Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12771 wyświetleń

Wybuch pieca co. w Obrytkach

20 lutego br. w m. Obrytki nastąpił wybuch pieca centralnego ogrzewania.


Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie prawdopodobnie od przechodniów, którzy usłyszeli wybuch ok. godz. 9.30. Na miejscu okazało się, że z powodu braku przez dłuższy czas prądu  zagotowała się woda w układzie co. i doszło wybuchu pieca.

W wyniku tego wybuchu jedna osoba została ranna. Mężczyzna przebywał w piwnicy, doznał urazu ręki, poparzeń nogi oraz twarzy. W budynku znajdował się sam.Komentarze (7)

tak się dzieje gdy za hydraulikę biorą się nie wykwalifikowani ( pseudo instalatorzy ).

nie chodzi koniecznie o tego co podłączał piec.... mógł zawieść zawór bezpieczeństwa albo coś innego nie zawsze jest winien ten kto to robił zresztą kiedyś robiono instalację (Co) grawitacyjnie i żadnych pompek nie było a teraz prądu niema i bieda....

ciekawe czy byl zawor bezpieczenstwa i czy zadzialal jak byl wstawiony

pomyśl trochę kobieto co Ty piszesz jestem pewien w 100% że przyczyną było zagotowanie się wody w piecu i ten ktoś dopuścił zimnej wody bo myślał że to zaskutkuje pewnie nieraz tak robił a w wyniku dolania zimnej wody do gorącej powstaje jeszcze wyższa temperatura która musi gdzieś uciec a płaszcze wodne w piecu są robione z blachy 2mm dlatego rozsadziło piec

Bardzo mądrze Panie Anonim. Jak do wody o t. 100 st dodamy wodę o t. 20 st , to otrzymamy wodę o t. 120 st. Czy tak pan to rozumie ?

podstawową zasadą podczas montażu kotła co. to zapoznanie się z instrukcją i jeżeli jest to kocioł
na paliwa stałe to pisze montaż w systemie otwartym
i wtedy nie wolno pod żadnym pozorem montować naczynia przeponowego.

koszmarny wypadek, straszne

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.