środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10451 wyświetleń

Wspieranie rozwoju w SP nr 2

300 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie przez miesiąc będzie uczestniczyć w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych – to efekt przystąpienia placówki do lokalnego programu w zakresie udzielania uczniom pomocy materialnej o charakterze edukacyjnym.

W ramach programu uczniowie wezmą udział w lekcjach z zakresu rozwoju osobowości, ortografii, j, angielskiego i czytania ze zrozumieniem. Nauczyciele zorganizowali także koła szachowe oraz teatralne.

- Głównym celem programu jest wspieranie edukacyjne i wychowawcze dzieci oraz pomoc w ich indywidualnym rozwoju. Ponadto zajęcia z ortografii pozwolą na zniwelowanie niektórych dysfunkcji np. dziecięcej dysleksji - mówi Urszula Mazurek (na zdjęciu), dyrektor SP nr 2 w Grajewie.

Program skierowany jest przede wszystkim do uczniów wywodzących się z rodzin o niskim statusie materialnym, jednak dyrekcja szkoły postanowiła, że w zajęciach wezmą także udział dzieci, których rodziny nie mieszczą się w tych kryteriach.

- Zdecydowaliśmy, że do programu włączymy nie tylko uczniów, którzy pochodzą z tzw. uboższych rodzin, a takich mamy ok. 100, na zajęcia będą przychodzić również dzieci, które chcą poszerzać i utrwalać swoją wiedzę, mają określone zainteresowania i pasje - dodaje Urszula Mazurek.      

Koszt programu to ponad 12 tys. zł, z czego 50 proc. stanowi dofinansowanie od Wojewody Podlaskiego. Urząd Miasta w Grajewie, który składał wniosek o realizację programu do Kuratorium Oświaty w Suwałkach przeznaczył 4,5 tys. zł, resztę wypracowała szkoła.    

 
Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (1)

Na zdjeciu Pani Urszula Mazurek?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.