Wiadomości

  • 34 komentarzy
  • 15196 wyświetleń

Wspieramy Budowę Obwodnicy

 7 marca  2014 r. członkowie Społecznego Komitetu  Wspierania Budowy Obwodnicy Grajewa zaprosili mieszkańców miasta do wzięcia udziału w marszu protestacyjnym.

Pochód wyruszył o godzinie 16.00 z okolic dawnego targowiska miejskiego przy ul. Kopernika, uczestnicy przeszli przez główne skrzyżowanie - Plac Niepodległości - następnie ul. Piłsudskiego i powrócili tą samą drogą. Protest dotyczył oczywiście konieczności budowy obwodnicy Grajewa. Maszerujący z hasłami: "Żądamy obwodnicy Grajewa", "Protestujemy, bo obwodnicy chcemy" i flagami narodowymi wołali: "Obwodnica dla Grajewa!". Radny miasta Tomasz Cebeliński wypowiadał przez megafon cele inicjatywy oraz problemy z jakimi borykają się mieszkańcy, kierowcy w związku ogromnym ruchem ciężkich samochodów przez centrum miasta.

Trasę przemarszu zabezpieczali policjanci Komendy Powiatowej Policji. Na głównym skrzyżowaniu ruchem kierowali funkcjonariusze, radiowozy ustawione były też na wszystkich drogach dojazdowych w czasie przemarszu protestujących.


Jak informują organizatorzy celem protestu jest:
-  manifestacja żądań dotyczących budowy obwodnicy Grajewa,
 - publiczne wyrażenie sprzeciwu w sprawach:
* braku obwodnicy obwodnicy Grajewa
* braku pomysłu GDDKiA na przebudowę skrzyżowania ulic: Piłsudskiego, Szkolnej, Kolejowej i Konopskiej
* likwidacji strzałek kierunkowych sygnalizacji świetlnej i podporządkowaniu ruchu wyłącznie pod tranzyt międzynarodowy – kosztem
* bezpieczeństwa mieszkańców Grajewa.

Komentarze (34)

Mam nadzieję, że teraz to będzie blokada przy "Rekinie" bo miejsce na piłsudskiego i przy rynku nie ma sensu - znowu będą objazdy.

No i mamy wybory. teraz zaczął się "spektakl " przedwyborczy. Teraz pewnie i "nasi" radni będą się zastanawiać nad tym jak by tu zdobyć elektorat.Trzeba pamiętać że ten elektorat nie jest już taki ciemny i pamięta kto za czym głosował.

Moje zdanie jest takie.. co prawda brak obwodnicy ma swoje minusy i jest to oczywista rzecz ALE zastanówmy się czy jakby powstała, to ktoś nietutejszy by do nas zawitał?? Nie rzadko przejezdni zatrzymują się u nas na stacjach paliw, restauracjach/pizzeriach , może nawet zaglądają do lokalnych sklepów.. a to zawsze jest jakiś zarobek dla miasta.. szczególnie w okresie wakacyjnym gdy wszyscy gnają nad okoliczne jeziora. Myślę że jest to jeden z aspektów budowy obwodnicy, na który również warto postawić nacisk

pani wąs-zarobek Ci ważniejszy jak bezpieczenstwo ludzi?

Z obwodnici nici

I po co to wszystko skoro już jest to :
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,15399803,Via_Baltica_z_decyzja_srodowiskowa__Tylko_pieniedzy.html
Kwestia czasu jak samochody pojadą V.B. i ominą Grajewo. No ale punkty trzeba zbijać - wybory już wkrótce ...

Ja jestem przeciw budowie obwodnicy, a za budową lub przebudową skrzyżowań ulic: Piłsudskiego/braci świackich; piłsudskiego/kolejowa; piłsudskiego/grunwaldzka;

Zostawmy tę politykę, zróbmy wreszcie coś dla wszystkich pożytecznego. Walczmy wspólnie może uda się coś wspólnie wywalczyć.

Tu nie chodzi o obwodnicę. Już niedługo w Grajewie nie będzie Tirów, bo przed Popowem będzie dwupasmówka na Ełk. Panowie organizatorzy próbują tworzyć wrażenia dla własnych potrzeb. To jest wyłącznie walka wyborcza. Eliminując Tiry eliminujemy zawodowych kierowców, porządnych ludzi. Piraci drogowi i lokalni alkoholicy zostają i będą sprawcami wypadków drogowych.

W tym roku zadaje się trzy tury wyborów należny więc spodziewać się natężenia działań panów różnych organizatorów. Tylko dlaczego "organizatorzy" w trosce o nasze dobro nie utrudniają życia innym "panom odpowiedzialnym" za taki stan rzeczy, tylko nam będącym jeszcze w pracy, udającym się do pracy, wracającym z niej, czy wykonującym inne prace niezbędne na co dzień? Przywódców i pasterzy do kierowania narodem ci u nas dostatek tylko jakby mało pamiętliwi, skuteczni i czasem jakby z demencją.

Ponaglać budowę Via Baltici a nie topić kasę w obwodnicę

Do Bezika Ty Bezik pewno fruwasz albo jeździsz samochodem i nie masz pojęcia o trudnościach pieszego.Nie bierzesz też pod uwagę ludzi mieszkających przy ulicach ,gdzie najwięcej jeździ tirów , myślisz tylko o sobie . Tu polityka nie jest potrzebna ,tylko zdrowy rozsądek.

Teraz już wiem kto nie chce obwodnicy .Myślę , że są to ludzie którzy myślą tylko osobie .Wiem że tiry nie mają czasu chodzić po knajpach a osobowe samochody jak jeździły tak będą jeździć i dobrze ,Ci ludzie dadzą wam zarobić .

