Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 12801 wyświetleń

Wyprawa "Syria 2008"

Kolejna wyprawa rowerzystów z Grajewa.

Są młodzi, ambitni, kochają jazdę na rowerach, nie boją się wyzwań i pochodzą z Grajewa – mowa tu o kolarzach ze Stowarzyszenia Bike Travels, które tworzą: Paweł Perkowski, Adam Dyjur, Marek Żmijewski, Tomek Pabisek, Łukasz Śniadach i Piotr Perkowski. Po udanej wyprawie rowerowej do Wenecji w 2007 roku zdecydowali, że chcieliby pojechać do Syrii.

Trasa jaką zamierzają przejechać obejmuje: Ukrainę, Rumunię, Bułgarię, Turcję tu oczywiście Stambuł i kąpiel w Morzu Czarnym oraz Syrię. Dokładne wyliczenia jeszcze przed nimi, ale już wiadomo, że na rowerze jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przejadą ponad 2000 km . Część trasy pokonają pociągiem i autobusem. Strat około 28 lipca 2008 r., powrót 30 dni później.

"Nie bez znaczenia dla nas pozostaje też fakt, że będziemy tam gdzie miały miejsce ważne dla Polski wydarzenia (Zbaraż, Lwów czy Warna). Pojedziemy też śladami św. Pawła z Tarsu. Tegoroczna wyprawa to smakowanie już nie tylko europejskiej, ale także azjatyckiej kultury..."  opowiada Piotr Perkowski, lat 19, tegoroczny maturzysta.

W trasę wyruszą z ok. 2 miesiące, jednak treningi rozpoczynają już teraz. Mają świadomość, że ta wyprawa będzie wymagała od nich większego wysiłku biorąc pod uwagę chociażby to, że muszą przejechać dwa razy więcej kilometrów niż rok temu podczas wyprawy do Wenecji. -Będziemy musieli przystosować się do gorącego klimatu jaki panuje na Bliskim Wschodzie i oczywiście pozyskać więcej funduszy. Do Aten dostaniemy się promem. Planowaliśmy przejechać przez Liban, niestety sytuacja w tym kraju jest dość niebezpieczna i nie chcemy ryzykować.

Wyprawę Wenecja 2007 wspominają jako bardzo udaną -Cele jakie sobie postawiliśmy zostały zrealizowane, zwiedziliśmy środkowoeuropejskie stolice i dotarliśmy do Wenecji. Całkowita jazda na rowerze zajęła nam 11 dni, a cały wyjazd zamknął się w 15 dniach. Z noclegami nie mieliśmy problemów, nocowaliśmy pod namiotami, w schroniskach młodzieżowych oraz w hotelach.

Po zakończonej sukcesem wyprawie do Wenecji liczą na dalszą współpracę z władzami Urzędu Miasta Grajewo, Starostwem Powiatowym w Grajewie, oraz Gminą Grajewo - Od ponad roku działamy w ramach stowarzyszenia sportowego Bike-Travels zarejestrowanego w Starostwie Powiatowym w Grajewie. Uczestniczymy w pracach Grajewskiej Rady Sportu, braliśmy także udział w spotkaniu dotyczącym przebiegu Zielonego Szlaku Rowerowego przez Powiat Grajewski. Wszystkim dziękujemy za okazaną nam życzliwość i pomoc -mówi 19-letni Tomasz Pabisek.

 e-Grajewo.pl

 Wenecja w 2007  Bike Travels  Wenecja

 

Komentarze (13)

gratulacje za odwagę i pomysłowość, mam nadzieję, że także tym razem osiągniecie swój cel! Powodzenia!

To wspaniałe że jest też i taka młodzież która sama umie sobie zorganizować czas i nie narzeka na brak zajęcia.Ci co piszą po murach mogliby brać z nich przykład.

...można się jakoś do Was załapać? mam niebanalny sprzęt i dla formy przebywam niemal codzień ok 100 km...

Można się było domyślić że Perkoś z Pabisem za tym stoją :) Pozrowienia od starej znajomej

zycze powodzenia. Pozdrowienia dla Marusia;*

3mam kciuki ;)

szczesliwej wyprawy i bezpiecznego powrotu do domu:)

Witam Was Chłopcy. Świetny pomysł! Podziweiam Was. Sam kiedyś jeździłem wyczynowo rowerem ale o takiej trasie mogłem sobie tylko pomarzyć. Ja i moja firma postaramy się Wam pomóc.

Życzę WAM udanej wyprawy a w szczególności Markowi i Łukaszowi.Trzymajcie się chłopaki :)

Tym razem już nie mam wątpliwości, że wam się uda i że znajdą się ludzie, którzy pomogą wam zrealizować wasze marzenia :) Pozdrawiam :)

Tym razem już nie mam wątpliwości, że wam się uda i że znajdą się ludzie, którzy pomogą wam zrealizować wasze marzenia :) Pozdrawiam :)

jak bym miał swoją firmę też bym się dołożył ale nie mam sory panowie pomysł git

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.