wiatrach nie wędrują na trasę łomżyńską. Ukończono budowę kolektora kanalizacyjnego dla odprowadzania wody i opadów atmosferycznych oraz odcieków. Ponadto wykonano ochronny pas zieleni. Ze względu jednak na niską jakość gleby nie wszystkie drzewka się przyjęły.

- Burmistrz Szczuczyna zapowiada jednak, że na wiosnę teren zostanie ponownie zadrzewiony w miejscach, w których powstały ubytki.

v.s.
e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (5)

Podobno te wysypisko dostalo jakos nagrode za dobre wykonanie jest zrobione naprawde swietnie jest duza siatka i bedzie pas zieleni fajnie.

czy ktopś wie co sie dzieje na ttym wysypisku??!!! Tak je chwalicie??? a czy ktoś wnikną w to ze śmieci tam są palone??? ze w lato na osiedlach wieczoram zawsze jest smuga dymu... nie można otworzyć okna w domu.... TO POGRATULOWAĆ WYSYPISKA FAKTYCZNIE... MOZE KTOŚ W KOŃCU TYM SIE ZAINTERESUJE!!!! BO PAN OPIEKUJĄCY SIE TĄ "WSPANIAŁĄ INWESTYCJĄ" NIE REAGUJE!!!! NA TO CO MÓWIĄ MIESZKAŃCY OSIEDLA...!!!!!

tyle razy woziłem tam smieci i nikt nie prowadzil zadnej ewidencji.pracownik w tym czasie roznosil fak.vat za wode i scieki.jaka to ewidencja???????

to chyba GRZ nie byłeś na tym wysypisku.Od kiedy to na ekologicznym wysypisku śmieci są palone?Cała prawda to niestety taka, że pan opiekujący się wysypiskiem robi latem wielkie ognisko i tak " ekologicznie" pozbywa się śmieci.A smród i dym na osiedlu a szczególnie na ulicach Pioli, Falkowskiego i osiedlu Pawełki jest nie do opisania.Sprawa "ekologicznego" wysypiska powinna trafić do ekologów i telewizji.

Śmieci, rzeczywiscie są palone ,czasem. A kto wie dlaczego wylewane są ścieki z szamba na tereny znajdujące się naprzeciwko wysypiska?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.