sobota, 29 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 7 komentarzy
  • 10038 wyświetleń

Wyprawa do zakładu karnego

W minioną środę, tj. 12.03.08 roku uczniowie klas II i III wraz z opiekunami z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie wyjechali do Czerwonego Boru w celu zwiedzenia istniejącego tam zakładu karnego.

To już druga wycieczka do zakładu karnego jaką zorganizowano w bieżącym roku szkolnym. Pierwsza odbyła się w październiku 2007 roku, wówczas uczniowie zwiedzili więzienie w Grądach - Woniecko. W Czerwonym Borze młodzież dowiedziała się na czym na co dzień polega praca funkcjonariuszy służby więziennej z osadzonymi. Gimnazjaliści przyjrzeli się jak w praktyce wygląda odbywanie kary pozbawienia wolności. Uczniowie zwiedzali m.in. pawilony i cele mieszkalne, izolatki oraz salę widzeń.

- Taki rodzaj wycieczki można potraktować jako lekcję wychowawczą połączoną z Wiedzą o Społeczeństwie. W szkole odbywają się spotkania z Prokuratorem Rejonowym, z Policją, uczniowie uczestniczą w rozprawach sądowych. Chcemy, aby byli świadomi jakie konsekwencje poniosą, jeśli nie będą przestrzegać prawa. Ku przestrodze!  – powiedział nam nauczyciel PG 2 Sławomir Niecikowski.

To nie ostatni wycieczka do zakładów karnych jaką zorganizowała szkoła.
e-Grajewo.pl

 


sobota, 29 stycznia 2022

Szkoła Muzyczna zagrała dla WOSP

Komentarze (7)

He he ten facet to ma pomysły... fajnie... Pozdrowienia panie Słwaku...

a macie jakies zdjeica z tej wycieczki ?

dołączam sie do pozdrowień dla pana Niecika- szacunek!

Byłem z klasą w tamtym roku na takiej wycieczce, również z p. Niecikowskim. Wtedy nikt nic na e-Grajewo nie napisał ;)

A wycieczka była udana, to fakt.

pozdrawiam wszystkich którzy byli na wycieczce przedewszystkim klasy 2

Szkoda, że takie wycieczki dostępne są tylko dla niektórych klas PG2 . Te same klasy wyjeżdżają dwa razy,a inne nawet nie ma szansy na taki wyjazd.

Niepedagogiczne!!!!!Skazani są poddani resocjalizacji i nie należy ich oglądać jak małpy w ZOO.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.