środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 8474 wyświetleń

Wyniki tegorocznych matur

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki egzaminu maturalnego w poszczególnych szkołach ponadgimnazjalnych.

Zdawalność ustalona została dla absolwentów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju br.

Poniżej prezentujemy osiągnięcia maturalne uczniów ze szkół powiatu grajewskiego.


W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Nr 1 w Grajewie 111 uczniów przystąpiło do wszystkich egzaminów obowiązkowych. Świadectwo dojrzałości otrzymało 105 absolwentów. Zdawalność matury wyniosła aż 94,6  procent.

Do wszystkich egzaminów obowiązkowych w Liceum Ogólnokształcącym Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie przystąpiło 48 uczniów, sześciu z nich nie powiodło się. Zdawalność matury wyniosła 87,5 procent. Na podobnym poziomie uplasowali się absolwenci Technikum tej szkoły - 62 uczniów przystąpiło do wszystkich egzaminów obowiązkowych, 54 otrzymało świadectwo dojrzałości, zdawalność egzaminu to 87,1 procent.

W kolejnej placówce powiatu grajewskiego - Zespole Szkół w Wojewodzinie - do egzaminu dojrzałości przystąpiło 35 uczniów (wszystkie obowiązkowe egzaminy). Zdawalność matury wyniosła 80 procent.

11 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkól im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie przystąpiło do tegorocznej matury, 8 z nich odebrało świadectwo dojrzałości. Zdawalność w tej placówce wyniosła 72,7 procent. Słabiej wypadli uczniowie z Technikum. Na 10 zdających tylko dwoje zdało maturę. Wynik zdawalności wyniósł 20 procent.

Na poziomie 64,1 procent została ustalona zdawalność matury w Technikum w Zespole Szkół w Niećkowie. Do egzaminu przystąpiło 39 uczniów, ze zdanej matury cieszy się 25 absolwentów.

Powodów do zadowolenia nie mają absolwenci Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zespole Szkół Nr 1 w Grajewie. Świadectwo dojrzałości otrzymało 3 uczniów z 14 przystępujących do egzaminu. W tym przypadku zdawalność matury wyniosła 21,4 procent.

Powyższe dane wskazują, że obowiązkowe egzaminy nie sprawiły maturzystom powiatu grajewskiego większych kłopotów. Zdecydowana większość z nich może już odetchnąć z ulgą. Trzeba też powiedzieć, że zdający mają możliwość poprawy w późniejszym terminie lub zdawać w kolejnym roku, zawsze może się zdarzyć słabszy dzień czy jakiś wyjątkowy pech. Ważne by w ogóle próbować :) 

Gratulujemy!

 

Komentarze (7)

Współczesna matura jest śmiechu warta. Tylu maturzystów, a większość z nich nie umie pisać poprawnie w języku ojczystym! Jedna wielka groteska!!! Ciekawe, co by było, gdyby podwyższyć choć trochę poziom egzaminów. Procenty by się odwróciły.

To nie wina systemu edukacji, bo nauczyciele robią co mogą ale jak do Technikum w Pcimiu Dolnym przyjmuje się wszystko co na drzewo nie ucieka bo jest niż demograficzny. To sory.

Jerzy: dobre :)))

Bo każdy ma jakieś schorzenie i zaświadczenie od lekarza specjalisty wraz ze zwolnieniem z w-fu, z poprawnej polszczyzny, arytmetyki, zachowania i kultury i ch..ra wie z czego jeszcze. Zabrać prąd oraz kalkulator i co - wsteczny analfabetyzm, ilu z maturzystów potrafiłoby poprawnie policzyć poprzez dodawanie czy mnożenie.

Do łopaty też trzeba ludzi. Wszyscy by chcieli siedzieć za biurkami, tylko czasami trzeba wyjąć z buta tą słomę.

Jednego nie rozumiem i nie zrozumiem. Jak można nie zdać matury na poziomie podstawowym, który dla inteligentnego człowieka jest wręcz uwłaczający.

I tak najtrudniejsza jak co roku jest matma.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.