Wiadomości

Wyciągnęli go z grzęzawiska

Wyciągnęli go z grzęzawiska

W miniony piątek o godzinie 20.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał informację, że jeden z wczasowiczów ośrodka wypoczynkowego w Rajgrodzie, 52- letni mieszkaniec Warszawy wyszedł na spacer do lasu i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zakwaterowania. Do poszukiwań włączyli się policjanci wraz z psem patrolowo - tropiącym  oraz strażacy. Akcja poszukiwawcza była utrudniona, gdyż las w którym zgubił się mężczyzna był miejscami podmokły i zabagniony. W pewnym momencie pies podjął trop w kierunku bagien. Jeden z policjantów nawiązał bezpośredni kontakt z zaginionym. Mundurowi natychmiast ruszyli w kierunku skąd dochodził głos. Kiedy dotarli na miejsce zobaczyli mężczyznę, który był do pasa ugrzęźnięty w bagnie. Był on wyziębiony i nie miał już siły się ruszać. Policjanci wyciągnęli go z grzęzawiska. Na szczęście tym razem poszukiwania zakończyły się sukcesem.

Ponownie apelujemy o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię…

Przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie do lasu oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać.
Określić kiedy zamierzamy wrócić.
Do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób. Kiedy jedna z osób zagubi się w lesie należy o tym fakcie powiadomić NAJBLIŻSZĄ jednostkę Policji, by rozpocząć akcie poszukiwawczą jak najszybciej.
Dobrze jest zabrać ze sobą do lasu telefon komórkowy, który może okazać się bardzo przydatny w sytuacjach kryzysowych.
Kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, albo nawet oznaczajmy je, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca z którego wyruszyliśmy.

KPP w Grajewie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.