Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 15089 wyświetleń

Wybory SU w PG2

Miesiąc przed wyborami do Sejmu i Senatu RP tj. 21.09.2007 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grajewie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego 2007.

"Witam wszystkich na pierwszych demokratycznych wyborach w naszym gimnazjum. Za chwilę zaprezentują się kandydaci do Samorządu Uczniowskiego" - powiedziała dyr. Barbara Ciszewska, która poprowadziła spotkanie.

Pierwszym kandydatem, który zaprezentował się publiczności był Bartek Samełko, który obiecał, że jeśli wygra postara się o jeden dzień bez mundurka, codzienne losowanie magicznego - szczęśliwego numerka, częstsze dyskoteki i organizowanie zajęć pozalekcyjnych – tylko tych fajnych. Kolejny kandydat to Artur Grabowski, on również mówił o potrzebie organizowania dyskotek, radiowęźle, który umilałby czas na przerwach, środowym koncercie życzeń. Przedstawiła się też Martyna Babik. Zachęcając do głosowania na siebie w towarzystwie dwóch bardzo "wyrazistych koleżnek" proponowała m.in. zawody w wyciskaniu sztangi (również dla dziewcząt), prowadzenie strony internetowej SU.

Po ciekawych prezentacjach kandydatów, którzy zabiegali o stanowisko przewodniczącego SU dyrektor wyjaśniła uczniom zasady głosowania i zaprosiła wszystkich do urny.

W I części uczniowie głosowali na przewodniczącego, w II wybierali opiekuna Samorządu, a w III nauczyciela, który najlepiej sprawował by urząd Rzecznika Praw Uczniów.

Spotkanie upływało pod znakiem dużego zainteresowania i zaangażowania gimnazjalistów. Wybierając spośród zgłoszonych kandydatów swoich przedstawicieli uczą się podstawowych mechanizów demokracji. Takie sytuacje na pewno pomagają w wyrabianiu poczucia obowiązku. Młodzi ludzie uczą się odpowiednich zachowań w społeczeństwie obywatelskim. Chętniej wezmą czynny udział w wydarzeniach, które przyniesie dorosłe życie.

Po przeliczeniu głosów okazało się, że w wyborach do SU zwyciężyła i tym samym została przewodniczącą - Martyna Babik, jej zastępcą będzie Bartek Samełko. W zarządzie SU zasiądą również Aneta Kozłowska  i Artur Grabowski. Nowi opiekunowie to : Aneta Dąbrowska, Artur Kłos i Julia Ksepko, a na Rzecznika Praw Ucznia młodzież wybrała Wiolettę Modzelewską.

Galeria zdjęć

e-Grajewo.pl

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (12)

Babikowa wygrala bartek 2 miejsce.Pozdroofffka pg2 xD

Szmitka rzadzi ;DD :D Pzdr ;*

MArtyna babikk wygrała:D:p 271 głosów Dzięki swojej super kalsie 3b pobiła wszystkich ;P:* buziakii dla 3b:*:):] We are the bestt:D:D

Ja swój głos oddałam na Martynę Babik, nauczyciel który mógłby moim zdaniem sprawować funkcję przewodniczącego to p.Łuba, a do sprawowania urzędu Rzecznika Praw Uczniów p. Modzelewską.
Papa :)

Gratuluję Martynko :) Było świetnie ! :*

Nie wiem kto wygrał a kto nie bo i tak nie znam, ale muszę przyznać że bardzo ładna jest ta dziewczyna zamyślona z raczkami złożonymi -pozdrówka dla Ciebie:)

nie ucze sie w PG2 lecz w PG3 ale swoj gŁos oddaŁa bym na bartka sameŁko;D pzdrr Bartus..

dziekuje wszystkim;* moim dziewczynom (ta w rozowym i niebieskim) było zajebiscie;*;)) 3B the best;))

Szmitkaa, gratulacje. ^^/ Głosowałam na Ciebie. xd
Czemu zdjęcia tylko pierwszych klas? ; >

...ale Artur nie miał w programie radiowęzła...:)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.