Do OLO Via Baltica ominie Grajewo i Barglow tylko obwodnice tam sie buduje a tu nie

Zkomentarzy wynika żę ruch tranzytowy najbardziej przeszkadz pieszym. Do lokalnych polityków zamiast organizować protesty to zacząć budowe kładek i przejść podziemnych i bedzie bespiecznie.

Chodzą, chodzą, protestują , a raczej wymachują swymi chorągieweczkami i to jeszcze z "Solidurności" ale czy te prutesty dojdą do POselstwa i Rządu, ONI tam na górze mają Grajewo w d.. a raczej w m... czyli w małym paluszku.!

Obserwator masz słuszną rację, mieszkam w Grajewie ponad 40 lat i jestem kierowcą jak to nazywają TIRa. Każdy wyłazi na drogę by protestować. Sam nieraz stałem a zaczęło się od Leppera. Tylko niech ktoś napisze jak ja mogę tym ludziom pomóc ? Niech idą pod urząd i tam blokują ludzi którzy podejmują decyzje.

Jeżeli manifestacja nie doprowadzi do utworzenia kilkukilometrowego korka z dwóch stron to nie mamy co liczyć, że tym ktoś się przejmie. Jezeli zablokujemy drogę na godzinę to napewno i w szerszych mediach by to zauważono.

ludzie mam pytanie co blokowanie ulic ma bo budowy obwodnicy co mi zwykli ludzie mamy do tego tylko sami sobie utrudnimy idzie blokowac generalna dyrekcjie oni o tym decyduja koszmar i idio......jak dla mnie

Wspieranie to polega na zbieraniu funduszyl lub zaoferowanie pracy w czynie społecznym w danym celu , a nie organizowanie parady lokalnych polityków w celu pozyskania elektoratu. OD cynu do CELU panowie lokalni posłowie. To ja ciemny chłop wam mówie.

tlumu na tym protescie:D Przypuszczam ze sparazlizowali ruch na caly dzien:D

Ale tam idą chłopaki z Radziłowa.

Protestowac i blokowac tylko w Grajewie i przed.
Doprowadzic do zakorkowania to bedzie mialo duzo wiekszy efekt

a gdzie pan burmistrz ? napewno pryweatyzuje

A gdzie panowie radni i były poseł byli jak były dzielone pieniądze na drogi. Wtedy siedzieli cicho, a przecież ci co protestowali siedzą już kilka kadencji w RM tak samo jak były wiceburmistrz. czyżby nagłe przebudzenie

A może "politycy" grajewscy winni zrobić referendum i spytać się grajewieków co sądzą na temat obwodnicy?

Kazik, Już widzę tłumy ludzi którzy chcieliby wziąć udział w referendum. Frekwencja była by bardzo mała i nie odniosło to by zamierzonego celu ...

obwodnicy napewno nie bedzie mieszkancy Grajewa przespali sprawe. powinniscie dolaczyc sie do strajku jak strajkowal Augustow wtedy mozna bylo cos zrobic a tak to popij woda nic z tych waszych strajkow. a jesli otworza obwodnice Szczuczyna to tiry nie beda jezdzily przez Grajewo wiec nie wiem po co wogle odbywaja sie strajki...

Pan radny Tomasz Cebeliński dostał w czwartek zapewnienie od Pana Wojewody ,że obwodnica będzie a w piątek protestował. Populizm i nic więcej. Pewnie traktuje Mieszkańców Grajewa jako ciemną masę......

Na zamieszczonych zdjęciach widać sam aktyw PISu i Solidarności.To kompromitacja Komitetu Protestacyjnego a nie blokada drogi.Adam nie tylko pan Cebeliński tak traktuje mieszkańców Grajewa.Toż na przedzie dumnie kroczy z transparentem nie kto inny tylko były zastępca burmistrza.To za jego dwuch kadencji rozgrywała się sprawa budowy obwodnicy.Jak blokowała drogę Łomża,Augustów to radni i p.burmistrz Waszkiewicz wysyłali pisma zamiast przyłączyć się do blokady.Co więcej za ich kadencji zaprzepaszczono przebudowę skrzyżowania ul.Szkolnej,Kolejowej i Konopskiej z ul.Piłsudskiego.A teraz dumnie kroczy na czele.To dopiero jest szczyt hipokryzji i populizmu.

xyz-to jest własnia cała prawda..i znowu bedą prubowac startować...Grajewo niech chroni sie od takich ludzi

Myślałem że grajewo żąda prawa dostępu do morza . Zajmijcie się lepiej korupcją w tej dziurze

Najlepiej nic nie róbmy!!! Siadajmy wygodnie przed telewizorami, komputerami i czekajmy na cud. A nóż GDDiA zlituje się nad Grajewem... Bądźmy realistami, nikt za nas nic nie zrobi. Polityka mnie nie interesuje, ale porę każdego obojętnie z jakiej partii, kto będzie działał w słusznej sprawie dla Grajewa. Jestem za obwodnicą Grajewa i przebudową skrzyżowania Piłsudskiego, Szkolna, Konopska, Kolejowa !!!

Do Adama: Nie dziwie sie że radny Tomasz Cebeliński nie wierzy w to co powiedział (po cichutku) pan wojewoda bo to było spotkanie wyborcze kandydatki do Europarlamentu. Za obietnice i gadki wyborcze niestety nawet rozliczyć nie można. A nikt rozsądny w takie niby-zdanie (to nie było zapewnienie) o możliwości budowy obwodnicy nie wierzy. Ja także...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.