środa, 17 lipca 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11884 wyświetleń

Wychodzą zza biurek

Mundurowi wychodzą zza biurek – od pewnego czasu w Grajewie widać zwiększoną ilość patroli pieszych Policji i Straży Miejskiej. Czy to tylko jednorazowa akcja ? Czy może wreszcie na serio wejdą w życie zapowiedzi
kolejnych ministrów MSWiA ?

- Coś się chyba zmienia w tym Grajewie. Od niedawna zauważyłem więcej policyjnych patroli pieszych. To ważne, gdyż sama obecność mundurowych, silnie oddziaływuje na potencjalnych bandytówto opinia jednego z internautów w tej sprawie.  

Zwiększona aktywność służb porządkowych na grajewskich ulicach ma ścisły związek z ostatnim uzupełnieniem kadr. Komendę Powiatową Policji w ostatnich dniach zasiliło siedmiu nowych funkcjonariuszy. 

- Nowoprzyjęci policjanci w pierwszej kolejności zostali skierowani na ulicę. Teraz na każdej zmianie mamy do dyspozycji patrol pieszyinformuje mł. asp. Andrzej Łagodziński, oficer prasowy KPP w Grajewie.  

Wzmocnienie etatowe nastąpiło także w grajewskiej Straży Miejskiej. Od lutego jej szeregi zasiliły dodatkowo trzy osoby. Jedna z nich odbywa służbę zastępczą, dwie inne skierowano z PUP na prace interwencyjne.    

- Od samego początku realizujemy tylko i wyłącznie patrole piesze lub rowerowe, gdyż nie mamy samochodów. Pozyskane osoby, które przygotowują się do pracy stróżów prawa, służą na terenie miasta - powiedział Wojciech Formejster, komendant SM w Grajewie.

 
Adam Mazurek, e-Grajewo.pl 

Komentarze (8)

jak widac na załonczonym obrasku pszyslowje "za móndurem panny sznórem" jest nie prawdom gdyz one idom e szeregu!!!!

i bardzo dobrze będzie bezpieczniej.

Grzegorz z ortografi pała

i wyprowadze policje na ulice tak policje od tego oni sa od tego sa oni

LUDZIE PARANOJA STRAZ OD POCZąTKU CHODZILA, POLICJA ZAS NIE, DOPIERO JAK DOSTALI MLODYCH WYSLALI ICH NA ULICę, A CO BY BYLO GDYBY ICH NIE DOSTALI-PTROLI PIESZYCH POLICJI BY NIE BYLO. CIEKAWA TA POLICJA, A MOZE MILICJA.

Proponuje, aby Pan Józefa G. społecznie do końca służby patrolował ulice Grajewa... Byłby dobrym chodzącym ostrzeżeniem, jacy ludzie nie powinni trafiać do policji.

czy już mamy państwo policyjne? tylko patrzeć jak prokuratorzy będą chodzić na patrole po mieście. Prokurator został komendanyem głównym policji.

prawidłowo już dawno powinni byli wyjść

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.